اخبار

تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی بین دولت و شرکت سهامی عام فولاد مبارکه اصفهان

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در راستای توسعه هوش مصنوعی درکشور، تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی کاربردی در این حوزه روز پنجشنبه، ۲۶ خرداد ماه و در جریان سفر دولت به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان منعقد شد.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرنگار ایرنا، این تفاهم‌نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برقرار شد. سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و محمد یاسر طیب ‌نیا، نماینده شرکت سهامی عام فولاد مبارکه اصفهان، این تفاهم‌نامه را امضا کردند و اجرای مفاد آن به عهده بنیاد نخبگان اصفهان، خواهد بود.

این تفاهم‌نامه در راستای گسترش فعالیت‌های علمی، پژوهشی، کاربردی، آموزشی و تکمیل زنجیره علم، فناوری، بازار و تجارت در حوزه هوش مصنوعی امضا شد و گسترش این حوزه، از طریق ارائه محصولات فناورانه و طرح کارخانه هوشمند ( smart factory)  را در نظر دارد.

در جریان این سفر که بیست و پنجمین سفر استانی دولت سیزدهم محسوب می‌شود، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، روز پنجشنبه وارد شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان شد و به بازدید از شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان و نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های فناور مستفر در این شهرک پرداخت.

یکی از ظرفیت‌های موجود در اصفهان، برای توسعه هوش مصنوعی، برج فناوری واقع در شهرک علمی و تحقیقاتی است؛ این برج شامل ۲۰ هزار مترمربع زیربنا، در ۱۴ طبقه، با ظرفیت استقرار ۱۲۰ واحد فناور است. معاون علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری، سورنا ستاری، ضمن بازدید از این برج به ارزیابی ظرفیت‌های آن پرداخت.

اجرای این برج با مشارکت دولت و بخش خصوصی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت و سرمایه‌گذاری آن نیز ۵۵ درصد، از محل درآمدهای اختصاصی و ۴۵ درصد توسط بخش خصوصی تأمین شد.

با ریزرباتی از جنس DNA آشنا شوید

شهرک علم و تحقیقات اصفهان، از سال ۱۳۸۰ با راه‌اندازی نخستین مرکز رشد، آغاز به کار کرد. این شهرک نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور محسوب می‌شود و با هدف توسعه اقتصادی و کسب ثروت و درآمد از طریق علم، تأسیس شده است. هدفی که با تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان توسط این شرکت محقق شده است.
۶۱۲ شرکت دانش‌بنیان تا کنون در این شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر شده‌اند و بیش از هشت هزار نیروی انسانی خلاق در آن‌ مشغول به کار هستند. گردش مالی این کسب‌وکارها برای اقتصاد دانش‌بنیان بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

در راستای امضای این تفاهم‌نامه رئیس‌جمهور و برخی از اعضای هیئت دولت، روز پنجشنبه وارد اصفهان شدند. امضای این تفاهم‌نامه اقدام دیگری در راستای گسترش اقتصاد دانش‌بنیان درکشور محسوب می‌شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

مدیریت دیتاست‌های نامتوزان در مسائل رده‌بندی دودویی (بخش دوم)

مقاله قبلی

توسعه هوشمندسازی در کشور با ارائه تسهیلات به شرکت‌های نوپا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.