تدوین سند ملی
اخبار

فرایند تدوین سند ملی هوش مصنوعی آغاز شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از پایگاه خبری شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، معاون خط‌مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، از آغاز تدوین سند ملی هوش مصنوعی خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، رجبعلی برزویی در رابطه با تدوین این سند اشاره کرد که در حال حاضر یک پیش‌نویس اولیه از این سند موجود بوده که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نگاشته شده است. این پیش‌نویس اولیه به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده و در حال حاضر این نهاد در حال فراخوانی دستگاه‌های مربوطه کشوری برای شور و مشورت در زمینه نگارش متن اصلی این سند است.

  این مقام مسئول در رابطه با روند کلی تدوین سند ملی هوش مصنوعی اذعان داشت، هر پیشنهادی که از سوی نهاد مسئول به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود، ابتدا در دبیرخانه این شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس دبیرخانه با توجه به ساختارهای موجود، با کارشناسان و ذی‌نفعان کشور در رابطه با این سند جلساتی برگزار می‌کند تا ابعاد بیشتری از آن را روشن نماید.

  تدوین سند ملی

  این به معنای آن است که همواره پیشنهاددهندگان می‌توانند خارج از شورا باشند. به طور مثال در زمینه تدوین سند نانوتکنولوژی، ستاد نانوی کشور پیشنهاددهنده و تدوین‌کننده پیش‌نویس این سند بود.

  برزویی، معاون خط‌مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در ادامه نکاتش افزود پس از آنکه پیش‌نویس اولیه با هماهنگی دبیرخانه دریافت شد، ستاد علمی و فناوری، بررسی‌های تخصصی را به کمیسیون‌های ویژه‌ای در این زمینه خواهد سپرد. این کمسیون‌ها در واقع متشکل از افراد حقیقی و حقوقی هستند که توسط شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، و به منظور تشکیل کمیته‌های تخصصی نگارش سند، از ایشان دعوت به عمل می‌آید. در نهایت، کمیته‌های تخصصی پس از بررسی‌های انجام شده، شور و مشورت و نگارش متن نهایی سند، آن را برای تصویب به ستاد نقشه جامع علمی کشور تسلیم می‌کنند. برزویی افزود گاه احتمال دارد که پاره‌ای از بررسی‌ها نیز در صحن شورا صورت گیرد.

  ایشان در انتها افزودند، در حال حاضر تدوین سند نانو و کوانتوم کشور در حال بررسی و نگارش است. پس از این دو سند، نوبت به نگارش متن اصلی سند هوش مصنوعی خواهد رسید.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دغدغه مسئولان کشور برای کاربست هوش مصنوعی در صنعت حمل‌ونقل

  مقاله قبلی

  متن کاوی فارسی یار ؛ متخصص توسعه ابزار برای توسعه‌دهنده‌ها

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.