تحول تهران
اخبار

تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: یکی از رویکردهای ما در این دوره، بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت ارائه خدمات شهری است. مراسم امضای تفاهم‌نامه بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ساختمان شهرداری تهران به هدف تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد. سورنا ستاری در این مراسم ضمن اشاره به زمینه‌های همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: این زمینه‌ها بسیار وسیع است و از آن جمله می‌توان حوزه‌های فرهنگی از جمله خانه‌های خلاق، هوشمندسازی شهر، تکنولوژی‌های جدید در حوزه حمل‌ونقل و واگن‌های مترو را نام برد.

وی در راستای تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان در ادامه افزود: اکنون نیز در حوزه حمل‌ونقل، واگن‌های متروی ملی در مرحله تست‌های نهایی است و در این بخش برای پیاده‌سازی ایده‌ها در خدمت شهرداری تهران خواهیم بود.

تحول تهران

هوشمندسازی شهر تهران

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور درباره ارتباط با هوشمندسازی شهر تهران نیز خاطرنشان کرد: در شهر هوشمند، شهرداری مانند شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار عمل خواهد کرد. ما برنامه‌هایی برای فعال‌سازی خانه‌های خلاق در دست اجرا داریم.

ستاری ضمن تأکید بر فعالیت و ظرفیت خانه‌های خلاق گفت: امیدواریم در این حوزه از قابلیت‌های موجود در مجموعه شهرداری تهران و همچنین بافت‌های فرسوده که بخشی از آن‌ها در اختیار شهرداری است، به منظور هوشمندسازی شهر تهران بهره ببریم. او افزود: با تبدیل خانه‌های فرسوده و مکان‌های غیرقابل استفاده به خانه‌های خلاق، مکان مناسبی برای فعالیت‌ استارتاپ‌ها در حوزه‌های گوناگون ایجاد خواهد شد و این خود بر تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان تأثیر خواهد گذاشت.

ساخت سونوگرافی قابل حمل به کمک هوش مصنوعی در کشور

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این مراسم، ضمن اظهار امیدواری بیان کرد: با این تفاهم‌نامه که به دنبال مسیر همکاری‌های گذشته است، می‌توانیم جهشی ایجاد کنیم. شهر تهران استعداد یک تحول بزرگ را دارد و می‌توان بخش گسترده‌ای از این تحول را با تکیه بر دانش و دانشمندان این شهر رقم زد.

شهردار تهران افزود: هدف ما ایجاد یک هویت فناورانه در تهران در مسیر ایجاد شهر هوشمند در قالب چارچوب‌ها است و ان‌شاءالله بتوانیم همراه با هویت‌بخشی شهر هوشمند موضوع فناورانه را نیز دنبال کنیم و تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان انجام گیرد.

وی گفت: این دغدغه از دیرباز وجود داشته است، اما در این دوره تلاش معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و همچنین نیازمندی ما در شهرداری مسبب زمینه‌های همکاری متعدد گشته است.

زاکانی افزود: شهرداری تهران متقاضی خدمات فناورانه گسترده‌ای است و این قابلیت را دارد که بازار مناسبی را برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کند. همچنین شهرداری تهران می‌تواند ظرفیت‌ها و امکانات شهرداری را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد.

وی تصریح کرد: به طور حتم ما می‌توانیم سه چالش اصلی آلودگی هوا، ترافیک و مسکن را از طریق فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و هوشمندسازی شهر تهران رفع کنیم و امیدواریم تحول تهران از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان به‌زودی از این طریق صورت گیرد. در این دوره رویکرد مدیریت شهری تکیه بر دانش و ارائه تسهیلات در راستای پیشرفت در این بخش است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

امکان استفاده از تلفن همراه به جای توکن سخت‌افزاری در کشور مهیا شد

مقاله قبلی

تولید حس‌گر‌های هوشمند سرور در کشور

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.