جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان
اخبار

هوش مصنوعی، از محورهای اصلی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

0

پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان قرار است آذر ماه سال جاری برگزار شود. این جشنواره از سال ۱۳۹۵ به همت بنیاد نیکوکاری جمیلی برگزار می‌شود. هدف این جشنواره حمایت از ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی است. جشنواره اندیشمندان جوان از سال ۱۳۹۶ در سطح ملی برگزار می‌شود.

شاید سخت‌ترین مرحله در ایجاد هر کسب‌وکاری تامین هزینه‌های مالی برای شروع کار است. این جشنواره می‌کوشد در گذر از این مرحله سخت به ایده‌پردازان و نوآوران کمک کند. به برگزیدگان این جشنواره کمک می‌شود تا ایده‌هایشان را به مرحله اجرا درآورند و شرکت‌هایشان را تاسیس کنند.

پنجمین دوره این جشنواره «جشنواره قرن» نام دارد و محورهای اصلی آن علوم پایه، هوش مصنوعی و ویروس کروناست.

جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان

علاقه‌مندان تا ۱ مهر ۱۴۰۰ فرصت دارند تا ایده‌هایشان را در سایت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان به نشانی www.ysf-persia.com ثبت کنند.

دکتر حمیدرضا مشفق، دبیر پنجمین دوره جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در نشست خبری این جشنواره وجود چنین جشنواره‌هایی را فرصتی برای بهره‌مندی از دانش و آگاهی جوانان دانست.

در این نشست مشفق اشاره‌ای هم به سازوکارهای داوری این جشنواره داشت و تاکید کرد که ایده‌های مطرح شده در جشنواره را تیمی از نخبگان و اهل فن بررسی می‌کنند تا ببینند این ایده‌ها چقدر نوین و اثرگذار هستند. او همچنین به همکاری اعضای هئیت علمی با جشنواره در بخش علمی و داوری‌های آن اشاره کرد.

هدف کلی این جشنواره حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان و پرورش استعداد‌ها در ۵ حوزه علوم پایه(شیمی، فیزیک، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم زیستی و زمین‌شناسی ) است. اما امسال دو موضوع و چالش اساسی به عنوان تمرکز ویژه جشنواره معرفی شده است: کووید۱۹ و هوش مصنوعی.

در چهار دوره گذشته جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان ۱۵۴ ایده به‌عنوان ایده‌های منتخب معرفی شده است و از این تعداد ۳۴ ایده توانسته‌اند اعتبار حمایتی بنیاد جمیلی را دریافت کنند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

معرفی کتابخانه های نرم افزاری سبک TF-GAN

مقاله قبلی

سیگنال رتبه نخست در بین ۵۰ استارتاپ برتر فین تک ایران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *