نیروی دریایی سپاه
اخبار

بهره‌گیری از فناوری‌ «هوش مصنوعی» در نیروی دریایی سپاه

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دومین روز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ در سواحل خلیج‌‌فارس و منطقه عمومی جنوب کشور در حال برگزاری است. در حاشیه برگزاری این رزمایش، سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه ما شاهد صحنه یک رزمایش دقیق و واقعی بودیم، عنوان کرد: «نقطه اوج تلاش و عمل برادران نیروی دریایی سپاه، کیفیت، اثربخشی و دقت عمل سامانه‌ها بود.»

  وی در تکمیل سخنانش خاطرنشان کرد: «امروز شاهد بودیم که پهپاد‌های نیروی دریایی سپاه با استفاده از پهپادهای مراقبتی و رزمی مهاجر ۶ به‌صورت دقیق از فواصل مختلف، اهداف ثابت و متحرک زمینی و دریایی را با موفقیت مورد اصابت قرار دادند.» در این مرحله از رزمایش، پهپادهای مهاجر ۶ با پرتاب بمب هوشمند و نقطه‌زن قائم و همچنین شلیک موشک هوشمند الماس، موفق به انهدام اهداف مورد نظر شدند. وی در ادامه افزود: «موشک‌های بالستیک زمین به زمین به‌عنوان پدیده‌های جدید نیرو و موشک‌های کروز اهداف از پیش‌ تعیین‌شده در فواصل و با شرایط مختلف را با دقت صددرصد مورد هدف قرار دادند.» همچنین در این مرحله پهپادهای باور نیروی دریایی سپاه نیز که اخیراً به سازمان رزم این نیرو ملحق شده‌اند، عملیات پایش و رصد منطقه رزمایش را بر عهده داشتند. اجرای عملیات از طریق سامانه‌های پدافند هوایی شناوری و ساحلی علیه اهداف پهپادی دشمن، با موفقیت انجام شد. در واقع، اهداف شناوری شبیه‌سازی‌شده دشمن فرضی با شلیک موشک‌های سطح به سطح شناوری و ساحل به دریا منهدم شد.

  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ادامه گفت‌وگوی خود از جمله موارد چشمگیر این مرحله از رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ را مواردی همچون دقت در اصابت به اهداف، انعطاف در برد‌های متفاوت و قابلیت عملیات همزمان بر روی هدف‌های ثابت یا متحرک، برشمرد و تصریح کرد: «با ارزیابی دقیقی که از منحنی‌های رشد قدرت دفاعی دارم، در دو روز اخیر در نیروی دریایی سپاه، جهش چشمگیری را در قدرت دفاعی ملاحظه کردم.»

  سردار سلامی در پایان سخنان خود تأکید کرد: «بهره‌گیری از فناوری‌های جدید اعم از هوش مصنوعی و فناوری، استفاده از پهپاد‌ها در اعماق متعدد و موشک‌ها در طیف وسیعی از برد‌ها با دقت‌های قابل‌‌قبول، نشانگر دستیابی نیروی دریایی سپاه جمهوری اسلامی ایران به نقاط درخشان در مسیر تکامل قدرت خود است.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۲]

  کاربرد هوش مصنوعی در نوشتن مقاله شما را شوکه می‌کند

  مقاله قبلی

  رویداد بین‌المللی رایگان هوش مصنوعی و مراقبت‌های بهداشتی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.