جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 پنج راهکار ساده برای درآمدزایی با هوش مصنوعی

پنج راهکار ساده برای درآمدزایی با هوش مصنوعی

هم‌زمان با افزایش علاقه‌مندی‌ها به AI، درآمدزایی با هوش مصنوعی نیز برای بسیاری بدل به مسئله شده است. اگر پیگیر اخبار هوش مصنوعی باشید احتمالاً بارها و بارها خبرهایی دیده‌اید درباره سرمایه‌گذاری‌های زیاد کشورهای صنعتی جهان در حوزه هوش مصنوعی. یا شاید هم چیزهایی درباره درآمد بالای متخصصان هوش مصنوعی شنیده باشید.

این اخبار جنبه امیدوارکننده درآمدزایی با هوش مصنوعی است. اما از سوی دیگر، ممکن است در جست‌وجوهایتان در وب فارسی و شبکه‌های اجتماعی به نوشته‌هایی برخورد کرده باشید که از وضعیت بازار کار این رشته گلایه دارند. همین شاید باعث سردرگمی بسیاری از متخصصان هوش مصنوعی می‌شود که آینده کاری‌شان را در بازار هوش مصنوعی می‌بینند.

در این مقاله سعی می‌کنیم چند روش ساده برای درآمدزایی با هوش مصنوعی را بررسی کنیم. طبیعتاً روش‌هایی که در اینجا بررسی می‌کنیم تنها راه‌های درآمدزایی با هوش مصنوعی نیستند و می‌توان موارد بسیاری به این لیست اضافه کرد.

درآمدزایی با هوش مصنوعی

ترندهای هوش مصنوعی را بشناسید

برای اینکه از هوش مصنوعی درآمدی به دست آورید باید به‌خوبی به نیازهای بازار مسلط باشید و بدانید چه بخش‌هایی از هوش مصنوعی مشتریان بیشتری دارد.

برای نمونه، اگر امسال قصد دارید در بازار هوش مصنوعی فعالیتی داشته باشید باید ترندهای هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۱ را بشناسید. امسال روند ورود هوش مصنوعی به کسب‌وکارهای متخلف شتاب بیشتری گرفته است. مثلا درآمد سرویس‌های متکی به هوش مصنوعی تا پایان سال جاری ۳/۱۲ درصد افزایش خواهد یافت.

برای مثال بر اساس تحقیقاتی که شرکت گارتنر انجام داده است، در سال ۲۰۲۱ در بخش‌هایی مثل امنیت سایبری و اینترنت اشیا از مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که سرمایه‌گذاری‌های بزرگی بر روی هوش مصنوعی انجام خواهند داد.

درآمدزایی با هوش مصنوعی

نیم‌نگاهی به بازار آموزش هوش مصنوعی داشته باشید

هر رشته تخصصی در کنار خود بازار آموزشی خاص خود را پدید می‌آورد. هر روز که می‌گذرد بر تعداد علاقه‌مندان به یادگیری هوش مصنوعی افزوده می‌شود. با ورود هر چه بیشتر فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به زندگی روزمره تعداد این علاقه‌مندان بیشتر نیز خواهد شد. کافی است در وب فارسی درباره منابع آموزشی هوش مصنوعی جست‌وجویی بکنید تا با خلا‌ها و کمبودهای این حوزه آشنا شوید.

بنابراین یکی از حوزه‌های فعالیت و درآمدزایی برای فارغ‌التحصیلان و متخصصان هوش مصنوعی می‌تواند آموزش AI باشد. امروزه با بسترهایی که در فضای اینترنت فراهم آمده است مسئله آموزش بسیار تسهیل شده است.

کافی است سری به سایت کورسرا بزنید تا متوجه اشتیاق بالا برای یادگیری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین شوید. در این سایت دوره‌های هوش مصنوعی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین دوره‌هاست. شاخص‌ترین این دوره‌ها، دوره یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای همه اندرو ان جی است که در چند سال اخیر جزو محبوب‌ترین دوره‌های این سایت بوده است.

اگر متخصص هوش مصنوعی هستید برای مثال می‌توانید کارتان را با راه‌اندازی کانال آموزشی هوش مصنوعی در یوتیوب آغاز کنید.

درآمدزایی با هوش مصنوعی

کسب‌وکارها برای هوشمندسازی به مشاور نیاز دارند

درآمدزایی با هوش مصنوعی امروز تنها دغدغه متخصصان هوش مصنوعی نیست. صاحبان کسب‌وکارها نیز به‌دنبال روش‌هایی برای افزایش درآمد ازطریق هوش مصنوعی هستند.

قابلیت خودکارسازی که در هوش مصنوعی وجود دارد برای بسیاری از کسب‌وکارها جذاب است. هر چقدر فناوری‌های هوش مصنوعی در صنعت جایشان را بیشتر باز می‌کنند، صاحبان کسب‌وکار بیشتر از قبل به استفاده از هوش مصنوعی در حوزه فعالیت خود علاقه‌مند می‌شوند. اما این صاحبان کسب‌وکار به مشاوران متخصصی نیاز دارند تا بدانند چگونه می‌توانند هوش مصنوعی را به کسب‌وکارشان اضافه کنند.

