پایگاه جامع هوش مصنوعی | هوشیو

جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک

تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تکفین‌تک یا فناوری مالی، یکی از نوآوری‌های عرصه فناوری مالی است و از مدیریت تراکنش‌های مالی تا تشخیص کلاهبرداری‌ها را پوشش می‌دهد. همگرایی بسیاری بین هوش مصنوعی و فین‌تک وجود دارد و به‌نوعی تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک بسیار است. فناوری هوش مصنوعی توانسته است با بهبود شناخت و شبیه‌سازی اجتماعی از حاشیه درآمده و به کانون توجهات تبدیل شده است. این مقاله به ۵ نمونه از تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک می‌پردازد:

امنیت قوی‌تر بخش مالی از سوی هوش مصنوعی

امنیت قوی‌تر بخش مالی از سوی هوش مصنوعی کمک شایانی به این بخش کرده است. امروزه، هوش مصنوعی در حوزه امنیت سایبری، عموماً به شکل چت‌بات وجود دارد که سؤالات متداول را به مکالمات شبیه‌سازی‌شده تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، گذرواژه‌های فراموش‌شده را بازیابی می‌کنند یا در صورت لزوم به آن‌ها دسترسی بیشتری می‌دهند.

امنیت مالی از سوی زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی

با فناوری‌هایی که ذیل چتر هوش مصنوعی قرار می‌گیرند، مانند یادگیری ماشینی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، شبکه‌های عصبی و غیره می‌توان به طور قابل توجهی به بهبود فناوری مالی کمک کرد و به‌نوعی امنیت مالی از سوی زیرمجموعه‌های هوش مصنوعی نیز صورت می‌گیرد. در واقع، هوش مصنوعی اکنون نقش حیاتی را در زمینه خدمات مالی ایفا می‌کند و کارایی‌های جدیدی را به ارمغان آورده است که در همه زمینه‌های فناوری مالی اهمیت پیدا می‌کنند و یکی از مواردی است که جزو تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک محسوب می‌شود.

تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک

بهبود خدمات به مشتریان

بهبود خدمات به مشتریان یکی از تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک به حساب می‌آید. حقیقت این است که خدمات مشتری یکی از برجسته‌ترین حوزه‌های فین‌تک است که هوش مصنوعی به ارتقای آن کمک کرده است. پیچیدگی روزافزون هوش مصنوعی منجر به ایجاد چت‌بات‌ها، دستیار مجازی و رابط‌های هوش مصنوعی شده است که می‌توانند به طور امن با مشتریان تعامل داشته باشند. قابلیت پاسخگویی به سؤالات اساسی تأثیر زیادی بر کاهش هزینه‌های دفاتر خدمات پیشخوان و پشتیبانی می‌گذارد.

پروفایلینگ ریسک مشتری

در زمینه خدمات مالی مانند بانک‌ها و شرکت‌های بیمه، نمایه‌سازی مشتری یا پروفایلینگ ریسک مشتری بر اساس امتیاز ریسک آن‌ها انجام می‌شود که بسیار حیاتی است. به وسیله فناوری‌های هوش مصنوعی مانند شبکه‌های عصبی مصنوعی می‌توان از داده‌های قبلی برای آموزش مدل‌های طبقه‌بندی استفاده تا نمایه مشتری را از کمترین به بیشترین رتبه‌بندی کرد  از این طریق تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک انجام می‌گیرد.

تجارت الگوریتمی

معاملات و تجارت الگوریتمی از مجموعه دستورالعمل‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده برای تجزیه و تحلیل داده‌هاست که به تصمیم‌گیری سریع‌تر انسان‌ها کمک می‌کند. یکی از انعطاف‌پذیرترین فناوری‌های هوش مصنوعی که چنین فرصتی را فراهم آورده است، یادگیری ماشینی است. هوش مصنوعی پتانسیل بالایی در صنعت فین‌تک دارد که از طرق مختلف تغییرات هوش مصنوعی در فین‌تک انجام گرفته است و در واقع می‌تواند به طرق مختلف به سازمان‌ها از لحاظ بهبود کارایی، کاهش هزینه‌ها و خودکارسازی فرایندها کمک کند. برای اطلاعات بیشتر از این دست، سایت Analytics Insight را دنبال کنید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها