کمپانی اپل
اخبارکارآفرینیکاربردهای هوش مصنوعیکسب‌و‌کارهوش مصنوعی در جهان

خرید جدید کمپانی اپل ؛ هوش مصنوعی به جستجوی ویدئوها و تصاویر کمک می‌‌‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  کمپانی اپل به عنوان یک کمپانی پیشرو در ‌‌‌بهره‌‌گیری از به‌‌روزترین فناوری‌‌ها، هر از چندگاهی استارتاپ‌‌‌های مبتنی بر فناوری‌‌‌های روز را خریداری می‌‌کند تا با دستاوردهای آن‌‌‌‌‌ها بتواند سیستم‌‌‌‌‌ها و سامانه‌‌‌های خود را بهینه کند.

  این شرکت، به تازگی یک استارتاپ هوش مصنوعی دیگر را به لیست در حال رشد خریدش در سال ۲۰۲۰ اضافه کرده است. طبق گفته مارک گورمن در هفته‌‌نامه بلومبرگ، کمپانی اپل در اوایل سال جاری استارتاپی به نام Vilynx را خریداری کرده است. این شرکت نوپا در حال آموزش یک سامانه هوش مصنوعی بوده است، تا با استفاده از فناوری یادگیری ماشین بتواند محتوای یک ویدئو را با مشاهده نشانه‌‌‌های دیداری‌‌‌، صوتی و متنی آن درک کند. استارتاپ Vilynx از قابلیت‌‌‌های تکنولوژیک خود برای ایجاد تگ‌‌‌های محتوایی و برچسب‌هایی استفاده می‌‌‌کرد که ویدئوها را بیشتر قابل جستجو می‌‌‌کند. گفته می‌‌‌شود که اپل برای به‌‌دست آوردن این استارتاپ ۵۰ میلیون دلار پرداخت کرده است.

  این شرکت بیانیه معمول بویلر خود را هنگام انتشار خبر یکی از خریدهای خود ارائه داد. این شرکت گفت: «اپل هر از چندگاهی شرکت‌‌‌های فناورمحور کوچک‌‌تر را خریداری می‌‌‌کند و ما معمولاً درباره هدف یا برنامه‌‌‌های خود با جزئیات زیاد صحبت نمی‌کنیم.»

  شرکت اپل

  همان‌‌طور که بلومبرگ به آن اشاره می‌‌‌کند‌‌‌، کمپانی اپل می‌‌‌تواند از دستاوردهای فناورانه‌‌ای که Vilynx تا امروز کسب کرده و نیز پروژه‌‌‌های فناورانه‌ای که تا این لحظه روی آن‌‌‌‌‌ها کار می‌‌‌کرده، در خیلی از زمینه‌‌‌‌‌ها استفاده کند. یک بستر بسیار خوب برای استفاده از این دستاوردها، در اپلیکیشن عکس‌‌‌‌‌ها است که نرم‌افزار Vilynx می‌‌‌تواند عملکرد جستجوی عکس و ویدئو را در این اپلیکیشن تقویت کند‌. این قابلیت خصوصاً درباره ویدئو‌‌‌‌‌ها کارایی بیشتری دارد. اپلیکیشن‌‌‌های TV و News اپل نیز به همین شیوه از ویژگی‌های مثبت این قابلیت می‌‌‌توانند بهره‌مند شوند، همچنان که دستیار هوشمند سیری از آن سود می‌‌‌برد.

  احتمال دیگر‌‌‌، به‌‌ویژه با صحبت‌‌‌های جسته‌گریخته اخیر مدیران اپل قوت گرفته است، مبنی بر این‌‌که این شرکت در حال کار بر روی یک موتور جستجو برای پیروی از قوانین ضدانحصاری است. آن‌چه واضح است، این است که این فناوری می‌‌‌تواند به یک رقیب برای موتور جستجوی گوگل تبدیل شود.

  هنگامی که دیگر اقدامات اخیر اپل در زمینه فناوری هوش مصنوعی را مرور‌‌‌‌‌ می‌‌‌کنیم‌‌‌، واضح است که این شرکت می‌‌‌خواهد در این زمینه از هر مزیتی برخوردار باشد. همه ما‌‌‌‌‌ می‌‌‌دانیم که اپل قبل از دستیار هوشمند گوگل و آمازون الکسا، سیری را راه‌‌اندازی کرده بود، اما پیشرو بودن این کمپانی گاهی از ذهن‌‌ها فراموش‌‌‌‌‌ می‌‌‌شود. علیرغم آن شروع زودهنگام اپل در زمینه دستیارهای هوشمند‌‌‌، بیشتر افراد هوش مصنوعی و فناوری‌‌‌های این شرکت را یک گام عقب‌‌تر از فناوری‌‌‌های گوگل می‌‌‌دانند. این موضوع قاعدتا در شرایطی که هوش مصنوعی در بسیاری از محصولات مدرن نقش مهمی به عهده گرفته است‌‌‌، موقعیت خوبی قلمداد نمی‌‌‌شود.

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بودجه هوش مصنوعی علیرغم همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۱ بیشتر می‌شود

  مقاله قبلی

  نتیجه استفاده از هوش مصنوعی در پرورش آبزیان: ماهی‌های سالم‎تر با قیمت پایین‎تر

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.