تاثیرگذارترین فرد سال
اخبارهوش مصنوعی در ایران

تاثیرگذارترین فرد سال ۹۹ در حوزه فین‌تک ایران کیست؟

0
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در دومین جشنواره «نهال فین‌تک» که در تاریخ ۲۰ اسفند با معرفی منتخبانی از بخش‌های مختلف این صنعت به صورت آنلاین برگزار شد، دکتر علی رسولی زاده، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پردازش اطلاعات مالی پارت، به عنوان تاثیرگذارترین فرد سال ۱۳۹۹ در حوزه فناوری مالی و بانکی انتخاب شد.

جشنواره «نهال فین‌تک» سال گذشته برای اولین بار و همزمان با یازدهمین رویداد فیناپ با عنوان «جایزه سال فین‌تک» برگزار شد. در این جشنواره که پایان هر سال برگزار می‌شود، با معرفی برترین‌های این حوزه از آن‌ها تقدیر می‌شود. فراخوان این جشنواره از ماه بهمن در وب‌سایت فیناپ داده شد و امکان ثبت‌نام برای تمام کسب‌و‌کارها و استارتاپ‌های حوزه فین‌تک شامل اینشورتک، لندتک، بانک‌تک، پی‌‍تک، رگ‌تک، ولث‌تک، کرادفاندینگ، بانکداری باز، رمزارزها و تمام شرکت‌های فناوری بانکی ازجمله شرکت‌های پرداخت الکترونیک، میسر بود. در بخش نهادهای تاثیرگذار هم بانک‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و فضای کار اشتراکی می‌توانستند شرکت کنند. روز پنج‌شنبه، ۳۰ بهمن، سه استارتاپ، یک نهاد و یک فرد موثر در سال ۹۹ مطابق با نظر داوران و با کسب حداکثر آراء انتخاب شدند. در این مراسم متخصصانی از حوزه‌‎های مختلف مالی نیز به صورت حضوری و آنلاین حضور داشتند.

مراسم اختتامیه و اعلام منتخبان این جشنواره «نهال فین‌تک» با حمایت شرکت خدمات انفورماتیک و بانک سپه در تاریخ ۲۰ اسفند از ساعت ۱۵ تا ۱۷ با حضور داوران و اصحاب رسانه در باشگاه بانک سپه برگزار شد.

تاثیرگذارترین فرد سال 99

دکتر علی رسولی زاده، تاثیرگذارترین فرد سال ۹۹ در حوزه فین‌تک کشور

در بخش افراد تاثیرگذار در حوزه فین‌تک داوران با درنظر گرفتن معیار اثرگذاری در سال ۱۳۹۹ آقایان دکتر علی رسولی زاده (مدیرعامل سیگنال و شرکت دانش‌بنیان پارت)، نیما شمساپور (مدیرعامل یوآیدی) و مسعود خاتونی (معاون فناوری اطلاعات بانک ملی) را به عنوان کاندیداهای نهایی تاثیرگذارترین فرد سال ۱۳۹۹ در حوزه فین‌تک انتخاب کردند و در نهایت دکتر علی رسولی زاده به این عنوان دست پیدا کرد.

ربات شطرنج باز انگشت دست حریفش را شکست!

سیگنال، یکی از سه استارتاپ برتر سال ۹۹

از ۵۰ استارتاپ ثبت شده در این جشنواره، یوآیدی، سهام‌یاب، سیگنال، اکسیر و لندو بالاترین امتیاز را کسب کردند و در نهایت سیگنال، یوآیدی و لندو به عنوان استارتاپ‌های منتخب برگزیده شدند.

فینووا، نهاد تاثیرگذار سال ۹۹

در بخش نهادهای تاثیرگذار در حوزه فین‌تک با توجه به شرکت‌کنندگان کمتر، دو کاندیدا بالاترین رای را به دست آوردند و در نهایت مرکز نوآفرینی فینووا و مدیریت ثروت ستارگان به عنوان نهادهای موثر در حوزه فین‌تک معرفی شدند که در نهایت عنوان نهاد منتخب تاثیرگذار به مجموعه فینوا رسید.

فینووا

ورود مقتدرانه سیگنال به حوزه‌های مالی

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات که در این مراسم حضور داشت، درخصوص سیگنال و لندو صحبت کرد و درباره مخالفت‌های احتمالی با آن‌ها و لزوم مبارزه با این مخالفت‌ها گفت. به نظر ناظمی، قدرتی که پیش از این به طور کامل در اختیار بخش سنتی بوده حالا در اختیار تیم‌های کوچک‌تر قرار گرفته و این موضوع طبیعتا مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. وی همچنان وظیفه بانک مرکزی را صیانت از نظام بانکداری کشور و متمرکز بودن بر نظام بانکداری عنوان کرد و این موضوع را دلیلی برای عدم توانایی این سازمان در دفاع از نهادهای نوآور فینتکی دانست. ناظمی در انتها برای تغییر نگاه بانک مرکزی و تمام نهادها ابراز امیدواری کرد و آن را اقدامی در جهت جلوگیری برای از دست رفتن فرصت‌ها دانست.

شاخص‌های انتخاب دکتر علی رسولی زاده به عنوان چهره تاثیرگذار سال

علیرضا هوشمند، بنیانگذار رویداد فیناپ، یکی دیگر از حاضرین این مراسم بود و درباره معیارهای انتخاب داوران توضیح داد. طبق ادعای او، معیارهای انتخاب کسب‌و‌کارها، شاخص‌های محصول، مدل کسب‌‍و‌کار، بازار و تکنولوژی بود. در انتخاب استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی، شاخص‌های محصول، تیم، مدل کسب‌و‌کار و بازار مورد توجه قرار گرفته بود و برای انتخاب تاثیرگذارترین فرد سال ۹۹ در حوزه فناوری‌های مالی که دکتر علی رسولی زاده موفق به کسب آن عنوان شد، اثرگذاری در صنعت، محبوبیت در صنعت، خلق ارزش افزوده و نوآوری در صنعت، مهم‌ترین شاخص‌ها بودند.

با توجه به هوشمندسازی مشاغل در آینده: مجوز آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد صنعت ساختمان در کشور صادر شد

دکتر علی رسولی زاده

از زبان دکتر علی رسولی زاده

دکتر علی رسولی زاده، مدیرعامل شرکت پارت دانش‌بنیان، در مراسم اختتامیه توضیح مختصری درباره پارت و سیگنال داد: «در حال حاضر سیگنال نزدیک به ۴ میلیون کاربر فعال دارد و در یک سال گذشته با حمایت‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نزدیک به ۵ میلیون احراز هویت موفق را در کشور انجام داده است که کار بسیار سنگینی بود. مجموعه پارت در سال ۱۳۹۹ از نزدیک به ٢٢٠ نفر به ٧۵٠ نفر رسیده است و کارآفرین برتر کشور نیز شده است.»

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

شرکت ژرفیران ؛ فعال در حوزه پردازش زبان طبیعی

مقاله قبلی

دانشگاه هاروارد برگزار می‌کند: دوره رایگان آموزش دیتاساینس و یادگیری ماشین

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.