40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 خوشامدگویی سگ‌ربات روبوداگ به بازدیدکنندگان موزه آینده دبی!

خوشامدگویی سگ‌ربات روبوداگ به بازدیدکنندگان موزه آینده دبی!

موزه آینده ubai دبی عضو جدیدی را به خانواده روبه‌رشد ربات‌های پیشرفته خود اضافه کرده است: روبوداگ! این موزه یک سگ ربات چهارپا را در اختیار گرفته است که دید سه‌بعدی دارد و با استفاده از ۱۷ مفصل می‌تواند حرکت کند.

به گزارش هوشیو، موزه آینده دبی مجموعه‌ای از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و ربات‌های جهان است که در آن، گروهی از ربات‌ها از جمله آمیکا انسان‌نمایی با هوش مصنوعی، باب ربات باریستا، یک پنگوئن پرنده رباتیک و یک چتر دریایی پرنده به کار گرفته شده‌اند که روبوداگ نیز به آن‌ها می‌پیوندد. این موزه در واقع، یک فضای نمایشگاهی برای خدمات و محصولات نوآورانه و آینده‌نگر است.

بازدیدکنندگانِ هیجان‌زده موزه آینده دبی، می‌توانند با این ربات جدید که شبیه یک حیوان خانگی است، تعامل و بازی کنند. در واقع، موزه آینده دبی بازدیدکنندگان را قادر می‌سازد، تا با برخی از پیشرفته‌ترین ربات‌ها و سیستم‌های هوش مصنوعی فعلی در بازار آشنا شوند.

سگ‌ربات روبوداگ

در واقع، روبوداگ یک ربات پیشرفته است که از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند. این ربات به‌ظاهر، تحرک بی‌سابقه‌ای به عنوان یک ربات بر روی زمین دارد. برای بازدیدگنندگان بسیار جالب است که این سگ‌ربات در لابی موزه پرسه می‌زند و به همه کسانی که به آنجا آمده‌اند، خوشامد می‌گوید.

روبوداگ که توسط شرکت فناوری آمریکایی Boston Dynamics طراحی شده است، می‌تواند به‌خوبی از ادراک ۳۶۰ درجه برای نقشه‌برداری از زمین استفاده کند و بر روی سطوح ناهموار به‌راحتی تعادل خود را برقرار کند. جالب است که پلتفرم پایه روبوداگ، درک پیشرفته‌ای دارد از حرکت در پله‌ها، زمین‌های ناهموار و بر روی سطوحی که از شن پوشیده شده‌اند. همچنین این ربات اطلاعات دوبعدی و سه‌بعدی را با حسگرهای روی برد خود، جمع‌آوری می‌کند!

این موزه از مردم در رسانه‌های اجتماعی دعوت می‌کند، تا از طریق توییتر و اینستاگرام، از روبوداگ نام ببرند و آن را تأیید کنند. این مکان، برای بازدید از محل خود با اشتیاق از افراد علاقه‌مند استقبال می‌کند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]