تیم اختراعات ایران
اخبارهوش مصنوعی در ایران

حضور تیم اختراعات ایران در مسابقات تکنوفست ترکیه

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  تیم اختراعات ایران برای شرکت در مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه بزرگ‌ترین رقابت‌های شرق جهان است، راهی این کشور شد.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرعباس محمدی کوشکی، سرپرست اختراعات ایران، در توضیح اعزام تیم اختراعات ایران به مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه بزرگ‌ترین رقابت‌های شرق جهان، گفت: «این مسابقات با حضور بیش از ۱۵۰ کشور و بیش از یک میلیون شرکت‌کننده از سراسر جهان در حال برگزاری است.»

  وی در ادامه گفت: «محل برگزاری چهارمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری تکنوفست فرودگاه آتاتورک شهر استانبول است. بنیاد تیم فناوری و وزارت صنایع و فناوری ترکیه، ریاست جمهوری سازمان‌های نظامی و علمی جهانی دانشگاه‌ها و مرکز نوآوری معتبر و مهم جهانی سازماندهی شده، مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه بزرگ‌ترین رقابت‌های شرق جهان را سازماندهی کردند و برگزاری آن با حمایت موسسات و شرکت‌های مهم کشور بوده است.

  محمدی کوشکی، سرپرست تیم اختراعات ایران، در توضیح گفته که این مسابقات فناوری در ۱۲ دسته مختلف برگزار می‌شود: «افراد در هر سنی از دانش‌آموزان دبستانی تا کارآفرینان می‌توانند با پروژه‌های خود در مسابقات شرکت کنند و البته از پشتیبانی فنی هم بهره‌مند شوند. تیم نوآوری و اختراعات ایران هم در رشته هوش مصنوعی – رباتیک نوآوری‌های مرتبط با حوزه سلامت اینترنت اشیا و محیط زیست با چندین پروژه که در هر پروژه تعدادی نوآوری و اختراع وجود دارد، به نمایندگی از کشورمان در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند.»

  تیم اختراعات ایران در ترکیه

  او در ادامه گفت: «جام جهانی هکرهای رایانه‌ و هواپیماهای بدون سرنشین در تکنوفست برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین رقابت‌های جهانی است. این جشنواره پر از سمینار و مسابقات فناوری و نمایشگاه‌های تکنولوژی و اختراعات است. اسامی تیم اعزامی هم شامل امیرعباس محمدی کوشکی، علی نهایت فخار، امیر افیونی، محمدجواد پاپی‌زاده، فاطمه ابراهیمی مفرد، زهرا قضاوی، پرینا ابوالقاسمی، علی بکلری بکلر، نیکی حدادزاده، پارسا علوی، رها رستمی، احمد یازرلو، ایمان قربانی، امیرمهدی افسری، شقایق یازرلو و مریم اژدر است.»

  سرپرست تیم اختراعات ایران در پایان گفت: «رشته‌های برگزاری این مسابقات رباتیک، هوش مصنوعی، رقابت پهپادها، رقابت راکت، رقابت رباتیک، رقابت هوش مصنوعی، مسابقه حمل‌و‌نقل هوشمند، مسابقه طراحی موتور جت، مسابقه سیستم‌های بدون سرنشین زیرآبی، مسابقات خدمات‌رسانی بشری، مسابقه شبیه‌سازی پهپاد، مسابقه خودروهای برقی، مسابقه طراحی خودروهای پرنده و رقابت پهپاد جنگنده‌ها است.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  موسیقی دیپ فیک؛ این فریادهای وهم‌انگیز از دنیای هوش مصنوعی به گوش می‌‌رسد!

  مقاله قبلی

  دکتر علی رسولی زاده: اپلیکیشن سیگنال به دنبال افزایش سواد مالی ایرانیان است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.