بازاریابی هوش مصنوعی
کارآفرینیکاربردهای هوش مصنوعیکسب‌و‌کار

بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی می‌تواند کسب‌و‌کار شما را منقلب کند

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی از این بابت اهمیت ویژه‌ای دارد که دنیا از داده‌ها قدرت می‌گیرد و تکنولوژی بهترین راه برای اتوماسیون وظایف روزانه ماست. سرچ گوگل، مسیریابی و خریدهای آنلاین همه به لطف تکنولوژی توانسته‌اند زندگی ما را ساده‌تر کنند. قبلاً صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک فقط بازاریاب‌های خانگی بودند، اما بسیاری از آن‌ها با مزایای افتتاح سایت و راه‌اندازی کسب و کار در هوش مصنوعی آشنا شدند. حالا کسب‌و‌کارهای کوچک هم می‌توانند وب‌سایت خودشان را راه‌‎اندازی کنند و از روش‌های منحصربه‌فرد و خاص خودشان بهره ببرند. این یعنی کسب‌و‌کارها با سرعت خیلی بیشتر نسبت به قبل پیشروی می‌کنند و همه این‌ها به لطف برنامه‌های هوش مصنوعی است.

  بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی چیست؟

  بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی یک پیشرفت کاملاً جدید است که بر مبنای کار رایانه برپا شده است. با بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی شرکت‌ها مخاطبان هدف خود را بهتر شناسایی کرده و با آن‌ها تعامل می‌کنند. پیام‌های خود را به روش بهتر جمع‌آوری می‌کنند، نه اینکه یک نیروی انسانی مجبور به نوشتن و جمع‌آوری آن‌ها باشد. همه این کارها با الگوریتم هوش مصنوعی انجام می‌شود.

  بازاریابی هوش مصنوعی

  هوش مصنوعی چطور به توسعه کسب‌و‌کار شما کمک می‌کند؟

  هوش مصنوعی به روش‌های زیادی کمک می‌کند تا کسب‌و‌کارتان را گسترش دهید، در زمان و پولتان صرفه‌جویی کنید و موفق‌تر باشید. الگوریتم می‌تواند برای اتوماسیون جنبه‌های غیردستی کار شما مانند تماس‌های تلفنی استفاده شود. همچنین‌ می‌توان از آن‌ها برای اتوماسیون خدماتی مانند پشتیبانی از مشتری استفاده کرد. چت‌بات‌ها به دلیل سرعت و قدرت بادگیری بالا می‌توانند با مردم در تعامل باشند و با این روش موجب افزایش کارایی کسب‌و‌کار شما شوند. شروع کار می‌تواند با پردازش زبان طبیعی باشد. این فناوری کمک می‌کند تا پیام‌های متنی بر اساس مشخصات مدنظر شما دسته‌بندی شوند. با این روش می‌توان خیلی سریع‌تر با مشتریان تعامل داشت.

  به چه ابزاری نیاز دارید؟

  این‌طور نیست که برای همه مشاغل یک راه‌حل واحد وجود داشته باشد. اما برخی تکنیک‌ها برای برخی افراد مناسب‌تر هستند. ابزارهای معمولی مانند اکسل، وردپرس، برنامه‌های گوگل و غیره می‌توانند کار را آسان‌تر کنند. اما وقتی نوبت به بهترین روش برای بازاریابی آنلاین می‌رسد، دانستن اینکه کدام ابزار مناسب‌تر است می‌تواند کمک زیادی کند. به نظر شما اگر از دو ابزار متفاوت استفاده کنید، نتیجه کار مشابه خواهد بود؟

  خیر این‌طور نیست. سیستم‌هایی هستند که موجب افزایش کارایی می‌شوند. برای مثال چت‌بات‌ها. آن‌ها صدای تجارت شما هستند و می‌توانند پاسخ‌دهی را ۲۴ ساعته کنند. با این روش تعامل با مشتری وارد مرحله شگفت‌انگیزی خواهد شد.

  نقاط ضعف بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی

  هوش مصنوعی هنوز جای پیشرفت زیادی دارد. البته که پتانسیل آن‌هم حدومرز ندارد. تبلیغات در حال حاضر بسیار کلی هستند و بر روی مشتریانی متمرکز می‌شوند که قبلاً توسط شرکت جذب شده‌اند. هوش مصنوعی این قدرت را دارد که موارد بسیاری را خودکار کند. اما توانایی آن در درک و نتیجه‌گیری هنوز محدود است. پیشرفت‌های زیادی وجود دارد که بشر هنوز به آن‌ها دست نیافته است. هوش مصنوعی ابزاری عالی برای فروش آنلاین است، اما نباید خودتان را فریب دهید و باور کنید که وب‌سایت شما به‌طور خودکار توسعه پیدا خواهد کرد.

  برای کسب بهترین نتیجه باید وقت صرف کرد و درباره هوش مصنوعی بیشتر دانست. اکنون زمانش رسیده که درک کنید هوش مصنوعی برای کسب‌و‌‎کار شما چه اهمیتی دارد. هدف این است که از این فناوری برای تعامل بهتر با مشتری استفاده کنیم. با استفاده از این فناوری می‌توانید به‌راحتی انتظار بازاریابی کارآمدتر داشته باشید. به‌اضافه، ضمن ایجاد سود بیشتر، در زمان و هزینه هم صرفه‌جویی می‌کنید. اکنون فناوری هوش مصنوعی تبدیل به موضوعی شده که می‌تواند بازی را تغییر دهد و البته در دسترس همه هم قرار دارد. این فناوری آینده را برای ما به زمان حال آورده است. همیشه بهترین راه برای جذب مشتری پیشی گرفتن از رقبا و پشت‌سر گذاشتن رقابت‌ها است. باید این واقعیت را بپذیریم که هوش مصنوعی بهترین کمک برای رسیدن به این هدف است و شما می‌توانید با آن درآمد بهتری داشته باشید. همین کافیست تا از حالا به فکر استفاده از سرویس هوش مصنوعی در کسب‌و‌کار خود باشید و از بازاریابی به وسیله هوش مصنوعی بهره ببرید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده از سامانه هوش مصنوعی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰

  مقاله قبلی

  جلسه مشترک بررسی کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه پزشکی قانونی کشور برگزار شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در کارآفرینی

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.