اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی
کسب‌و‌کارهوش مصنوعی در جهان

اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی را بشناسید

  6
  زمان مطالعه: ۶ دقیقه

  اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی طوفانی ایجاد کرده‌اند. آن‌ها هم برای کاربران و هم برای مشاغل مفید هستند. کاربران تجربه بهتری کسب می‌کنند و مشاغل نیز در حال پول پارو کردن هستند. در حال حاضر، تقاضا برای ایده‌های اپلیکیشن‌های جدید در حال افزایش است. این افزایش تقاضا با معرفی هرروز فناوری‌های جدید یا پیشرفته افزایش می‌یابد. بیشتر کسب‌وکارها در حال ساخت اپلیکیشن‌هایی کم حجم، به‌روز، هوشمند و سریع هستند.

  طبق آخرین آمار، ۲.۸ میلیون برنامه در گوگل پلی  و ۲.۲ میلیون برنامه در اپل استور قرار دارند و به نظر می‌رسد تب‌وتاب اپلیکیشن‌های سنتی و معمولی در حال کم‌رنگ شدن است. هم‌اکنون اقبال به‌سوی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است جایی که همچنان فرصت‌های جدیدی در دنیای تجارت، آشکار می‌شود.

  اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی

  هوش مصنوعی و یادگیری ماشین دو فناوری هستند که اگر به روش صحیح به‌کارگرفته شوند، به نفع تجارت شما خواهند بود و باعث می‌شوند که در عملکرد خود کارآمدتر باشید و درنهایت باعث افزایش درآمد شما شوند. اگر قادر به ارائه ایده‌های هیجان‌انگیز برای اپلیکیشن خود نباشید، نمی‌توانید از قابلیت‌های بی‌شماری که وجود دارد استفاده کنید. پیش‌بینی می‌شود بازار نرم‌افزارهای هوش مصنوعی نسبت به سال گذشته ۱۵۴ درصد رشد کند و به ۲۲.۶ میلیارد دلار برسد. با در نظر گرفتن این موضوع، ما فهرستی از ایده‌های شگفت‌انگیز برای اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آماده کرده‌ایم که از طریق آن می‌توانید سال در ۲۰۲۰-۲۱ کسب درآمد کنید.

  ۱. برنامه برای فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی

  اگر شما صاحب یک سایت تجارت الکترونیکی هستید یا قصد دارید یکی از این سایت‌ها را راه‌اندازی کنید، نیاز دارید که تصاویر محصولات را در وب‌سایت خود ارسال کنید. برای این منظور، اکثر اوقات باید تصاویر را از طریق اینترنت جستجو کنید. برای جلوگیری از این کار، می‌توانید از شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزاری که در حال‌ توسعه اپلیکیشن موبایل شما است، بخواهید که یک ابزار تشخیص روی پنل مدیریت در نظر بگیرد. این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است و تصاویر موجود در گوشی هوشمند شما را بر اساس موارد ارائه‌شده در آن، اسکن، سازمان‌دهی و دسته‌بندی می‌کند. با داشتن چنین ابزاری، تجارت شما می‌تواند طیف وسیعی از تصاویر مربوط به موقعیت جغرافیایی، نوع محصول و بازارهای بالقوه آن‌ها را به‌دست آورد.

  ۲. برنامه‌های امنیت سایبری

  هوش مصنوعی بسیار باهوش است، بدیهی است که بر قوانین دیوار آتش قدیمی پیروز خواهد شد به همین دلیل بهتر است که از برنامه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای کمک به دفاع از امنیت سایبری استفاده کنید. سیستم‌های هوش مصنوعی به ‌اندازه کافی قادر به تجزیه‌وتحلیل مداوم شبکه ما هستند و می‌توانند به‌طور منظم ترافیک را ترسیم کنند. آن‌ها از بیش از ۱۰۲۰۰۰ الگو در شبکه آگاه هستند.

  برنامه‌های امنیت سایبری

  ۳. اپلیکیشینی برای روزنامه‌نگاران

  روزنامه‌نگاری جریانی است که برای موفقیت در آن باید از آخرین اتفاقات پیرامون خود مطلع باشید. جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات برای پاسخ‌دهندگان تلاش زیادی لازم دارد. ارائه تجربه واقعی هوش مصنوعی به یک روزنامه‌نگار اقدامی است که می‌تواند کارایی را افزایش دهد. شما باید توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را برای ایجاد یک برنامه تلفن همراه استخدام کنید تا بتوانند با درخواست اطلاعات ضروری یک گزارش خودکار تولید کنند. اطلاعات می‌توانند در قالب دستورات صوتی نیز ارائه شوند و روزنامه‌نگار می‌تواند بعداً مقاله را مرور کند.

