به تعادل رساندن وزن
اخبارهوش مصنوعی در ایران

محققان ایرانی نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی برای به تعادل رساندن وزن ساختند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  جمعی از محققین یک شرکت فناور شاغل در زمینه هوش مصنوعی موفق شدند تا با توسعه این فناوری، ابزاری قوی و علمی برای به تعادل رساندن وزن انسان پیاده‌سازی کنند که به وسیله آن میزان کالری مجاز روزانه فرد مشخص شده و با این روش فرد می‌تواند به وزن ایده‌آل خود دست پیدا کند.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایسنا، مدیر اجرایی این شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی درخصوص ابزاری که محققین آن‌ها برای به تعادل رساندن وزن توسعه دادند، این‌طور توضیح داده که این ابزار نوعی کالری‌شمار است که باید آن‌را نرم‌افزاری دانست که بر اساس فناوری هوش مصنوعی پیاده‌سازی شده است و از طریق آن کالری افراد شمرده شده و به هر کاربرد رژیم غذایی مناسب با او و شرایط بدنی‌اش نماش داده می‌شود.

  مدیر اجرایی این شرکت همچنین مدعی شده که نرم‌افزار طراحی شده توسط آن‌ها رژیم جدیدی به کاربران نمی‌‍دهد و فقط میزان غذایی که فرد در روز مصرف کرده را بر اساس BMI آن‌ها تنظیم می‌کند.

  او می‌گوید تغییر وزن افراد بر اساس میزان کالری است و فرد طی یک روز با مصرف مواد غذایی مختلفی که وارد بدن می‌کند و همچنین با توجه به کالری‌هایی که در طول روز به دلیل فعالیت‌‎هایش می‌سوزاند، در وزن خود تاثیر می‌گذارد. کار این نرم‌افزار کالری‌شمار هم این است که کالری‌های مصرفی در طول روز و همچنین کالری‌‎هایی که به واسطه فعالیت‌های طول روز سوزانده شده، فرد را به وزن مورد نظرش برساند.

  استفاده از هوش مصنوعی

  مدیر اجرایی این شرکت مدعی شده که نرم‌افزار طراحی شده توسط آن‌ها درحال حاضر در اختیار کاربران قرار گرفته است. این نرم‌افزار هم‌اکنون ۳۰۰ هزار کاربر فعال دارد و به طور میانگین در طول یک ماه کاربران ۲۲ میلیون بار اطلاعات خود را در آن درج می‌کنند.

  تفاوت این نرم‌افزار با موارد مشابهی که قبلا وجود داشته، این است که در آن از فناوری هوش مصنوعی استفاده شده است.
  این نرم‌افزار رایگان است و در نسخه پریمیوم آن بر اساس سن کاربر، مکمل‌های غذایی پیشنهاد می‌دهد. همچنین بخشی به عنوان یادآوری به آن اضافه شده که بر اساس برنامه زمانبندی‌شده، صرف غذا را هم یادآوری می‌کند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  درک زبان طبیعی برای همه با بهره‌گیری از BERT

  مقاله قبلی

  شبکه های Siamese و آموزش آن با استفاده از Keras، TensorFlow و یادگیری عمیق

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.