40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 توجه به هوش مصنوعی در برنامه هفتم توسعه

توجه به هوش مصنوعی در برنامه هفتم توسعه

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از شبکه رادیویی ایران، احمد حسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، پس از حضور در برنامه رادیویی این شبکه به بررسی اسناد بالادستی در رابطه با ضرورت توجه و ریل‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی پرداخت و مدعی شد قرار است مجلس شورای اسلامی در برنامه هفتم توسعه توجهی ویژه به این موضوع داشته باشد.

در ضمن این برنامه یکی از پرسش‌هایی که مطرح شد، آن بود که آیا در سند توسعه به هوش مصنوعی پرداخته شده است؟ ایشان در پاسخ به این پرسش بر این عقیده بودند که این موضوع که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است، در سال‌های اخیر مطرح شده و به نوبه خود عنوانی نوپدید است و به همین دلیل در سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران به آن پرداخته نشده است.

به عقیده احمد حسین فلاحی یکی از دلایلی که اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی ایران به موضوع هوش مصنوعی توجه نداشته است، نوپدید بودن آن و نیز تأخر زمانی این موضوع نسبت به اسنادی نظیر سند توسعه است که باعث شده در متن این اسناد از هوش مصنوعی حرفی زده نشود.

برنامه هفتم توسعه

ایشان در ادامه تأکید کرد که اگر نکته و نظرات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور نبود، تصور می‌رفت که همچنان این موضوع مغفول بماند و بدان پرداخته نشود. ایشان همچنین افزودند با عنایت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب امسال توجه ویژه‌ای در سند چشم‌انداز توسعه خواهد شد و ریل‌گذاری برای توجه و توسعه هوش مصنوعی در آن به طور کامل مدنظر قرار خواهد گرفت.

احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با در نظر گرفتن اینکه رهبر انقلاب مطالبه کردند که ایران در آینده نزدیک جزو ده کشور برتر در زمینه هوش مصنوعی باشد، بر همین اساس مجلس شورای اسلامی نیز می‌کوشد تا در برنامه هفتم توسعه توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

ایشان در بخش دیگری از صحبت‌هایشان به نکات مطرح شده در دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان کشور پرداخته و اعلام کردند که رهبر معظم انقلاب در واقع در این دیدار خط‌مشی‌های کلی توسعه هوش مصنوعی در کشور را مطرح کردند و از این پس همه موظف هستیم تا برای تحقق آن بکوشیم.

این عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه‌ریزی برای هوش مصنوعی هنوز در دستور کار این کمیسیون قرار نگرفته است. اما در ادامه به اولویت این کمیسیون تبدیل خواهد شد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]