جزیره کیش
اخبارهوش مصنوعی در ایران

بررسی ظرفیت‌های هوشمندسازی جزیره کیش در جلسه با وزیر ارتباطات

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  وزیر ارتباطات و معاونانش که این روزها برای رونمایی از پستچی‌های هوشمند هادی و هدی در جزیره کیش به سر می‌برند، در جلسه شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات این جزیره شرکت کردند. این جلسه در سالن رازی مرکز همایش‌های کیش برگزار شد.

  در این جلسه، ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، بر اهمیت توجه به هوش مصنوعی تاکید کرد و فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را انقلاب صنعتی چهارم خواند.

  از آنجایی که این جلسه در جزیره کیش برگزار شد، بیشتر بحث‌های نشست حول محور ظرفیت‌های این جزیره در هوشمندسازی حوزه‌های مختلف بود. معاون فناوری و نوآوری وزرات ارتباطات، ستار هاشمی، ظرفیت‌های کیش برای هوشمندسازی را خوب ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد این جزیره گام‌های موثری برای هوشمندسازی بردارد.

  هاشمی همچنین به مشکلات این حوزه‌ نیز اشاره‌هایی داشت از جمله اینکه با توجه به اتفاقات عرصه دیپلماسی تعاملات علمی و پژوهشی دانشمندان و دانشجویان ایرانی با کشورهای دیگر با دشواری‌هایی همراه شده است.

  ستار هاشمی در ادامه صحبت‌های خود به ظرفیت‌های منطقه‌ای شهرهای جنوبی کشور اشاره کرد و برای مثال از دانشجویان دانشگاه شیراز مثال آورد که در ده سال گذشته تعاملات علمی بسیار خوبی با کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته‌اند.

  گفتنی است دکتر ستار هاشمی دارای دکتری مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات با گرایش هوش مصنوعی از دانشگاه علم‌وصنعت ایران و دانشگاه موناش استرالیا است و اکنون دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز است.

  همچنین معاونت فناوری و نوآوری وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات مسئول سیاست‌گذاری و راهبری طرح‌ها و پروژه‌های ملی راهبردی و عملیاتی فناوری اطلاعات و در سطح کشور است. این معاونت وظیفه دارد سرمایه‌گذران داخلی و خارجی غیردولتی را که مایلند در توسعه فناوری‌های نوین اطلاعات کشور همکاری داشته باشند شناسایی کند و سیاست‌های برای جذب آن‌ها داشته باشد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  جلسه مشترک بررسی کاربردهای هوش مصنوعی در حوزه پزشکی قانونی کشور برگزار شد

  مقاله قبلی

  فیسبوک به سیستم های هوش مصنوعی می‌آموزد اطلاعات غیرمرتبط را فراموش کنند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.