40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 به روزرسانی‌های جدید هوش مصنوعی مایکروسافت، ابزاری جادویی در دست توسعه‌دهندگان

به روزرسانی‌های جدید هوش مصنوعی مایکروسافت، ابزاری جادویی در دست توسعه‌دهندگان

در کنفرانس سالانه‌ مایکروسافت Build که در تاریخ 23 می مصادف با 2 اردیبهشت برگزار شد، مایکروسافت مجموعه‌ای از به روز‌رسانی‌ها و ابتکارات جدید خود را برای کمک به توسعه‌دهندگان در ساخت هوش مصنوعی اعلام کرد. به‌عنوان بخشی از تلاش‌های مایکروسافت برای گسترش خدمات کمکی خود برای هوش مصنوعی (که به افراد در انجام کارهای مختلف کمک می‌کنند)، این شرکت افزونه جدیدی را به سرویس‌های کمکی‌اش اضافه کرده که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد هوش مصنوعی را با سرویس‌های مختلف‌شان متصل نمایند. این کمپانی همچنین سرویس جدید استودیو هوش مصنوعی Azure را معرفی کرده که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا نسخه‌های کمکی (Copilot) بسازند و به کار گیرند. ضمنا مدل جدید هوش مصنوعی Azure به‌روزرسانی شده که شامل مدل‌های بسته و متن باز می‌شود و گزینه‌های بیشتری را برای توسعه‌دهندگانی که نسخه‌های کمکی ایجاد می‌کنند، ارائه می‌نماید.

به گزارش هوشیو، در واقع مایکروسافت با فهرست جامع به‌روزرسانی‌ها خود در تلاش است تا به سازمان‌ها کمک کند، نسخه‌های کمکی (دستیاران) هوش مصنوعی خود را ایجاد نمایند. کوپایلوت هوش مصنوعی، نوعی نرم‌افزار هوش مصنوعی است که می‌تواند با پیشنهاد ایده‌ها یا انجام وظایف به افراد کمک کند. مایکروسافت برای نخستین‌بار در سال 2021 با برنامه‌ای به نام GitHub Copilot کار روی این نوع نرم‌افزار را آغاز کرد. اکنون این غول فناوری می‌خواهد با گسترش ایده کوپایلوت برای هوش مصنوعی آن را حتی بهتر نماید.

Microsoft CTO tells devs

مایکروسافت Copilot را به ویندوز اضافه می‌کند

مایکروسافت Copilot، دستیار بهره‌وری هوش مصنوعی خود را به ویندوز 11 اضافه می‌کند. این دستگاه جایگزین کورتانا، اولین برنامه دستیار شخصی هوش مصنوعی این شرکت می‌شود که هرگز مورد توجه قرار نگرفت.

این شرکت، Copilot مجهز به GPT را به عنوان یک دستیار مجازی پیشرفته و جایگزینی برای کورتانا به ویندوز اضافه می‌کند.

از Windows Copilot می‌توان برای انجام کارهای مختلفی مانند خلاصه کردن محتوا، پاسخ به سوالات، سفارش ارسال فایل به همکاران، تغییر تنظیمات ویندوز و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. Copilot همچنین به کاربران امکان دسترسی به افزونه‌های Bing و ChatGPT را می‌دهد.

Panos Panay، مدیر تولید ویندوز و دستگاه‌ها در مایکروسافت، گفت که Copliot به کاربران این امکان را می‌دهد که «به جای صرف انرژی برای یافتن، راه‌اندازی و کار بر روی چند برنامه کاربردی، روی زنده کردن ایده‌ها، تکمیل پروژه‌های پیچیده و همکاری متمرکز شوند.»

توسعه‌‌دهندگان با Copilot چه می‌کنند

قابلیت‌های Copilot همچنین با فناوری جریان سریع یادگیری ماشینی Azure افزایش می‌یابد تا به توسعه‌دهندگان کمک کند، دستورات پیچیده‌تری را برای گردش کار هوش مصنوعی خود بسازند. علاوه بر این، مایکروسافت در حال معرفی سرویس جدیدی به نام امنیت محتوای هوش مصنوعی Azure است که هدف آن ترویج توسعه هوش مصنوعی مسئولانه است. به طور کلی، این شرکت در تلاش است تا ابزارهای هوش مصنوعی Copilot خود را برای توسعه‌دهندگان موثرتر و اخلاقی‌تر نماید تا در کار خود از آنها استفاده کنند.

