کشورمان
اخبار

با تجهیز کشورمان به هوش مصنوعی، می‌توانیم در عرصه‌های گوناگون اقتدار کسب کنیم

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری تابناک، آیت‌الله قربانعلی دُری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان اراک، در خطبه‌های نماز جمعه اراک گفت: کشور ما از گذشته تا به امروز مرکز علوم و فنون بوده و جهان غرب پس از آن توانست دانش خود را توسعه دهد. مردم کشورمان موفق خواهند شد با تکیه بر خودشان جایگاه تاریخی گذشته خود را به دست آورند.

  ایشان ضمن اشاره به روز ۱۳ آذر ماه، اظهار داشت دانشجویان و نخبگان سرمایه کشور هستند و باید بتوانند در مرزهای دانش و علم جهان پیشروی کنند و در این راه نیز اهتمام کامل داشته باشند. همچنین، ایشان تأکید داشت که نخبگان کشور باید برای مشکلات متعدد کشور در عرصه‌های گوناگونِ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی راهکارهای مؤثری ارائه دهند. آیت‌الله نجف‌آبادی همچنین افزودند: در این راستا لازم است دانشگاه و مراکز مطالعاتی در حوزه هوش مصنوعی کوشش بیشتری را در پیش بگیرند.

  کشورمان

  دعوت از متخصصین و دانشجویان

  ایشان در همین راستا از دانشجویان و متخصصین هوش مصنوعی استان مرکزی خواستند تا با تلاش مضاعف در این زمینه گام بردارند. ایشان اظهار داشتند تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت هوش مصنوعی و فراگیری آن، ناشی از آثاری است که این علم می‌تواند در افزایش قدرت و اقتدار کشور داشته باشد. به بیان دیگر، با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب می‌توان دریافت که بدون این علم نمی‌توان به نقطه مطلوب اقتدار در جهان دست یافت.

  ایشان در ادامه خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشتند که با ایران اسلامی و قوی از طریق فناوری‌هایی نظیر هوش مصنوعی، می‌توانیم در برابر زیاده‌خواهی‌های کشورهای استعمارگر بایستیم. در همین راستا نیز تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌توانند با تکیه بر دستاوردهای علمی و فنی کشور و در اصل با تکیه بر اقتدار ایران، مانع زیاده‌خواهی غربی‌ها شوند.

  نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در فراز دیگری از خطبه نماز جمعه تصریح کرد که با تجهیز کشورمان به این علوم و فنون، می‌توانیم در عرصه‌های مختلف اقتدار کسب کرده و در برابر دشمن ایستادگی کنیم. به نظر ایشان، این قدرتمندی می‌تواند مانع از وقاحت غربی‌ها شود و مسیر ناهموار رفع تحریم‌ها و فشارهای وارده بر ملت ایران را هموار کند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  کامنت ماینر ؛ خالق اپراتور مجازی هوشمند «دیالوگ»

  مقاله قبلی

  روشی خودکار برای مطالعه پرونده های الکترونیک سلامت

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.