محمدباقر
اخبار

محمدباقر قالیباف بر ضرورت حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید ورزید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی هشدار نیوز، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنرانی که در جمع مردم شهرتان کوار داشت، بر لزوم حمایت دولت و نهادهای مربوطه دولتی از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد.

  به نقل از این پایگاه خبری تحلیلی، رئیس مجلس شورای اسلامی پس از آنکه در اجتماع بزرگ فاطمیون حضور پیدا کرد، به بررسی اجمالی از وضعیت منابع کشور و استعدادهای نهفته ملی پرداخت و تصریح کرد که از جمله فرصت‌های بزرگ کشور ما در اختیار داشتن منابع عظیم انرژی است. ایشان در ادامه اظهار داشت در کنار این نعمت خدادادی، ما دارای سرمایه بزرگ‌تری به نام نیروی جوان و خلاق هستیم. خاصه متخصصینی که در حوزه هوش مصنوعی، ICT و سایر فناوری‌های نوظهور در حال فعالیت هستند و می‌کوشند تا با ابداعات خود، کشور را به جلو برده و بسیاری از مشکلات موجود را به کمک اقتصاد دانش‌بنیان و نیز فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برطرف نمایند. ایشان تأکید کردند که به طور قاطع می‌توان گفت که جوانان ما در عرصه هوش مصنوعی دقیقه‌به‌دقیقه در حال پیشرفت هستند و می‌کوشند تا با دستاوردهایشان موانع و معضلات مدیریتی متنوعی را به کمک هوشمندسازی برطرف نمایند.

  این مقام مسئول در ادامه سخنرانی خود، پس از تأکید بر اهمیت هوش مصنوعی و زحماتی که شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر کنشگران این عرصه برای پیشرفت در این زمینه انجام می‌دهند گفت، متأسفانه ساختارهای کشورمان به نحوی است که استعدادهای موجود به‌راحتی فرصت بروز و ظهور پیدا نکرده و نمی‌توانند به‌آسانی رشد کنند. این یک ضعف اساسی است. ایشان در ادامه افزود برای برطرف‌کردن این ضعف، باید دولت به میدان بیاید و شرایط را برای کنش اجتماعی نخبگان فراهم کند. در واقع تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، چه از لحاظ قانونی و چه از جنبه بودجه‌ای و مالی در شرایط فعلی تنها به کمک دولت میسر است. به همین دلیل، ضعف‌هایی که در این زمینه وجود دارد ناشی از ضعف مسئولان اجرایی کشور بوده که باید برطرف شود.

  محمدباقر قالیباف در فرازهای پایانی سخنرانی خود ضمن مهم برشمردن برنامه‌های دولت برای رفع ضعف‌های موجود، بر امیدوار کردن جامعه از طریق هموار ساختن مسیر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تأکید کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  مردمی‌سازی فناوری: درس‌هایی از آموزش هوش مصنوعی به هزار کارمند شرکت فورد

  مقاله قبلی

  متخصصین کشورمان به کمک هوش مصنوعی ترددهای جاده‌ای را اصلاح کردند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.