Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 بیانیه کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

بیانیه کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری موج، کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، پس از ایراد رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان کشور، بیانیه ای در راستای مطالبه مبارک ایشان در زمینه هوش مصنوعی منتشر کرد.

این کمیسیون ضمن ارج نهادن به تمامی توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، بر مطالبه ایشان در زمینه قرارگیری کشورمان در رتبه ده کشور برتر جهان در حوزه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تأکید کردند. در نظر این کمیسیون، از آنجا که ایشان جزو کنشگران عرصه هوش مصنوعی به حساب می‌آیند؛ لذا این فرموده رهبر معظم انقلاب نظرشان را جلب کرده و آن‌ها را ترغیب نمود تا برای تحقق این مطالبه مبارک، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

بیانیه

تلاش بیشتر برای تحقق اهداف

این کمیسیون، در ضمن بیانیه خود اعلام کرد که اگر چه تا به امروز در راستای توسعه هوش مصنوعی گام برداشته است، پس از اطلاع از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در راستای تجهیز هر چه بیشتر کشور به هوش مصنوعی، تلاش خود را صد چندان خواهد کرد تا این هدف ارزشمند محقق شود.

این کمیسیون در بیانیه خود افزود، البته تحقق این مطالبه نیازمند اهتمام وزارتخانه‌ها، نهادهای حاکمیتی و سازمان‌های مربوطه بوده و در اساس یک اقدام جمعی است. در ادامه بیانیه، کمیسیون هوش مصنوعی و علم داده نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، الزامات تحقق مطالبه مبارک رهبر معظم انقلاب را تدوین و منتشر کرد.

[irp posts=”20714″]

این کمیسیون بر این عقیده است که طی یک برنامه چند ساله می‌توان به این هدف جامعه عمل پوشانید؛ لذا طی این بیانیه نیز خواسته شده بود تا نهادهای مرتبط با این موضوع همکاری لازم را با این کمیسیون در راستای تحقق مطالبه به حق رهبر معظم انقلاب داشته باشند.

همچنین، الزامات مطرح شده از سوی این کمیسیون در سه محور تدوین گردیده و کوشش شده بود تا رئوس زیرساخت‌ها و اقدامات کلان لازم در مسیر تحقق این هدف معرفی شوند. محور نخست، به دنبال تدوین اسناد بالادستی برای روشن ساختن نقشه راه است. محور دوم، به دنبال تدوین برنامه‌های ویژه در وزارتخانه‌ها برای توسعه هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف است. در نهایت محور سوم، به تعیین جایگاه مشخص برای هوش مصنوعی در نظام اداری کشور، یعنی در دستگاه‌هایی نظیر نهاد ریاست جمهوری، شورای عالی فضای مجازی، سازمان فناوری اطلاعات خواهد بود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.