پارک های علم و فناوری
اخبارهوش مصنوعی در ایران

انقلاب فناوری در ۱۴۰۰ با حمایت از پارک های علم و فناوری استان‌ها

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  معاون پژوهشی وزیر علوم در سخنرانی آیین تکریم دکتر مهدی کشمیری، مدیرکل سابق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از اهمیت پارک های علم و فناوری برای توسعه کشور گفت.

  غلامحسین رحیمی اعلام کرد که درحال‌حاضر همه استان‌های کشور یک پارک علم و فناوری دارند و این مراکز مؤلفه مهمی برای توسعه کشور هستند که در کنار مراکز و نهادهای نوآوری، ۲۰۰ مرکز رشد و مناطق ویژه علم و فناوری این سپهر توسعه را تشکیل می‌دهند. او همچنین مدعی شد این مراکز حمایت تمام‌قد وزارت علوم را خواهند داشت.

  معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم در ادامه اشاره به حمایت‌ها از پارک های علم و فناوری این‌چنین گفت: «امسال دیدیم که به‌غیراز بدنه دولت، مجلس شورای اسلامی هم از توسعه و بودجه پارک های علم و فناوری حمایت کرده است و در حال‌حاضر این مراکز به شکل فعال در زمینه تجاری‎سازی، ایجاد فناوری و امور اقتصادی شرکت دارند و مطمئناً در سال ۱۴۰۰ وارد عرصه چهارم انقلاب فناوری می‌شوند و در مباحثی مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، برنامه‌های و مأموریت‌های جدیدی ارائه خواهند کرد.»

  پارک های علم و فناوری

  همچنین مهدی کشمیری که به گفته معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم از عناصر تأثیرگذار در توسعه و ساماندهی پارک های علم و فناوری بوده، از اهمیت این مراکز گفته است: «حوزه فناوری وزارت علوم نیاز به مراقبتی ویژه دارد. این حوزه جوان و نوپا است که مشکلات زیادی ازنظر نیروی انسانی و همچنین زیرساختی دارد.»

  کشمیری در انتها عنوان کرد که عرصه فناوری تعریف‌شده و مشخص نیست و در صورت ورود به آن، باید تجهیزات کامل باشد. او معتقد است این عرصه، عرصه اقتصاد و کسب‌و‌کار است، عرصه میدان دادن به بخش خصوصی است و وقتی مجهز باشد می‌تواند توجهات را به خود جلب کند. به نظر او این عرصه مدعیان بزرگی دارد که نیازمند تجهیز شدن هستند و باید توجهی ویژه به آن‌ها داشت. توصیه ایشان به متولیان امر نوگرایی، بازنگری ساختاری و اولویت‌بخشیدن به حوزه فناوری است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استاد دانشگاه دفاع ملی : آینده از آن هوش مصنوعی است

  مقاله قبلی

  آموزش آنلاین یادگیری ماشین به صورت رایگان!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.