جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 به‌روزرسانی ربات Discord با ویژگی‌های ChatGPT

به‌روزرسانی ربات Discord با ویژگی‌های ChatGPT

Discord جدیدترین شرکتی است که به حیطه هوش مصنوعی وارد شده است. این شرکت اعلام کرده که مجموعه‌ای از تجربیات جدید هوش مصنوعی را برای تعدادی از سرورها راه‌اندازی خواهد کرد. مهم‌تر از همه این است که Discord در حال به‌روزرسانی ربات Clyde خود به کمک فناوری OpenAI ChatGPT است که به کاربران امکان می‌دهد مکالمات گسترده‌تری را با ربات برقرار کنند. کاربران می‌توانند عبارت @Clyde را در سرور تایپ کنند، تا در هر کانالی با Clyde چت نمایند. آن‌ها همچنین می‌توانند از Clyde بخواهند، تا موضوعی را برای گروهی از دوستانشان راه‌اندازی کند. Discord ادعا می‌کند که Clyde قادر است لیست‌های پخش را به دیگران توصیه کند و مانند هر کاربر Discord به GIF‌ها و ایموجی‌ها دسترسی داشته باشد.

شرکت Discord در یک پست وبلاگ گفته است که امکان دارد در این مدت، Clyde را ببینید که به دستوراتش اسلش پاسخ می‌دهد یا اگر کسی خطایی مرتکب شده‌ است، تذکر ‌دهد؛ اما نکته اینجاست که در هفته‌های آتی Clyde با استفاده از فناوری OpenAI در Discord به زندگی کاربران وارد خواهد شد.

به‌زودی کاربران می‌توانند از Clyde بخواهند کارهای جالبی برایشان انجام دهد، کارهایی مثل ارسال یک گیف یا به اشتراک گذاشتن پنج واقعیت جالب در مورد گربه‌ها! این شرکت در حال آزمایش محصول فوق است و معتقد است که این محصول به بخشی اساسی از تجربه Discord تبدیل خواهد شد.

نکته دیگر در این خصوص به‌روز کردن ابزار تعدیل AutoMod این شرکت است، تا از قدرت مدل‌های زبان بزرگ، استفاده شود. در واقع، AutoMod از فناوری OpenAI استفاده می‌کند، تا هر زمان که قوانین سرور نقض شده است، مشکل را پیدا کند و به ناظران هشدار دهد و این در حالی است که از ماهیت یک مکالمه کاملاً آگاه است. لازم به ذکر است که آزمایش هوش مصنوعی AutoMod قرار است فعلاً در تعداد محدودی از سرورها مورد استفاده قرار گیرد.

نکته جالب این است که از زمانی که این شرکت، AutoMod را در سال گذشته معرفی کرده، این ابزار قبل از اینکه حتی فرصتی برای ارسال پیام بر اساس قوانین سرور داشته باشد، به طور خودکار، بیش از ۴۵ میلیون پیام ناخواسته را از سرورها مسدود کرده است!

ربات Discord

راه‌اندازی خلاصه‌های مکالمات ایجادشده توسط هوش مصنوعی نیز یکی دیگر از کارهای Discord خواهد بود. این ویژگی جدید برای دسته‌بندی موضوع پیام‌ها طراحی شده است، تا کاربران بتوانند به‌سرعت موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کنند. با راه‌اندازی این خلاصه‌ها، برخی از کاربران پانل جدیدی را در سمت راست صفحه‌شان مشاهده می‌کنند که قادر است موضوعات مورد بحث را تشریح نماید. کاربران می‌توانند خلاصه‌های مکالمات را در تنظیمات سرور خود فعال کنند.

علاوه بر این تجربیات جدید، Discord اعلام کرد که به‌زودی راهکارهای دیگری را عرضه خواهد کرد که می‌تواند هوش مصنوعی را در پلتفرم خود بگنجاند. به گفته Discord منبع باز Avatar Remix، برنامه‌ای است که این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند، تا آواتارهای یکدیگر را از طریق مدل‌های تصویر تولیدی، مجدداً ترکیب کنند و توسعه‌دهندگان می‌توانند از امروز کد Avatar Remix را در GitHub پیدا نمایند. همچنین این شرکت قرار است یک فضای بصری مشترکی را برای همکاری با دوستان خود ایجاد کند که شامل یک تولیدکننده متن به تصویر هوش مصنوعی است و کاربران می‌توانند این فضا را مورد آزمایش قرار دهند.

علاوه بر این، شرکت Discord اعلام کرد که در حال راه‌اندازی یک انکوباتور هوش مصنوعی است. این شرکت گفت که منابع خود را به توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند هوش مصنوعی را بر روی Discord بسازند، اختصاص خواهد داد. در حقیقت، شرکت‌کنندگان به کمک‌های نقدی Discord، ساعات اداری با همکاری تیم‌های توسعه Discord و استفاده زودهنگام به ویژگی‌های پلتفرم Discord دسترسی خواهند داشت. در واقع، این انکوباتور به عنوان بخشی از تعهد ۵ میلیون دلاری Discord برای تأمین مالی توسعه‌دهندگان و استارتاپ‌ها برای ارائه تخصص خود به این پلتفرم راه‌اندازی می‌شود.

نکته اینجاست که از زمان راه‌اندازی آن در چند ماه گذشته، Open AI’s ChatGPT بر اینترنت مسلط شده و محبوبیت زیادی نیز پیدا کرده است. پس جای تعجب نیست که Discord توانسته است یک ربات‌چت هوش مصنوعی را به پلتفرم پیام‌رسان خود اضافه کند. البته Discord تنها پلتفرمی نیست که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را به پلتفرم خود اضافه نموده است، زیرا Snapchat و Slack نیز اخیراً ویژگی‌های ChatGPT را در محصولات‌شان ادغام کرده‌اند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.