جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا
آموزش هوش مصنوعی و انواع آنآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیبینایی ماشینرسانه‌هاکاربردهای هوش مصنوعیویدیو

جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا : شخصیت‌ها شبیه‌سازی شدند

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  با کمک جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا، برنت اسپینر دوباره در این سریال و در سری جدید به نام «پیشتازان فضا: پیکارد» (محصول ۲۰۲۰) در نقش فرمانده دیتا ظاهر شد. با اینکه به طور حتم دیدن بازی اسپینر در نقش نمادین ربات انسان نما برای اولین بار پس از سال‌ها حس خوبی در بیننده ایجاد می‌کرد، به هیچ وجه نمی‌توان این حقیقت را نادیده گرفت که شخصیت آقای دیتا در قسمت جدید سریال با شخصیتی که هواردان از او در روزهای اوج خود یعنی در «پیشتازان فضا: نسل آینده» به خاطر داشتند بسیار متفاوت بود.

  با این وجود علاقمندان پیشتازان فضا یک عده طرفدار پرو پا قرص فناوری هستند و زیاد طول نکشید که یکی از آن‌ها دست به کار شد و با جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا، این اشتباه را اصلاح کرد.

  جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا

  «من طرفدار همیشگی پیشتازان فضا هستم و سال‌ها است که از این ویدیوها می‌سازم» Deep Homage، سازنده جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا که درخواست کرد نامش افشا نشود، در صحبت‌های خود به Digital Trends اظهار داشت «این قسمت سریال ’پیشتازان فضا: پیکارد‘ را خیلی دوست داشتم امّا چون سال‌های سال چهره دیتای نسل آینده را دیده بودم، «تغییر چهره» این شخصیت برایم کمی آزار دهنده بود.»

  به دلیل اینکه شخصیت دیتا در سکانس‌های مربوط به خاطرات ژان لوک (دیگر شخصیت سریال) از دیتا وارد داستان می‌شود، Deep Homage با خود فکر کرد خیلی بهتر است که ژان لوک چهره جوان‌تر دیتا را از روزهایی که با هم در سفینه انترپرایز سپری کردند به خاطر بیاورد. بنابراین  Deep Homage با استفاده از فناوری تغییر چهره مبتنی بر یادگیری عمیق شروع می‌کند به ساخت «جعل عمیق دیتا با چهره دیجیتالی جوان digitally de-aged Data deepfake». حاصل کار جایگزین وسوسه انگیزی برای شخصیت دیتای پیکارد می‌شود.

  جعل عمیق در سریال پیشتازان فضا

  Deep Homage این طور توضیح می‌دهد که «این فرایند شامل آموزش مدل رایانه‌ای با هزاران تصویر نمونه از هر دو چهره است که از برش‌های ویدئویی برداشته شده‌اند. حداقل یک هفته زمان می‌برد که مدل را آموزش دهیم تا چهره را دوباره بسازد، پس از آن، مدل برش‌های ویدیویی را تبدیل و ویرایش می‌کند.»

  برنامه‌های جعل عمیق برای فیلم‌سازی‌های متنوع و خلاقانه استفاده می‌شود، از تغییر چهره شوارتزنگر در نقش آرنی با چهره سیلوستر استالونه در نابودگر ۲ گرفته تا ساخت سخنرانی جعلی از رئیس جمهور سابق ریچارد نیکسون در مورد سفر به ماه. برنامه‌های دیپ فیک به طور گسترده در حال راه‌یابی به برنامه‌ها و فیلم‌های روزمره هستند. اخیراً از نوعی فناوری هوش مصنوعی نوین برای جوان کردن چهره مارک همیل در نقش لوک اسکای واکر در سریال «مندلورین The Mandalorian» محصول دیزنی + مورد استفاده قرار گرفت.

  Deep Homage در ادامه صحبت‌های خود به Digital Trends گفت «فناوری جعل عمیق در حال تکامل و پیشرفت است و افراد خلاق در استفاده از آن پیش‌قدم هستند. اگر ویدیوهای تولید شده در سال ۲۰۲۰ را با ویدیوهای سال ۲۰۱۸ مقایسه کنید متوجه خواهید شد که وضوح چهره بهتر شده و سطح جزئیات بالاتر رفته است به ویژه جزئیات مربوط به چشم‌ها و پوست.»

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت ‌های بهداشتی و پزشکی در حال شکوفایی است

  مقاله قبلی

  تجارت الکترونیک و نقش هوش مصنوعی در شکل گیری آینده آن

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.