نیروهای مسلح
اخبارهوش مصنوعی در ایران

نیروهای مسلح و ارتش از تجهیزات ارتقا داده شده با دانش روز بهره می‌برند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  امیر دریادار حبیب‌الله سیاری اعلام کرده که نیروهای مسلح و ارتش توان خود در تجهیزات را متناسب با تهدیدات و فناوری ارتقا داده‌اند و توانستند بازدارندگی لازم به نسبت تهدیدات را ایجاد کنند.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری صداوسیما، معاون هماهنگ‌کننده ارتش در مراسم افتتاح پانزدهمین دوره رزم مقدماتی که در مجموعه شهدای ۰۱ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، توصیه‌های برای دانش‌آموختگان حاضر در مراسم داشت. به عقیده او آن‌ها نخبگان و آینده‌سازان و ذخیره‌های کشور هستند که باید توسعه و پیشرفت پایدار نظام جمهوری اسلامی را با تکیه بر دانش روز و علم و فناوری رقم بزنند.

  سیاری با اشاره به مأموریت‌های نیروهای مسلح و ارتش گفت: «ارتش در راستای مأموریت‌های ذاتی خود یعنی حفظ تمامیت ارضی و دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی، موظف است همواره مؤلفه‌های توان رزم خود را رشد و ارتقا دهد تا در برابر تهدیدات آینده با اطمینان کامل توان پاسخگویی به دشمنان را داشته باشد.»

  نیروهای مسلح

  وی در ادامه گفت: «تلاش ما باید به‌نوعی باشد که به سطحی از توان بازدارندگی، رشد و بالندگی برسیم که هیچ دشمنی حتی فکر تجاوز به این مرز و بوم را به ذهن خود راه ندهد. ملت ایران تجربه بسیار گران‌قدری از دوران دفاع مقدس دارد و باید از این تجربیات با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و نیروی انسانی متخصص بهره ببرد.»

  ایشان در خصوص تجهیزات نوین و کارآمد ارتش توضیح دادند: «ادعای توانمندی با تجهیزات قدیمی ممکن نیست. نیروهای مسلح کشور و ارتش در حوزه تجهیزات توان خود را متناسب با تهدیدات و فناوری و دانش روز ارتقا داده‌اند و بازدارندگی لازم را ایجاد کرده‌اند و البته این روند نیاز به تداوم دارد.»

  سیاری معتقد است اگر توان ما مطابق با علم روز نباشد، به نتیجه نخواهیم رسید: «اگر امروز مدعی هستیم که در همه عرصه‌ها موفق عمل کردیم و در حوزه سایبری، پهپاد، هوش مصنوعی، موشکی و دیگر عرصه‌ها حرف برای گفتن داریم، همه به برکت تلاش فرزندان این مرز و بوم و اتکا به ظرفیت‌های داخلی بوده است.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رویداد ملی بوتکمپ هوش مصنوعی در اصفهان آغاز شد

  مقاله قبلی

  یان گودفلو ؛ مردی که به کامپیوترها قدرت تخیل داد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.