40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مقدمات برگزاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی

مقدمات برگزاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی

در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشست کمیته سیاست‌گذاری اولین کنفرانس ملی هوش مصنوعی برگزار شد. در این نشست نمایندگان مراکز علمی، سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی فعال در حوزه هوش مصنوعی حضور داشتند. به گزارش هوشیو به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این نشست با عنوان «توسعه هوش مصنوعی، راهبرد نوین مدیریت کشور» و با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

دکتر معین، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرفصل‌های طرح «نقشه توسعه ملی هوش مصنوعی» را که سال گذشته در این مرکز تدوین شده بود، برای حاضران شرح داد. این طرح شامل چشم‌انداز، اهداف، پروژه‌ها و فعالیت‌هایی در راستای توسعه این فناوری در کشور تا سال 1410 است.

دکتر معین با اشاره به جایگاه مهم هوش مصنوعی در افزایش بهره‌وری اقتصادی و حل مشکلات، بیان کرد: «نقش این فناوری در مدیریت کشور بسیار مهم است و با توجه به نقشه‌ای که برای توسعه آن طراحی شده است، امیدواریم تا سال 1410 پیشرفت لازم را در این حوزه، داشته باشیم و جایگاه مناسب خود را به دست بیاوریم.»

او با اشاره به نقشه راه تدوین شده در این مرکز، افزود: «یکی از فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای توسعه هوش مصنوعی در کشور، برگزاری همایش ملی هوش مصنوعی است که از این پس هر ساله برگزار خواهد شد؛ هدف از برگزاری این همایش، افزایش بهره‌وری هوش مصنوعی در اداره کشور است. در همین راستا از نهادهای مرتبط چون اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی و نهادهای سیاست‌گذار و متخصصان هوش مصنوعی دعوت شده است تا دراین جلسه حضور داشته باشند و نظرات خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن همایش بیان کنند.»

در ادامه این جلسه، دکتر یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری، سخنرانی کرد و گفت: «با توجه به اهمیت هوش مصنوعی در جهان امروز، شاهد این هستیم که در ایران خیلی از دستگاه‌ها و مراکز سیاست‌گذار، با این حوزه ناآشنا هستند. اکنون باید دید آیا ایجاد یک مرکز ملی برای پیشرفت هوش مصنوعی در کشور ضروری به‌ شمار می‌آید یا نه. در برخی از حوزه‌ها استفاده از هوش مصنوعی مرسوم شده است اما هنوز بسیاری از ارگان‌های کشور هیچ پیوستگی و آشنایی با این حوزه ندارند و گویا با این مفهوم آشنا نیستند.»

دکتر یزدانیان در ادامه سخنان خود افزود: «برگزاری این همایش در راستای فرهنگ‌سازی در حوزه هوش مصنوعی در کشور است و ممکن است موجب افزایش تقاضا در این حوزه شود؛ ضمن اینکه باید شعاری هم برای این همایش سالانه در نظر داشته باشیم.»

او از حاضران در این نشست خواست، در قبال این همایش احساس مسئولیت کنند تا همایش بازدهی عملی داشته باشد و از همایش‌هایی که به صورت مرسوم برگزار می‌شوند، متفاوت باشد. دکتر یزدانیان در انتهای سخنان خود افزود: «باید نیازها و تقاضاها سنجیده شود تا بتوانیم به بهره‌وری در حوزه هوش مصنوعی برسیم و سیاست‌های همایش نیز اجرایی شوند.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]