  ۴. اپلیکیشن پیش‌بینی آسیب‌پذیری

  استفاده از برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ایده خوبی است تا پیش‌بینی درستی از زمان آسیب‌پذیری نرم‌افزار که موردحمله هکرها قرار می‌گیرد داشته باشیم. این به شما این امکان را می‌دهد که قبل از وقوع حملات دیجیتال از وقوع آن جلوگیری کنید.

  چنین نرم‌افزاری می‌تواند بسیار قدرتمند باشد. ما باید بر روی طبقه‌بندی ساده “حمله خواهد شد” یا “حمله نخواهد شد” متمرکز شویم.  ما می‌توانیم مدل‌های دقیق را با یک یادآوری عالی آموزش دهیم.

  ۵. اپلیکیشن برای نویسندگان

  تصور کنید شما کسب‌وکاری دارید که کارش تولید محتوا است اما یک شرکت کوچک و متوسط یا استارتاپ هستید و توانایی استخدام نویسندگان زیادی را ندارید. این برنامه ساده مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند هزینه استخدام نویسندگان را کاهش دهد. کاری که چنین برنامه‌ای انجام می‌دهد این است که گفتار شما را به متن تبدیل می‌کند. ایده پشت این کار این است که دیگر نیازی به استفاده از قلم و دست برای نوشتن داستان‌ها، خبرنامه ، متون و غیره ندارید. چنین برنامه‌هایی به شما این فرصت را می‌دهند تا افکارتان را درحالی‌که دارید صحبت می‌کنید سرعت به متن تبدیل کنید.

  ۶. اپلیکیشنی برای داستان‌گویی

  به‌کارگیری هوش مصنوعی برای خواندن یک داستان یا خواندن یک شعر می‌تواند یک تجربه کاربری شگفت‌انگیز باشد. این برنامه موبایل مبتنی بر هوش مصنوعی تضمین می‌کند که می‌توانید همزمان با انجام دیگر کارها به رمان‌ها ، شعرها یا کتاب‌های موردعلاقه خود نیز گوش فرا دهید. هوش مصنوعی کتاب را در قالب دقیق داستان‌گویی می‌خواند. کاربر فقط باید فایل‌های word یا pdf یا لینک کتاب را به برنامه بدهد تا هوش مصنوعی این متن را نه به شکلی خشک و ماشینی بلکه به‌عنوان یک راوی حرفه‌ای آن را برای شما بخواند.

  ۷. برنامه امداد خودرو

  برنامه امداد خودرو یا حادثه رانندگی به شما کمک می‌کند تا با نزدیک‌ترین تعمیرگاه ارتباط برقرار کنید تا فقط با ردیابی موقعیت مکانی شما را راهنمایی کنند. با کمک یک توسعه‌دهنده برنامه‌های تلفن همراه، می‌توانید چنین اپلیکیشنی را با استفاده از هوش مصنوعی توسعه دهید. هوش مصنوعی در این راه کمک خواهد کرد که همه شرکت‌های معتبر خدمات اتومبیل و کاربران را بر اساس مکان آن‌ها بنویسد. شما باید مراقب باشید که فقط تعمیرگاه‌های شبانه‌روزی را لیست کنید یا ساعات کار آن‌ها را ذکر کنید. اگر لازم داشتید، حتی می‌توانید با اضافه کردن تمام ویژگی‌های حیاتی خودرو همچون یادآوری‌های بیمه، یادآوری خدمات و… آن را به یک‌راه حل بهتر برای دارندگان خودرو تبدیل کنید.

  ۸. خودکارسازی استخدام

  هوش مصنوعی می‌تواند برای فرآیندهای استخدام آنلاین مانند غربالگری رزومه و تطبیق مشخصات شغلی داوطلب مفید باشد. این ایده از آنجایی برای تجارت شما مفید است که فناوری هوش مصنوعی می‌تواند روی کارهای مختلف دیگری برای استخدام متمرکز شود و با جستجوی اینترنت و معرفی کاندیدای مناسب، در زمان و انرژی شما صرفه‌جویی کند. در حال حاضر کارفرمایان باهوش به‌طور گسترده‌ای از اپلیکیشن‌های تلفن همراه استخدام که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند برای یافتن کاندیداهای مناسب استفاده می‌کنند.

