تصادف خودروی نیمه خودران تسلا
اخبارهوش مصنوعی در جهان

تصادف خودروی نیمه خودران تسلا با ماشین پلیس ؛ دردسری جدید برای ایلان ماسک

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شنبه‌ گذشته، در نزدیکی مرکز شهر اورلاندو، تصادف خودروی نیمه خودران تسلا با ماشین گشت پلیس گزارش شده و گفته شده تصادف به اندازه‌ای جدی بوده که می‌توانست جان یک افسر پلیس را بگیرد.

دولت آمریکا در اوایل ماه جاری، پس از چندین تصادف مشابه، تصمیم گرفت سیستم‌های رانندگی خودکار تسلا را تحت بازبینی قرار دهد.

به گزارش کیم مونتز، سخنگوی پلیس اورلاندو، افسر حاضر در صحنه‌ کمی قبل از وقوع تصادف، چراغ گردان (آژیر) ماشین را روشن کرده و از ماشین پیاده شد تا به راننده‌ای کم‌توان کمک کند. در همین هنگام، خودروی تسلا ابتدا به سمت چپ ماشین پلیس و سپس به خودروی دوم برخورد کرد.

بر اساس این گزارش، راننده‌ ۲۷ ساله‌ این خودروی تسلا و راننده‌ کم‌توان خودروی دوم دچار جراحاتی مختصر شده‌اند، اما افسر پلیس آسیبی ندیده است.

ایمیل مربوط به تصادف خودروی نیمه خودران تسلا به این شرکت تابه‌حال بدون پاسخ مانده است.

تا کنون موارد زیادی از سوءاستفاده‌ رانندگان از سیستم خودروهای خودران تسلا مشاهده شده است؛ برای مثال می‌توان به رانندگی در حالت مستی اشاره کرد یا حتی راننده‌ای که در بزرگراه کالیفرنیا، در صندلی عقب نشسته بود.

تسلا، سازنده‌ خودروهای برقی، برای مشاهده و شناسایی موانع و تعیین واکنش مناسب در برابر آن‌ها، از سیستم‌های مبتنی بر دوربین، محاسبات سنگین و گاهی هم رادار استفاده می‌کند. با این حال، محققان معتقدند این خودروها در تشخیص خودروهای اورژانسی پارک شده و کامیون‌های در حال حرکت مشکل دارند.

تصادف خودروی نیمه خودران تسلا

بازبینی سیستم خودروهای تسلا

اداره‌ ملی ایمنی جاده‌ها و بزرگراه‌ها (NHTSA) بعد از دریافت گزارش مربوط به ۱۱ تصادف خودروهای تسلا که از سال ۲۰۱۸ شروع شده‌اند، تصمیم به بازبینی این سیستم‌ها گرفت؛ در این تصادفات، سیستم خودران با خودروهای اورژانسی (پلیس، آمبولانس و …) تصادف کرده بود که با استفاده از چراغ‌های گردان، چراغ چشمک‌زن، میله‌های مخروطسان یا انواع دیگر هشدارها، رانندگان خودروهای در حال حرکت را از وجود خطر یا مانع باخبر می‌کردند.

حیوانات خانگی روباتیک به روان‌درمانگران کمک می‌کنند

به گزارش NHTSA، بر اثر این تصادفات، ۱۷ نفر آسیب دیده‌اند و یک نفر کشته شده است. نتیجه‌ پرونده‌ بازبینی می‌تواند منجر به فراخوانی مسئولین مربوطه و یا تصمیمات اجرایی دیگر شود.

هیئت ملی ایمنی حمل و نقل (NTSB) نیز تصادفات تسلا را مورد بازرسی قرار داده است؛ این گروه پیشنهاد داده است NHTSA و تسلا کاربرد سیستم‌های خودران را محدود به مناطقی کنند که ایمنی کافی برای این فناوری را در اختیار دارند. علاوه بر این، از تسلا خواسته شده با ارتقای سیستم‌هایش، اطمینان حاصل کند که رانندگان توجه لازم را هنگام رانندگی به خرج می‌دهند.

هیئت NTSB در سال گذشته، پیرو دو تصادفی که در آن‌ها خودروهای تسلا زیر تریلرهای باری له شدند، شرکت تسلا، رانندگان و قوانین ناکافی NHTSA در این حوزه را مقصر دانست.

اولین تصادف با خودروهای اورژانسی از تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۸، در شهر کالور کالیفرنیا، رقم خورد. در این واقعه، خودروی خودران تسلا با ماشین آتش‌نشانی در حال توقفی که چراغ‌های گردانش روشن بود، تصادف کرد. خوشبختانه در این تصادف کسی آسیب ندید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

رویداد سکوی پرتاب هوش مصنوعی با همکاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارتیان برگزار شد

مقاله قبلی

رویداد جایزه سال هوشمندسازی در انتظار استارتاپ‌های هوش مصنوعی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.