Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 بازی‌های رایانه‌ای ایران با هوش مصنوعی بررسی می‌شوند

بازی‌های رایانه‌ای ایران با هوش مصنوعی بررسی می‌شوند

در نشست مشترک بین مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، طرح استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی و تحلیل و تطبیق بازی‌های کنسولی مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری مهر، طبق اعلام روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بر اساس طرح ارائه شده، این بنیاد می‌خواهد در پروژه‌ای دیجیتالی ابعاد مختلف بازی‌های رایانه‌ای که ساعات زیادی دارند را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، از نظر فیلمبرداری، روایت و شناسایی موارد نامنطبق با مقررات مورد بررسی قرار دهد.

همچنین بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای درصدد است تا مواردی مانند خشونت، ارتباطات جنسی، استفاده از دخانیات و مهارت و دشواری بازی به لحاظ فنی و بر اساس الگوریتم‌های رایانه‌ای را مورد سنجش و شناسایی قرار دهد.

بازی‌های رایانه‌ای

در نشست مشترک بین مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت نهاد ریاست جمهوری و بنیاد ملی بازی‌های‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌رایانه‌ای نماینده‌های شش شرکت دانش‌بنیان هم حضور داشتند و چالش‌های اجرای طرح فوق‌الذکر و لزوم تسریع عملکرد و بررسی بازی‌های کنسولی و رایانه‌ای خانگی که گاهی حتی دارای ده‌ها ساعت بازی هستند، همچنین روند بررسی سریع این بازی‌ها توسط تکنولوژی هوش مصنوعی مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است شرکت‌های دانش‌بنیان دیگری هم متقاضی مشارکت در اجرای این پروژه با دریافت نمونه‌ای از بازی‌ها هستند که این شرکت‌ها درحال حاضر مشغول طراحی نرم‌افزاری کیفی و ارائه پیشنهادات خود در این زمینه به بنیاد ملی بازی‌های‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌رایانه‌ای هستند.

طبق گزارش اعلام‌شده توسط روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌رایانه‌ای، دیگر شرکت‌های معتبر فعال در زمینه هوش مصنوعی، تحلیل تصاویر و موسیقی که علاقه‌مند به مشارکت در این طرح هستند، می‌توانند با مراجعه به معاونت نظارت بنیاد در جریان این پروژه قرار گرفته و پیشنهادهای خود را در جهت مشارکت در بررسی بازی‌های رایانه‌ای در ایران، ارائه دهند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.