بیانیه
اخبار

بیانیه کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری موج، کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، پس از ایراد رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور، بیانیه ای در راستای مطالبه مبارک ایشان در زمینه هوش مصنوعی منتشر کرد.

  این کمیسیون ضمن ارج نهادن به تمامی توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر مطالبه ایشان در زمینه قرارگیری کشورمان در رتبه ده کشور برتر جهان در حوزه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تأکید کردند. در نظر این کمیسیون، از آنجا که ایشان جزو کنشگران عرصه هوش مصنوعی به حساب می‌آیند؛ لذا این فرموده رهبر معظم انقلاب نظرشان را جلب کرده و آن‌ها را ترغیب نمود تا برای تحقق این مطالبه مبارک، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

  بیانیه

  تلاش بیشتر برای تحقق اهداف

  این کمیسیون، در ضمن بیانیه خود اعلام کرد که اگر چه تا به امروز در راستای توسعه هوش مصنوعی گام برداشته است، پس از اطلاع از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای تجهیز هر چه بیشتر کشور به هوش مصنوعی، تلاش خود را صد چندان خواهد کرد تا این هدف ارزشمند محقق شود.

  این کمیسیون در بیانیه خود افزود، البته تحقق این مطالبه نیازمند اهتمام وزارتخانه‌ها، نهادهای حاکمیتی و سازمان‌های مربوطه بوده و در اساس یک اقدام جمعی است. در ادامه بیانیه، کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، الزامات تحقق مطالبه مبارک رهبر معظم انقلاب را تدوین و منتشر کرد.

  این کمیسیون بر این عقیده است که طی یک برنامه چند ساله می‌توان به این هدف جامعه عمل پوشانید؛ لذا طی این بیانیه نیز خواسته شده بود تا نهادهای مرتبط با این موضوع همکاری لازم را با این کمیسیون در راستای تحقق مطالبه به حق رهبر معظم انقلاب داشته باشند.

  همچنین، الزامات مطرح شده از سوی این کمیسیون در سه محور تدوین گردیده و کوشش شده بود تا رئوس زیرساخت‌ها و اقدامات کلان لازم در مسیر تحقق این هدف معرفی شوند. محور نخست، به دنبال تدوین اسناد بالادستی برای روشن ساختن نقشه راه است. محور دوم، به دنبال تدوین برنامه‌های ویژه در وزارتخانه‌ها برای توسعه هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف است. در نهایت محور سوم، به تعیین جایگاه مشخص برای هوش مصنوعی در نظام اداری کشور، یعنی در دستگاه‌هایی نظیر نهاد ریاست جمهوری، شورای عالی فضای مجازی، سازمان فناوری اطلاعات خواهد بود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۲ میانگین: ۳]

  سیوس ؛ توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای تحت وب

  مقاله قبلی

  ضرورت تکاپوی هر چه بیشتر ما برای تجهیز شدن به هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.