  خودکارسازی استخدام

  ۹. برنامه تحویل بر اساس اشتراک

  برخی از سفارش‌ها وجود دارند که خیلی اوقات لازم هستند، مانند داروها. برای جلوگیری از استرس فراموشی و عدم دریافت آن‌ها، می‌توان یک برنامه تلفن همراه مبتنی بر هوش مصنوعی ساخت. فرقی نمی‌کند این محصولات غذا، دارو، آب یا شیر باشد.  کاربران می‌توانند گزینه‌ای را که لازم دارند انتخاب کنند تا محصولات را درب منزل تحویل بگیرند. با استفاده از هوش مصنوعی ، می‌توانید داده‌ها را جمع‌آوری کنید و بستر مشترکی را در اختیار کاربران و ارائه‌دهندگان خدمات قرار دهید تا این نیازها بر اساس برنامه اشتراک فرد به‌طور هفتگی، ماهانه یا سالانه برطرف شوند.

  ۱۰. برنامه‌های آموزش الکترونیکی

  با گستردگی ابزارهای هوش مصنوعی، روش خواندن، جستجو یا نوشتن متن تغییر کرده است. برنامه‌های کاربردی پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارند که کمک می‌کند تا محققان در مورد توسعه آخرین فناوری، ابزار و اطلاعات دانش کسب کنند. هوش مصنوعی می‌تواند وب‌سایت‌های مختلفی را جستجو کند و به دانشجویان در یافتن راه‌حل مشکلاتشان کمک کند.

  ۱۱. برنامه فروشگاه جواهرات مبتنی بر واقعیت افزوده

  این روزها ادغام واقعیت افزوده در اپلیکیشن‌های تجارت الکترونیکی روند رو به رشدی گرفته است. از این مورد می‌توان در فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی که جواهر می‌فروشند استفاده کرد. شما می‌توانید با یک برنامه واقعیت افزوده هدایت ‌شده که مشتریان را قادر می‌سازد جواهرات مدنظرشان را امتحان کنند به فروش بیشتر کمک کنید.

  ۱۲. برنامه حضوروغیاب مبتنی بر ابر

  یک برنامه حضوروغیاب مبتنی بر ابر می‌تواند به کارفرمایان کمک قابل توجهی بکند. کارفرما می‌تواند از طریق این برنامه کلیه اطلاعات دقیق کارمند را به دست آورد. به‌این‌ترتیب می‌توان اطلاعات مربوط به ورود و خروج و موارد دیگر را در حافظه ابری ذخیره کرد. ویژگی دیگری که می‌تواند به این برنامه اضافه شود، پیگیری کارمندان در طول ساعت کاری است. برای این کار، کارمندان باید اپلیکیشنی‌ را روی تلفن همراه خود نصب کنند. با این کار کارفرما هنگام کار از راه دور کنترل بیشتری بر کارمندان خود خواهد داشت. این استفاده می‌تواند به عنوان یک ویژگی ایمنی در نظر گرفته شود زیرا می‌توانید پیگیری کنید که آیا کارمند شما درحال نقض قوانین محل کار است یا نه.

  سخن پایانی

  در اینجا ما به انتهای این مقاله رسیدیم، اما فهرست اپلیکیشن های پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی بی‌پایان است. این ایده‌ها به رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما کمک می‌کنند. هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ به ابزاری قدرتمند برای انواع شرکت‌ها تبدیل‌ شده است. اگرچه شرکت‌های بزرگ در به‌کارگیری نرم‌افزارهای مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی پیشرو بوده‌اند، تعداد زیادی از کسب‌و‌کارهای کوچک نیز سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی را آغاز کرده‌اند تا با افزایش کارآیی، نوآوری و بهره‌وری خود را در این رقابت سنگین نگه ‌دارند. پس از نهایی کردن ایده مورد نظر خود، قدم بعدی این است که با بهترین توسعه‌دهنده‌ها تماس بگیرید و یادتان باشد که آخرین روند بازار و تجزیه‌وتحلیل روندهای آینده را در نظر داشته باشید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  پهپاد غزه ؛ جهشی بزرگ در حوزه توان پهپادی ایران

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در تغییرات آب و هوا: فاجعه‌ای بزرگ‌تر از کرونا در راه است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در کسب‌و‌کار

  6 نظرات

  1. عاالی بود
   فقط در مورد استارتاپ های ارزشمند هوش مصنوعی هم مقاله بزارید

   1. سپاس
    چشم حتما

  2. سلام، لطفا برای راه اندازی یک استارتاپ پولساز مبتنی بر هوش مصنوعی هم مقاله بزارید

   1. چشم حتما

  3. سلام. دستتون درد نکنه
   فقط بی زحمت اسم اپلیکیشن های کاربردی هوش مصنوعی رو هم بزارین

   1. چشم حتما در مقاله ای جدا اسامی این اپلیکیشن هارو خواهیم نوشت.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.