بروزرسانی جدید تسلا
اخبار

با بروزرسانی جدید تسلا آشنا شوید؛ پرداخت حق اشتراک ماهانه برای گزینه‌ی Full Self-Driving

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیا از بروزرسانی جدید تسلا خبر دارید؟ تسلا در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی اشتراک ماهانه ویژگی کاملاً خودران است که مبتنی بر بروزرسانی در برنامه تلفن همراه خود است. در ابتدای سال جاری گزارش‌هایی مبنی بر اینکه تسلا در حال کار بر روی اشتراک پرداخت به ازای استفاده در بسته‌ی کاملاً خودران است، منتشر شد.

این موضوع به این دلیل مطرح شد که اگر فردی یک خودرو تسلا دست‌دوم بخرد باید مبلغ زیادی را برای خرید سیستم FSD هزینه کند. به همین دلیل ایلان ماسک اعلام کرد که برای رفاه مشتریانش تا پایان سال جاری امکان خرید این سیستم با شرایط پرداخت اشتراک ماهانه را فراهم خواهد کرد.

بروزرسانی جدید تسلا

در مورد بروزرسانی جدید تسلا گفتنی است که تسلا چندین سال است سخت‌افزارهای لازم را برای ویژگی‌های خودران خود روی خودروهای تسلا نصب می‌کند. این موضوع باعث شده است تا تسلا سیستم‌های “اتوپایلت”(Autopilot) و “کاملاً خودران”(Full Self-Driving) یا “FSD” خود را عرضه کند. برای مدل‌های قدیمی‌تر این عرضه به صورت به‌روزرسانی ارائه می‌شود.

طی چند سال گذشته، تسلا چندین بار مدل‌های قیمت‌گذاری خود را تغییر داده است. تسلا گزینه “Enhanced Autopilot” را چند وقت پیش دوباره ارائه داد که جایگزین ارزان‌تری برای بسته  Full Self-Driving (FSD) است. این موضوع زمزمه تغییر در مدل FSD را نیز بر سر زبان‌ها انداخت. این به‌روزرسانی اخیر می‌تواند نشان دهد که تسلا در حال آماده‌سازی است تا به‌زودی روش جدید دسترسی به نرم‌افزار مدل کاملاً خودرانش را منتشر کند.

ایلان ماسک معتقد است که خرید بسته FSD بهترین گزینه از لحاظ مالی خواهد بود. او در این باره گفت:

ربات شطرنج باز انگشت دست حریفش را شکست!

“باید بگویم دیدگاه ما این بود که بسته‌ی کاملاً خودران را به عنوان یک ویژگی در دسترس قرار دهیم، زیرا ما فکر می‌کنیم که خرید “FSD” یک سرمایه‌گذاری برای آینده است و ما مطمئن هستیم که خرید این گزینه چیزی است که مردم از انجام آن پشیمان نخواهند شد”. با این حال، اشتراک ماهانه برای افرادی که وسایل نقلیه تسلا را اجاره می‌کنند یا کسانی که نمی‌خواهند مجبور به پرداخت ۸۰۰۰ دلار شوند ، منطقی‌تر خواهد بود. همان‌طور که گفته شد تسلا همچنین بسته Enhanced Autopilot خود را با قیمت ۴۰۰۰ دلار به‌عنوان جایگزینی برای بسته کامل رانندگی کامل معرفی کرد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

همکاری انسان و هوش مصنوعی؛ هوش مشارکتی با پیوند نیروهای انسانی و رباتی

مقاله قبلی

یادگیری ماشینی لینکدین چطور توسعه پیدا کرده است؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.