تحلیل
رویدادها

آموزش رایگان طراحی و تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها (بخش ۱)

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دوره مقدماتی آموزش طراحی و تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها با پیش‌نیاز مهارت‌های اولیه برنامه‌نویسی در زبان‌هایی همچون پایتون، جاوا یا C، در دانشگاه استنفورد از سوی پلتفرم استنفوردآنلاین به صورت رایگان برگزار می‌شود. در واقع، تجزیه و تحلیل الگوریتم در برنامه‌نویسی در دو مرحله پیشین و پسین مورد بررسی قرار می‌گیرد. در مرحله پیشین بر روی الگوریتم طراحی‌شده، تجزیه و تحلیل تئوری و در مرحله پسین، تجزیه و تحلیل تجربی صورت می‌گیرد. الگوریتم در برنامه‌نویسی نمایش مراحل یک راه‌حل برای رسیدن به پاسخ مسئله موردنظر محسوب می‌شود. همانطور که برای طبخ غذاها از یک دستورالعمل استفاده نمی‌شود، بلکه اصول استانداردی برای ایجاد دستورالعمل‌ها وجود دارند، به منظور ایجاد الگوریتم در برنامه‌نویسی نیز از یک الگوریتم برای همه برنامه‌ها استفاده نمی‌شود و اصول خاصی برای طراحی الگوریتم‌ها وجود دارد.

ثبت‌نام این دوره مقدماتی آنلاین از تاریخ ششم جولای آغاز می‌گردد و حدود ۶ هفته به طول می‌انجامد. حتی افرادی که حداقل تجربه برنامه‌نویسی دارند نیز می‌توانند در این دوره شرکت کنند. داوطلبان پس از گذراندن این دوره در موقعیتی قرار خواهند گرفت که حتی مصاحبه‌های فنی خود را انجام خواهند داد و در خصوص الگوریتم‌ها می‌توانند با دیگر برنامه‌نویسان و دانشمندان کامپیوتر صحبت کنند.

دوره دانشگاه استنفورد

در دوره مقدماتی آموزش طراحی و تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها موضوعاتی همچون نمادگذاری “Big-oh”، مرتب‌سازی و جست‌وجو، تقسیم و غلبه، الگوریتم‌های تصادفی، ساختار داده، درختان جست‌وجوی متعادل، جداول هش و گراف‌های اولیه بررسی خواهند شد و داوطلبان از طریق چندین نوع ارزیابی، اصول الگوریتم‌ها را فرا خواهند گرفت. لازم به ذکر است در این دوره، شش آزمون چندگزینه‌ای از مهم‌ترین مفاهیم و شش تکلیف برنامه‌نویسی برای داوطلبان در نظر گرفته شده است و در نهایت، با یک مرحله چندگزینه‌ای به پایان می‌رسد که البته هیچ تاریخ تعیین تکلیفی برای مطالب و تکالیف این دوره وجود ندارد.

مؤسسه IBM برگزار می‌کند: آموزش رایگان مبانی PyTorch برای یادگیری ماشین

مربی دوره مقدماتی آموزش طراحی و تجزیه و تحلیل الگوریتم‌ها «تیم رافگاردن»، استاد علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد است. تیم رافگاردن از سال ۲۰۰۴ استاد گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد بوده است. او در زمینه الگوریتم‌ها و کاربردهای آن‌ها مطالب زیادی تدریس و منتشر کرده است. وی کتاب‌ «الگوریتم‌های روشن- بخش اول» را بر اساس مفاهیم این دوره آموزشی و کتاب «الگوریتم‌های روشن- بخش دوم» را بر اساس نیمه دوم این دوره نوشته است.

داوطلبان با شرکت در این دوره ضمن پشتیبانی از edX به طور رایگان تا ۱۷ آگوست به مؤسسات و دانشگاه‌های کلاس جهانی دسترسی خواهند داشت.

برای ثبت‌نام این دوره لازم است بدانید

کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها، برای ثبت‌نام این دوره با محدودیت مواجه هستند. لذا داوطلبان ایرانی باید یا با استفاده از فیلترشکن اقدام به ثبت‌نام کنند و هر بار که به پروفایل خود برای ادامه درس مراجعه می‌کنند، حتماً فیلترشکن‌ آن‌ها روشن باشد، یا سعی کنند اکانت خود را با IP غیر از ایران ایجاد نمایند.

ثبت‌نام

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]

مدرسه مخترعین دانشگاه اصفهان ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود

مقاله قبلی

آشنایی با مفهوم Dropout ؛ لایه‌ای مفید و رمزآلود در آموزش شبکه‌های عصبی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در رویدادها

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.