اپلیکیشن آموزش نماز
اخبارهوش مصنوعی در ایران

اپلیکیشن آموزش نماز توسط دو کارآفرین مشهدی ساخته شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دو کارآفرین مشهدی موفق شدند با استفاده از فناوری واقعیت افزوده یک اپلیکیشن آموزش نماز برای کودکان طراحی کنند.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری شهرآرا نیوز، طیبه رضوانی و آیدا دعاگویان، ۲ کارآفرین مشهدی هستند که برای شروع فعالیت‌شان اپلیکیشن‌های مختلفی برای شرکت گاز یا شهرداری مشهد با کمک فناوری واقعیت افزوده ساختند.

  رضوانی همچنین اولین بانوی مشهدی ایران است که در جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) مورد تقدیر قرار گرفته است.

  اپلیکیشن آموزش نماز

  اولین ایده ساخت اپلیکیشن آموزش نماز

  کارآفرینان مشهدی اولین بار ۵ سال پیش ایده ساخت اپلیکیشن واقعیت افزوده آموزش نماز را در سر پروراندند. آن‌ها مدعی شدند در سال ۲۰۱۶ و همزمان با اقداماتی که برای تبدیل مشهد به پایتخت معنوی جهان صورت گرفت، با توجه به مذهبی بودن شهر آن‌ها هم تصمیم به ساخت اپلیکیشن آموزش نماز گرفتند.

  پیش از این دو اپلیکیشن آموزش نماز توسعه داده شده بود که هر دو مختص پسران بود و در اپلیکیشن جدید تمرکز بیشتر روی آموزش به دختران ۴ تا ۹ سال بوده است. در این اپلیکیشن با استفاده از فناوری روز دنیا، نماز و وضو به صورت انیمیشنی سه‌بعدی و متحرک همراه با تلفظ درست آیات و سوره‌ها و ترجمه آن‌ها به بچه‌ها آموزش داده می‌شود. همچنین بچه‌ها می‌توانند آیه‌ها و سوره‌ها را به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی یاد بگیرند.

  توسعه این نرم‌افزار برای این دو کار‌آفرین کار آسانی نبوده؛ تا جایی که رضوانی در خصوص تازه بودن فناوری واقعیت افزوده و آشنا نبودن بسیاری از مردم با کاربردهای آن گفته در سال ۹۵ که آن‌ها فعالیت‌شان را آغاز کردند، نه‌تنها مردم، بلکه حتی مسئولان هم شناخت درستی از این فناوری نداشتند.

  به نظر او این همه‌گیری کرونا بود که باعث شد مردم در سراسر دنیا تا حدودی با فناوری هوش مصنوعی و واقعیت افزوده آشنا شده و بیشتر به کاربردهایی که این فناوری‌ها می‌توانند در زندگی آن‌ها داشته باشند، پی بردند.

  این دو کارآفرین مشهدی تا امروز موفق به کسب رتبه دوم در جشنواره هنرهای دیجیتال، رتبه دوم در جشنواره نماز در فضای مجازی و معرفی به عنوان منتخب جشنواره ملی فیروزه شده‌اند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  چت بات اخلاقی که می‌تواند شرایط ذهنی انسان را تحت تاثیر قرار دهد

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی می‌تواند سرعت تشخیص سکته را افزایش دهد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.