حمل و نقل هوشمند بار
اخبارهوش مصنوعی در ایران

طراحی چهار نرم‌افزار حمل و نقل هوشمند بار در کشور

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  تعداد چهار نرم‌افزار ایران ساخت به منظور گسترش حمل و نقل هوشمند بار و هوشمند شدن روند این صنعت در کشور، به ثبت رسید.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام ستاد فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته، نرم‌افزارهای ایران ساخت به منظور توسعه حمل و نقل هوشمند بار و کالا در کشور طراحی و تولید خواهند شد. این اتفاق به ایران کمک خواهد کرد تا صنعت حمل و نقل بار روندی هوشمندانه داشته باشد.

  سامانه هوشمند در فناوری اطلاعات را می‌توان در حقیقت نوعی استفاده از فناوری هوش مصنوعی دانست. این سامانه‌ها بیشتر در ابعاد کلان، ملی و حتی بین‌المللی کاربرد دارند و در بهبود مدیریت و نظارت بر عملکردها موثر هستند.

  درحال حاضر صنعت حمل و نقل با تقاضای فزاینده‌ای در زمینه کاهش اثرات زیست‌محیطی و هزینه حمل و نقل کالا روبه‌رو شده است و به همین دلیل است که این صنعت به سمت استفاده از هوش مصنوعی و راه‌‎های هوشمندانه کشیده شده تا بتواند به کمک آن مدیریت این حوزه را به صورت بهینه انجام داده و باعث ایمن‌تر شدن سفرها شود.

  افزایش کارایی زیرساخت‌ها و وسایل نقلیه، افزایش ایمنی کاربران جاده، افزایش بهره‌وری اقتصادی و رقابت‌پذیری، پایین آوردن اثرات منفی بر محیط زیست، بهبود همکاری بین شرکت‌های درگیر در روند حمل و نقل و غیره از جمله مزایای استفاده از این نرم‌افزارها است.

  سامانه حمل و نقل بار و کالا، نرم‌افزار درخواست خودرو باری، سامانه هوشمند مدیریت ناوگان بار و سیپاد چهار نرم‌افزار داخلی هستند که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید و روانه بازار شده است.

  این نرم‌افزارها خدمات جابه‌جایی بار در درون شهر را به صورت آنلاین و به صرفه برای مردم انجام می‌دهد. پایش ناوگان مسافری و باری نیز با کمک این فناوری‌ها میسر شده است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ۷ محصول حوزه رباتیک به منظور حمایت از تولید داخل تولید شد

  مقاله قبلی

  کالیبراسیون تصاویر خورشید ؛ ناسا از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *