حمل و نقل هوشمند بار
اخبارهوش مصنوعی در ایران

طراحی چهار نرم‌افزار حمل و نقل هوشمند بار در کشور

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تعداد چهار نرم‌افزار ایران ساخت به منظور گسترش حمل و نقل هوشمند بار و هوشمند شدن روند این صنعت در کشور، به ثبت رسید.

به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام ستاد فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته، نرم‌افزارهای ایران ساخت به منظور توسعه حمل و نقل هوشمند بار و کالا در کشور طراحی و تولید خواهند شد. این اتفاق به ایران کمک خواهد کرد تا صنعت حمل و نقل بار روندی هوشمندانه داشته باشد.

سامانه هوشمند در فناوری اطلاعات را می‌توان در حقیقت نوعی استفاده از فناوری هوش مصنوعی دانست. این سامانه‌ها بیشتر در ابعاد کلان، ملی و حتی بین‌المللی کاربرد دارند و در بهبود مدیریت و نظارت بر عملکردها موثر هستند.

درحال حاضر صنعت حمل و نقل با تقاضای فزاینده‌ای در زمینه کاهش اثرات زیست‌محیطی و هزینه حمل و نقل کالا روبه‌رو شده است و به همین دلیل است که این صنعت به سمت استفاده از هوش مصنوعی و راه‌‎های هوشمندانه کشیده شده تا بتواند به کمک آن مدیریت این حوزه را به صورت بهینه انجام داده و باعث ایمن‌تر شدن سفرها شود.

افزایش کارایی زیرساخت‌ها و وسایل نقلیه، افزایش ایمنی کاربران جاده، افزایش بهره‌وری اقتصادی و رقابت‌پذیری، پایین آوردن اثرات منفی بر محیط زیست، بهبود همکاری بین شرکت‌های درگیر در روند حمل و نقل و غیره از جمله مزایای استفاده از این نرم‌افزارها است.

سامانه حمل و نقل بار و کالا، نرم‌افزار درخواست خودرو باری، سامانه هوشمند مدیریت ناوگان بار و سیپاد چهار نرم‌افزار داخلی هستند که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید و روانه بازار شده است.

دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نخستین رویداد روز هوش مصنوعی را برگزار می‌کند

این نرم‌افزارها خدمات جابه‌جایی بار در درون شهر را به صورت آنلاین و به صرفه برای مردم انجام می‌دهد. پایش ناوگان مسافری و باری نیز با کمک این فناوری‌ها میسر شده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

۷ محصول حوزه رباتیک به منظور حمایت از تولید داخل تولید شد

مقاله قبلی

کالیبراسیون تصاویر خورشید ؛ ناسا از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.