پردازش تصویر
اخباررویدادها

برگزاری کارگاه پردازش تصویر

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

   

  توانایی پردازش تصویر یکی از مهارت‌های ضرروی برای افراد علاقه‌مند به کار در حوزه تصویر است. در پردازش تصویر روی تصویر ورودی تغییرات مناسبی اعمال می‌شود تا آن را برای سایر مراحل فهم تصویر آماده ‌کنیم. در این کارگاه ابتدا با مفاهیم پایه‌ای تصویر دیجیتال، نحوه تشکیل آن و انواع عملیات مختلف منطقی، فیلترهای مکانی و گرادیانی و …. آشنا می‌شوید و سپس با استفاده از آن‌ها، روشهای مختلف بهبود تصویر از جمله اصلاح گاما، اصلاح هیستوگرام، استفاده از فیلترهای مکانی برای حذف نویز، محوکردن تصویر و تبدیل بین فضاهای رنگی مختلف و … بررسی خواهد شد.

  افرادی که تمایل دارند به صورت پایه‌ای کار در حوزه تصویر را آغاز کنند می‌توانند با گذراندن این دوره از روش‌های مختلف بهبود و اصلاح تصویر استفاده نمایند. علاوه بر مباحث تئوری، چگونگی پیاده‌سازی و اجرای کدها در نرم‌افزار متلب نیز آموزش داده خواهد شد. این دوره از جمله دوره‌های برگزار شده در حوزه علوم داده در آکادمی لوپ است.

  این کارگاه در روزهای ۶، ۷، ۱۳ و ۱۴ شهریور ۹۹ از ساعت ۱۴ الی ۱۸ برگزار خواهد شد. شکل‌بندی تصویر، تصویر دیجیتال، پیکسل، شدت و وضوح، عملیات حسابی، مدل‌های رنگی و فیلتر فضایی از جمله سرفصل‌های این کارگاه است.

  لازم به ذکر است که این دوره به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و مدرس آن مژگان مکاری است. همچنین این دوره دارای ظرفیت محدودی است و علاقه‌مندان باید برای شرکت در آن از طریق این لینک ثبت‌نام کنند.

  آخرین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص چهره سالمندان گمشده

  مقاله قبلی

  گرامرلی چگونه کار می ‌کند؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.