بانک صادرات
اخبار

خدمات فناورانه بانک صادرات به کمک هوش مصنوعی توسعه یافت

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین، خدمات فناورانه بانکی که امروزه لبه بوروکراسی کشور به‌حساب می‌آید، از سوی بانک صادرات و به کمک هوش مصنوعی، هوشمندسازی شد.

  به نقل از اقتصاد آنلاین، یکی از رویدادهای بزرگ فناورانه کشورمان، «نمایشگاه تراکنش ایران» است که امسال با حمایت بانک ‌‌صادرات آغاز گردیده است. ازآنجاکه بانک‌ها و مؤسسات مختلف مالی در حال حاضر به دنبال ایجاد ارزش افزوده به کمک استفاده از ظرفیت‌های هوش مصنوعی هستند، در این رویداد کنشگران متفاوتی به استفاده از دستاوردهای هوش مصنوعی و یا عرضه محصولات فناورانه خود می‌پردازند.

  بانک صادرات نیز به‌عنوان یک کنشگران فعال در زمینه کاربست هوش مصنوعی و هوشمندسازی فرایندهای بوروکراتیک مالی، از دو محصول فناوری بنیاد تحت عنوان «صاپ» و «سامانه جامع ارزیابی» رونمایی کرد. بانک‌ها که لبه نظام اداری مالی کشور به‌حساب می‌آیند با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانند فرایندهای مالی را بدون خطای انسانی، در زمان کمتر و بدون واسطه نیروی انسانی انجام دهند؛ بنابراین این موضوع یک گام بسیار مهم در نظام بانکداری کشور محسوب می‌شود.

  بانک صادرات

  «صاپ» در واقع همان خدمات هوشمند آنلاین است که اخیراً و در این رویداد مهم از سوی بانک صادرات رونمایی شد. به بیان دیگر صاپ یک محصول فناورانه است که به‌صورت اپلیکیشن موبایل و نیز تحت وب ارائه شده است. بنا بر جزئیات منتشر شده از سوی بانک ‌‌‌‌‌صادرات درباره صاپ، این نرم‌افزار نخستین محصولی است که می‌تواند خدمات انتقال وجه از مبدأ بانک صادرات را انجام داده و نیز می‌تواند خدمات صدور بیمه آنلاین را در دسترس کاربران قرار دهد. از دیگر خدمات این محصول عبارت است از: پرداخت قبوض مختلف، گزارش تراکنش، امکان ثبت ۱۰ کارت بانکی مختلف، خدمات گردشگری، خدمات بیمه، خدمات خودرو و سایر خدمات پرکاربرد دیگر نظیر نیکوکاری و گزارش‌گیری از تراکنش‌های پرتکرار است.

  دیگر محصول فناورانه بانک صادرات، یعنی «سامانه جامع ارزیابی»، در یکی از کارگاه‌های تخصصی این نمایشگاه معرفی شده است. با توجه به اهمیت روزافزون هوش مصنوعی در روندهای زندگی و بوروکراتیک کشور، می‌توان ارائه فناوری‌های بانک صادرات را گواهی بر شتاب‌گیری تحول در ارائه خدمات فناورانه بانکی کشور در نظر گرفت.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  شرکت دانش‌بنیان داخلی موفق به بومی‌سازی فناوری STT در حوزه هوش مصنوعی شد

  مقاله قبلی

  گردنبند هوشمند حالات صورت را برای سنجش احساسات کنترل کرد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.