خودکارسازی در محیط کار
اخبار

۶۳ درصد از نسل هزاره از فناوری خودکارسازی در محیط کار استقبال می‌کنند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  بر اساس مطالعات جدید شرکت هایپرساینس، ارائه‌دهنده‌ فناوری‌های خودکارسازی انسان‌محور، درباره خودکارسازی در محیط کار، ۸۱ درصد افراد معتقدند خودکارسازی به معناداری مشاغل کمک می‌کند. این در حالی است که در خصوص ماهیت و کاربرد خودکارسازی، برداشت‌های اشتباه فراوانی وجود دارد.

  بر اساس گزارش نبض خودکارسازی هایپرساینس (۲۰۲۱)، برداشت‌های اشتباه در خصوص خودکارسازی هنوز به چشم می‌خورند: ۷۵ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقد بودند که می‌دانند خودکارسازی چیست؛ اما وقتی از آن‌ها خواسته شد، تا درباره آن توضیح دهند، ۵۵ درصد همان باورهای اشتباه رایج در جامعه را به زبان آوردند، ۱۷ درصد گفتند فناوری کاملاً جای انسان‌ها را می‌گیرد، ۳ درصد خودکارسازی را باعث و بانی از دست رفتن مشاغل خواندند و ۱۰ درصد، خودکارسازی را با هوش مصنوعی اشتباه گرفتند.

  خودکارسازی در محیط کار

  کاربرد فناوری‌های خودکارسازی در محیط کار

  درحال‌حاضر، سواد و دانش دیجیتال نیروی کار و به‌تبع، کاربرد فناوری‌های خودکارسازی در محیط کار، افزایش یافته است؛ با وجود این، تعداد زیادی از مشارکت‌کنندگان هیچ مزیت یا کاربرد خاصی برای خودکارسازی (در هیچ‌یک از صنایع) قائل نبودند. از سوی دیگر، ۷۰ درصد پاسخ‌دهندگان معتقد بودند که خودکارسازی می‌تواند برای بخش‌های لوجیستیک و حمل‌ونقل ارزش افزوده به همراه داشته باشد. ۶۶ درصد این فناوری‌ها را برای بخش خدمات مالی و بانکداری مفید می‌دانستند. به ترتیب، ۴۸ و ۴۷ درصد بر این باور بودند که خودکارسازی به حوزه‌ بهداشت و درمان و بخش دولتی کمک می‌کند.

  یکی از نکات جالب گزارش خودکارسازی در محیط کار، تمرکز آن بر روی نسل هزاره بود که بزرگ‌ترین بخش نیروی کار آمریکا را تشکیل می‌دهند. این نسل، بیشتر از نسل‌های دیگر آمادگی پذیرش فناوری‌ها را دارد و شانه‌به‌شانه‌ آن‌ها کار می‌کند. بر اساس گزارش مذکور، بیش از یک سوم نسل هزاره (۳۵ درصد) بر این باورند که انسان‌ها و ماشین‌ها می‌توانند کنار یکدیگر کار کنند. ۶۳ درصد هم خودکارسازی در محیط کار را اتفاقی خوب و مثبت می‌دانند، به‌خصوص اگر به هدف حذف موانع استفاده شود.

  چهل‌وسه درصد از پاسخ‌دهندگان، بزرگ‌ترین مزیت استفاده از فناوری در محیط‌های کاری را ارتقای کیفیت تجربه‌ شاغلین دانستند. ۳۴ درصد اشاره کردند که فناوری بر روی تجربه‌ بر مشتریان تأثیر می‌گذارد و تنها ۲۳ درصد معتقد بودند که شرکت‌ها بیشترین سود را از این فناوری‌ها می‌برند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۳]

  هوش مصنوعی فیسبوک؛ پیشرفتی بی‌سابقه در قابلیت‌های تشخیص گفتار

  مقاله قبلی

  چگونه سرعت حلقه‌ های pandas را ۷۱۸۰۳ برابر افزایش دهیم؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.