اخبار

تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و دیوان محاسبات کشور

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  یکی از ضرورت‌های مطرح شده در حوزه هوش مصنوعی، گسترش این حوزه و طرح همکاری‌های مشترک بین سازمان‌ها برای پیشبرد آن است؛ به گزارش هوشیو به نقل از ایرنا، روز دوشنبه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری خلاق در کشور برگزار شد و در حاشیه این مراسم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، طی سخنانی شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی را، بزرگ‌ترین شرکت‌های منطقه در این حوزه قلمداد کرد.

  او با ترسیم فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در این سال‌ها، حضور آنها را در این عرصه سازنده قلمداد کرد و وظیفه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور را شناسایی ظرفیت‌های کشور در این حوزه عنوان کرد.

  او که در جمع خبرنگاران درباره ضرورت گسترش هوش مصنوعی در کشور، سخن می‌گفت، افزود: «شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به اینکه ظرفیت‌های زیادی دارند، در حوزه عملی نیز می‌توانند توان اقتصادی کشور را بالا ببرند و در کار محاسبات به شکل دقیق‌تری به مجموعه‌های نظارتی کشور همچون دیوان محاسبات کمک کنند.»

  وی با اشاره به طرح دولت برای پیشبرد اکوسیستم هوش مصنوعی و تلاش برای پیشرفت در این حوزه اظهار داشت: «در حال حاضر بحث جهش تولید دانش‌‌بنیان برای کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید به صورت عملی پیاده‌سازی شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همکاری نزدیکی با دیوان محاسبات کشور دارد و به خاطر این همکاری قدردان این نهاد هستیم. یکی از وظایف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حول محور شناسایی ظرفیت‌ها برای توسعه بیشتر در حوزه هوش مصنوعی و فعالیت‌های دانش‌بنیان است. باید دید چه کمکی می‌توانیم برای توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری داشته باشیم و تفاهم‌نامه این نهاد با دیوان محاسبات در جهت تقویت همین موضوع است.»

  سورنا ستاری در ادامه بیانات خود، تصمیم همکاری با دیوان محاسبات کشور را منوط به تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به جهش تولید دانش‌بنیان دانست و افزود: «در این صورت می‌توانیم به پیشرفت در این حوزه امیدوار باشیم. بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و دیوان محاسبات کشور برقرار شده، مرکز نوآوری و خلاق دیوان محاسبات کشور راه‌اندازی خواهد شد.»

  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در حاشیه این نشست، همچنین بر گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور تأکید کرد و اجرایی شدن طرح‌های گسترش اکوسیستم هوش مصنوعی را منوط به همکاری‌های مشترک با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در این حوزه دانست. ستاری امضای تفاهم‌نامه با دیوان محاسبات کشور را مقدمه‌ای بر اتفاقات خوب در حوزه هوش مصنوعی در آینده دانست.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دوربین های عجیب و غریب هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  هوشمندسازی خطوط معدن چادرملو توسط محققان دانشگاه امیرکبیر

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  نظرات بسته شده اند