اخبار

مقدمات برگزاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی

  2
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست کمیته سیاست‌گذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد. در این نشست نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی حضور داشتند. به گزارش هوشیو به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نشست با عنوان «توسعه هوش مصنوعی، راهبرد نوین مدیریت کشور» و با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

  دکتر معین، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرفصل‌های طرح «نقشه توسعه ملی هوش مصنوعی» را که سال گذشته در این مرکز تدوین شده بود، برای حاضران شرح داد. این طرح شامل چشم‌انداز، اهداف، پروژه‌ها و فعالیت‌هایی در راستای توسعه این فناوری در کشور تا سال ۱۴۱۰ است.

  دکتر معین با اشاره به جایگاه مهم هوش مصنوعی در افزایش بهره‌وری اقتصادی و حل مشکلات، بیان کرد: «نقش این فناوری در مدیریت کشور بسیار مهم است و با توجه به نقشه‌ای که برای توسعه آن طراحی شده است، امیدواریم تا سال ۱۴۱۰ پیشرفت لازم را در این حوزه، داشته باشیم و جایگاه مناسب خود را به دست بیاوریم.»

  او با اشاره به نقشه راه تدوین شده در این مرکز، افزود: «یکی از فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای توسعه هوش مصنوعی در کشور، برگزاری همایش ملی هوش مصنوعی است که از این پس هر ساله برگزار خواهد شد؛ هدف از برگزاری این همایش، افزایش بهره‌وری هوش مصنوعی در اداره کشور است. در همین راستا از نهادهای مرتبط چون اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی و نهادهای سیاست‌گذار و متخصصان هوش مصنوعی دعوت شده است تا دراین جلسه حضور داشته باشند و نظرات خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن همایش بیان کنند.»

  در ادامه این جلسه، دکتر یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری، سخنرانی کرد و گفت: «با توجه به اهمیت هوش مصنوعی در جهان امروز، شاهد این هستیم که در ایران خیلی از دستگاه‌ها و مراکز سیاست‌گذار، با این حوزه ناآشنا هستند. اکنون باید دید آیا ایجاد یک مرکز ملی برای پیشرفت هوش مصنوعی در کشور ضروری به‌ شمار می‌آید یا نه. در برخی از حوزه‌ها استفاده از هوش مصنوعی مرسوم شده است اما هنوز بسیاری از ارگان‌های کشور هیچ پیوستگی و آشنایی با این حوزه ندارند و گویا با این مفهوم آشنا نیستند.»

  دکتر یزدانیان در ادامه سخنان خود افزود: «برگزاری این همایش در راستای فرهنگ‌سازی در حوزه هوش مصنوعی در کشور است و ممکن است موجب افزایش تقاضا در این حوزه شود؛ ضمن اینکه باید شعاری هم برای این همایش سالانه در نظر داشته باشیم.»

  او از حاضران در این نشست خواست، در قبال این همایش احساس مسئولیت کنند تا همایش بازدهی عملی داشته باشد و از همایش‌هایی که به صورت مرسوم برگزار می‌شوند، متفاوت باشد. دکتر یزدانیان در انتهای سخنان خود افزود: «باید نیازها و تقاضاها سنجیده شود تا بتوانیم به بهره‌وری در حوزه هوش مصنوعی برسیم و سیاست‌های همایش نیز اجرایی شوند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  یادگیری بازنمایی راهی برای گسترش ادراک هوشمند

  مقاله قبلی

  کاهش مصرف انرژی در عملکردهای هوشمند با نانوذرات مغناطیسی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  2 نظرات

  1. کنفرانس چه زمانی هست؟؟؟؟

   1. سلام دوست عزیز، تاریخ برگزاری کنفرانس هنوز اعلام نشده است.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.