 در طول یک جلسه کلیدی در کنفرانس Build، کوین اسکات، مدیر ارشد فناوری مایکروسافت، به سختی توانست هیجان خود را در مورد آنچه که قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید به توسعه‌دهندگان می‌دهد، کنترل نماید. اسکات گفت که «آنچه پلتفرم‌ها را عالی می‌کند تنها زیرساخت‌های اساسی آن نیست، بلکه کارهایی است که توسعه‌دهندگان و افراد با پلتفرم‌ها انجام می‌دهند.»

اسکات توسعه‌دهندگان را به چالش کشید تا از این ابزارهای جدید برای انجام کارهای شگفت‌انگیز و افسانه‌ای استفاده کنند، به گونه‌ای که الهام‌بخش دیگران باشد، وی گفت: «ابزارهای جدید ما شروع تازه‌ای است برای آنکه بتوان در آینده کارهای شگفت‌انگیزی انجام داد.»

هوش مصنوعی مایکروسافت

همه به یک کوپایلوت نیاز دارند و حالا هرکسی می‌تواند یکی بسازد

اسکات در طول سخنرانی خود، راهنمایی‌هایی در مورد چیستی کوپایلوت و نحوه ساخت آن ارائه کرد.

اسکات گفت: «کوپایلوت به زبان ساده، نوعی نرم‌افزار هوش مصنوعی است که می‌تواند با استفاده از یک رابط مکالمه، به شما در انجام وظایف شناختی کمک نماید.»

Copilot  تنها یک API یا تکه‌ای از فناوری نیست، بلکه مجموعه‌ای از فناوری‌ها است که با هم کار می‌کنند تا تجربه کاملی را فراهم آورند.

اسکات می‌گوید: «افزونه‌های ما مکانیزم قدرتمندی برای تقویت یک کوپایلوت یا یک برنامه هوش مصنوعی هستند تا بتواند بیش از آنچه پلتفرم پایه به شما اجازه می‌دهد، انجام دهد. در واقع، افزونه‌ها راهی برای سفارشی کردن و بهبود عملکرد Copilot و اتصال آنها به طیف گسترده‌ای از وظایف و فعالیت‌های دیجیتال هستند.»

ادغام نرم‌افزار Nvidia در پلتفرم Azure مایکروسافت

در بخشی از کنفرانس Build، آخرین همکاری غول محاسباتی انویدیا با مایکروسافت در زمینه ادغام نرم‌افزار سازمانی هوش مصنوعی Nvidia در یادگیری ماشینی Azure  (یک پلتفرم نرم‌افزاری توسعه‌یافته توسط مایکروسافت) و در دسترس قرار دادن چارچوب‌های یادگیری عمیق در رایانه‌های شخصی ویندوز 11 برجسته گردید.

این اتفاق که در کنفرانس توسعه‌دهنده مایکروسافت اعلام شد، تلاش‌های هوش مصنوعی سازمانی و فردی را تسریع می‌بخشد. با این همکاری، انویدیا این امکان را برای مشتریان ابری Azure فراهم می‌کند تا به یک راه‌حل آماده برای ساخت، استقرار و مدیریت برنامه‌های هوش مصنوعی سفارشی شده، دسترسی داشته باشند. همچنین کاربران Azure ML به بیش از 100 چارچوب هوش مصنوعی، مدل‌های از پیش آموزش‌دیده و ابزارهای توسعه که با Nvidia AI Enterprise ارائه می‌شوند، دسترسی خواهند داشت. این همکاری همچنین به کاربران Azure ML اجازه می‌دهد تا از منابع محاسباتی شتاب‌یافته انویدیا برای سرعت بخشیدن به آموزش و استنتاج مدل‌های هدفمند هوش مصنوعی استفاده کنند.

Copilot در ماه ژوئن به‌صورت پیش نمایش برای ویندوز 11 در دسترس خواهد بود. (Windows Copilot را نباید با دستیار کدنویسی AI GitHub Copilot اشتباه گرفت. GitHub متعلق به مایکروسافت است.)

کاربران می توانند از Taskbar (نوار وظیفه) به Copilot دسترسی داشته باشند. Copilot دکمه جداگانه خود را در نزدیکی نوار جستجوی ویندوز 11 خواهد داشت اما جایگزین آن نخواهد شد.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.