Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 ایران بزرگترین شرکتهای هوش مصنوعی را در منطقه دارد

ایران بزرگترین شرکتهای هوش مصنوعی را در منطقه دارد

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری در اولین نشست مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور شهردار و استاندار تهران برگزار شد، گفت: در حال حاضر یک هم‌افزایی بین افراد و بازیگران اکوسیستم نوآوری ایجادشده که باید از آن‌ها تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: ما در ایجاد شبکه نوآوری برای تهران موفق بودیم و به‌صورت مجازی آن را در استان‌های کشور توسعه دادیم اما با صراحت می‌توانم بگویم که در توسعه شبکه مجازی استان‌ها موفق عمل نکردیم.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ما شهری را نوآور می‌دانیم که شهرداری آن شتاب‌دهنده کسب‌وکار باشد، زیرا یک شهرداری می‌تواند بازار عظیمی در حوزه کسب‌وکارهای نو داشته باشد و درآمدی از آن کسب کند.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری نمی‌داند که این شهر بزرگ چه بازار بزرگی است تا آن را در اختیار بگیرد، گفت: این جمعیت از یک شهر می‌تواند منجر به ارائه نوآوری‌هایی در سرویس‌ها و خدمات باشد.

ستاری افزود: در سال ۹۴ مناظره‌هایی انجام می‌گرفت که اگر همان مناظره‌ها را شهرداری جدی پیگیری می‌کرد، اکنون وضعیت بهتری داشتیم.

وی بابیان اینکه اما اکنون با وجود این همه اتفاقات شاهد وضعیتی هستیم که شهرداری در به وجود آمدن بسیاری از کسب‌وکارها نقش مهمی دارد، گفت: شهرداری می‌تواند در ایجاد بسیاری از کسب‌وکارها درآمد و سهمی داشته باشد که اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است.

ستاری افزود: ما آمادگی داریم روی مدل‌های جدید کار کنیم که این نیاز به کمک شهرداری دارد، البته که شهرداری وقت هم همیشه کمک کرده است زیرا راه‌اندازی چنین کارخانه‌ای با حمایت‌های شهرداری بوده است، ما نمی‌توانستیم با ضوابط کنونی این کارخانه و ناحیه نوآوری شریف را راه‌اندازی کنیم.

بزرگترین شرکت های هوش مصنوعی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تأکید کرد: در واقع راه‌اندازی ناحیه نوآوری شریف، پارک پردیس و کارخانه نوآوری با همکاری شهرداری بوده است.

ستاری افزود: ما باید در حوزه‌های مختلف به استارت آپ‌ها کمک کنیم تا ایده‌های خوب را پیش ببرند و نتایج آن‌ها را در ارائه خدمات ببینیم. شهرداری باید خودش را موظف بداند که تمام سرویس‌های شهری را با استفاده از نوآوری حاصل از فکر جوانان کشور ارائه دهد و یک نقش نظارتی و حاکمیتی در این سرویس‌دهی داشته باشد.

معاون علمی و فناوری با تأکید بر ضرورت کاهش مقاومت‌های سنتی در شرکت‌ها برای پیشبرد اهداف و فروششان گفت: باید روش‌های سنتی در شرکت‌های سنتی از بین بروند و نوآوری جایگزین آن‌ها شود.

وی افزود: بانک مرکزیIP آزاد در اختیار دارد که در زیر آن تراکنش‌هایی اتفاق می‌افتد که تمام بازیگران آن سنتی و مدرن هستند و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ستاری بابیان اینکه بانک‌ها بازیگران سنتی هستند، گفت: اما فین تک‌ها بازیگران جدیدی هستند که اکنون روی کار آمده‌اند.

وی بابیان اینکه در ترکیه فین تک وجود ندارد، گفت: با فین تک بازیگران سنتی روی بازیگران مدرن سرمایه‌گذاری می‌کنند و روزی بالغ‌بر میلیاردها تومان تراکنش در آن رخ می‌دهد.در آینده بانک‌ها وجود ندارند اما بانکداری می‌ماند. ازاین‌رو باید به این موضوع به‌واسطه نوآوری توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تأکید کرد: این جریان نیاز به سرمایه‌گذاری دارد و بستر این سرمایه‌گذاری، شهر است.

وی ادامه داد: چیزی که ما می‌خواهیم این است که در کنار یکدیگر زیرساختی را برای توسعه کسب‌وکارها به‌واسطه خلاقیت و نوآوری فراهم کنیم که این موضوع نیاز به هماهنگی حکومت شهر و کشور دارد.

ستاری با تأکید بر اینکه ما نباید به‌عنوان حکومت درنتیجه کار جوانان دخالت کنیم، گفت: اما باید در راستای توسعه بخش سرویس‌ها ارائه خدمات و بخش فناوری‌ها نقش خود را به‌خوبی ایفا کنیم.

ستاری بابیان اینکه ما در ایران بزرگ‌ترین شرکتهای هوش مصنوعی دانش بنیان را در منطقه داریم، گفت: در حال حاضر شرکتی وجود دارد که در آن ۵۰۰ نفر در حوزه برنامه‌نویسی هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند و این‌یک افتخار برای کشور محسوب می‌شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.