شرکت‌های معروفی در جهان در این زمینه وجود دارند که کارشان دادن مشاوره به صاحبان کسب‌وکارها برای هوشمندسازی است. این شرکت‌ها تلاش می‌کنند برای مشکلاتی که کسب‌وکارها دست به گریبانند راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی پیشنهاد دهند.

البته هنوز سرعت حرکت کسب‌وکارها به‌سوی استفاده از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار کند است. در گزارشی که MIT Sloan Management Review تهیه کرده است مدیران کسب‌وکارها این سه عامل را اصلی‌ترین دلایل کندی استفاده از هوش مصنوعی ذکر کرده‌اند:

  • نداشتن استراتژی هوش مصنوعی
  • اطلاع نداشتن از ظرفیت‌های هوش مصنوعی
  • نداشتن نیروی متخصص هوش مصنوعی در شرکت‌هایشان

مشاوران دقیقا روی همین سه مسئله تمرکز دارند. آن‌ها کار روزمره و روتینشان طراحی استراتژی‌های هوش مصنوعی برای شرکت‌هاست، به‌خاطر داشتن تخصص در زمینه هوش مصنوعی از ظرفیت‌های آن به‌خوبی آگاهی دارند و می‌توانند در جذب نیروهای متخصص به شرکت‌ها نیز کمک کنند.

درآمدزایی با هوش مصنوعی

شانستان را در بازار کار فریلنسری هوش مصنوعی بیازمایید

گمان می‌کنید هنوز نیاز به آموزش بیشتری دارید؟ یا دوست دارید در کنار کار مهارت‌هایتان را بالا ببرید؟

اگر چنین دغدغه‌هایی دارید احتمالاً کار فریلنسری در حوزه هوش مصنوعی می‌تواند گزینه جذابی برای شما باشد.

برای بسیاری کار کردن به‌عنوان متخصص هوش مصنوعی در چند سال اخیر به هدف کاری بدل شده است. یکی از راه‌های منطقی شروع درآمدزایی با هوش مصنوعی کار به‌عنوان فریلنسر است.

کار فریلنسری به اندازه کافی انعطاف‌پذیر است. این ویژگی، به شما این امکان را می‌دهد تا از یک طرف کیفیت کارتان را بالا ببرید و از طرف دیگر فضای واقعی کاری در هوش مصنوعی را تجربه کنید.

از مزایای کار فریلنسری:

  • ساعات کاری منعطف
  • برقراری راحت‌تر تعادل میان بخش کاری و غیرکاری زندگی

پاندمی نیز سبب افزایش دورکاری و فریلنسینگ شده است. یکی از تاثیرات پاندمی که به نظر می‌رسد حتی با فروکش کردن این همه‌گیری ادامه پیدا کند، اقبال کارفرمایان و کارجویان به شیوه کار فریلنسری باشد.

بنابر گزارش KPMG، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان در حوزه مشاوره مالی، هوش مصنوعی در آینده نزدیک شغل‌های بسیاری پدید خواهد آورد و فریلنسرها نیز در این بازار نقشی اساسی خواهند داشت.

اخیراً سایت مشهور کار فریلنسری Upwork نیز نتایج یکی از نظرسنجی‌هایش را منتشر کرده است. بنابراین نظرسنجی هوش مصنوعی دومین مورد در موارد با سرچ بالا در این سایت بوده است. در همین بررسی، ۵۹درصد از مدیران اعلام کرده‌اند که به‌دنبال استخدام استعدادهایی هستند که به‌دنبال ساعات کاری منعطف هستند.

پلتفرم‌های فریلنسری بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید برای کار به‌عنوان متخصص هوش مصنوعی از آن‌ها استفاده کنید.

فروش API

APIها رابط‌هایی هستند که تعامل میان نرم‌افزارهای مختلف را ممکن می‌سازند. با تغییر روند‌های کسب‌وکارها در چند سال اخیر، تقاضا برای وب‌سرویس‌ها و APIها نیز افزایش چشمگیری داشته است.

درآمدزایی با هوش مصنوعی

امروز دیگر حوزه وب‌سرویس و API محدود به عده‌ای خاص نیست و بازار گسترده‌ای حول وب‌سرویس‌ها شکل گرفته است. برای فعالیت در این حوزه نیز مثل حوزه‌های دیگر باید نیازهای بازار را به‌درستی شناسایی کرد. متخصصان و علاقه‌مندان به هوش مصنوعی می‌توانند در حوزه‌هایی از کسب‌وکار که محل اتصال هوش مصنوعی و ای‌پی‌آی است فعالیت کنند. برای مثال در سال‌های اخیر بازارهای وب‌سرویس خوبی حول محور پردازش تصویر، متن‌کاوی، تحلیل داده و دیگر حوزه‌های مربوط به هوش مصنوعی شکل گرفته است.

راهکارهایی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم، روش‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا در بازار هوش مصنوعی کم‌کم جای خود را باز کنید و بتوانید از آن درآمدزایی کنید.

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.