تراشه تسلا
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیرایانش ابری و HPC

بررسی تراشه تسلا و ادعای ایلان ماسک درباره طراحی بهترین تراشه‌های جهان

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ایلان ماسک در ارتباط با تراشه تسلا مدعی شده که این شرکت بهترین طراح تراشه‌های هوش مصنوعی در جهان است و در این مقاله سعی داریم بررسی کنیم که ادعای او تا چه حد به واقعیت نزدیک است.

  بعد از بررسی ادعای ایلان ماسک درباره تراشه‌‌‌ تسلا و مبنی بر اینکه شرکت تسلا بهترین طراح تراشه هوش مصنوعی جهان است، اطلاعات جالبی به دست آمد. ایلان ماسک که بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا است، در سال ۲۰۱۹ گفته بود: «آیا ممکن است شرکت تسلا که پیش‌تر هیچ سابقه‌ای در طراحی تراشه نداشته، بهترین تراشه جهان را طراحی کند؟»

  تراشه تسلا

  برای بررسی این ادعا شرکت خدمات خودروی Select Car Leasing ریزتراشه‌ی وسایل‌نقلیه خودران تسلا را آزمایش کرد. این ریزتراشه که به دست متخصصان سامسونگ ساخته شده، با ۱۲ نوآوری دیگر به رقابت خواهد پرداخت:

  تراشه تسلا

  تماشای اطلاعات بالا نشان می‌دهد تراشه تسلا قصد رقابت با برخی از بزرگ‌ترین نوآوری‌های بشر را دارد. برای اینکه دید بهتری درباره قدرت تراشه تسلا داشته باشید، مقاله حاضر نشان می‌دهد که این تراشه نیرویِ چه تعداد از وسیله‌های زیر را تامین می‌کند. نکته شگفت‌انگیز این است که این تراشه می‌تواند نیروی لازم ۱۸۰ جت جنگنده RAF F-35 یا ۳۶ مریخ‌نورد «استقامت» را تامین نماید.

  تراشه تسلا

  جالب توجه این‌که، این عملکرد چشمگیر فقط با ۱۵ وات مصرف برق بیشتر نسبت به ریزتراشه‌ی پیشین تسلا به دست آمده است. علاوه بر این، %۲۰ ارزان‌تر نیز می‌باشد.

  دنیل وارنر، مدیرعامل و بنیان‌گذار LGN، درباره ادعای ایلان ماسک مربوط به طراحی بهترین تراشه های هوش مصنوعی جهان توسط تسلا می‌گوید: «پیام صریح ایلان ماسک این است که آینده به هوش مصنوعی تعلق دارد. اگر شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف به دنبال بهره‌مندی از منافع هوش مصنوعی و مزایای رقابتیِ حاصل از آن هستند، باید هوش مصنوعی را از بُعد آزمایشگاهی خارج کرده و در دنیای واقعی پیاده‌سازی کنند. بدین ترتیب، هوش مصنوعی می‌تواند از آشفتگی‌ها و هرج‌ومرج‌های غیرقابل مهار دنیا یاد گیرد.»

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نقش افراد در پروژه هوش مصنوعی: مروری بر اهمیت تیم‌سازی

  مقاله قبلی

  آشنایی با شتابدهنده نکسترا

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.