توسعه شهر هوشمند در کشور
اخبارهوش مصنوعی در ایران

توسعه شهر هوشمند در کشور با کمک هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ۱۲  محصول مبتنی بر هوش مصنوعی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه شهر هوشمند در کشور تولید شد.

  به گزارش هوشیو به نقل از گروه دانشگاه دانشجو، هوش مصنوعی ازجمله فناوری‌هایی است که در عرصه‌های مختلف و صنایع گوناگون کاربردی است. این فناوری برای تقلید از تفکر بشر پا به میدان گذاشته و قرار است در برخی از موارد به جای انسان فکر و عمل کند.

  هوش مصنوعی شاخه‌ای از علوم رایانه است که برای تولید ماشین‌های هوشمند توانمند در انجام وظایفی که به هوش و تفکر انسانی نیاز دارند، به کار می‌آیند. این تعریف می‌تواند به تمامی ماشین‌هایی اطلاق شود که به گونه‌ای همانند ذهن انسان عمل می‌کنند و می‌توانند کارهایی مانند حل مسئله و یادگیری را انجام دهند. نمونه آشنا و ساده این فناوری جستجوی اینترنتی یا گشت‌و‌گذار در صفحات شبکه‌های اجتماعی است.

  محصولات مناسب برای توسعه شهر هوشمند در کشور

  یکی از پایه‌های اصلی تحقق شهر هوشمند هوش مصنوعی است. شهری که با استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات، قصد رفع چالش‌ها و معضلات شهری را دارد. در این نوع از شهرها یک شبکه هوشمند از اشیاء متصل و ماشین‌هایی است که اطلاعات را با استفاده از فناوری بی‌سیم و رایانش ابری انتقال می‌دهند.

  روشنایی هوشمند، هوشمند، مدیریت هوشمند ضایعات، ساختمان هوشمند و غیره از جمله شاخص‌های شهر هوشمند به حساب می‌آید. از جمله نیازهای تحقق این نوع از شهرها اتصال بی‌سیم فراگیر وجود داده‌های منبع باز، امنیتی که بتوان به آن اعتماد کرد و طرح‌های کسب درآمد انعطاف‌پذیر است.

  محصولات کدامند؟

  نرم‌افزار سامانه هوشمند کنترل ترافیک دریا-ساحل مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء، ربات بازرسی مجاری فاضلاب ویدیومتری، مگاپارکینگ (پارکینگ مکانیزه طبقاتی)، سامانه محدوده ترافیک، سامانه موبایلی قرائت کارکرد کنتور، سامانه مدیریت هوشمند مخازن آب شرب، سامانه پلاک‌خوان LPR-OCR، خدمات شهروندی هوش، پارکومتر (مدیریت پارک حاشیه‌ای) ezpark، سیستم شناسایی هوشمند پلاک و ارسال اطلاعات اتوماتیک خودرو فن‌یار، سامانه ستا و نرم‌افزار سامانه حامی مدیریت  تخصیص و توزیع منابع آب در دشت قزوین، ۱۲ محصول تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در این حوزه هستند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  سلسله نشست‌های الهیات و هوش مصنوعی برگزار می‌شود

  مقاله قبلی

  دلایل استفاده از هوش مصنوعی در مدیریت و تشخیص کلاهبرداری

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.