40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 در گروه داده کاوی حراء چه می‌گذرد؟

در گروه داده کاوی حراء چه می‌گذرد؟

گروه داده کاوی حراء تیمی‌ متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگا‌ه‌های صنعتی امیرکبیر، تهران، صنعتی شریف و علم و صنعت ایران بوده که در زمینه داده‌کاوی، هوش تجاری، یادگیری ماشین، داد‌ه‌های حجیم(Big Data) و هوش مصنوعی بوده که در پی تحلیل داده و استخراج دانش با ارزش از دل داد‌ه‌های خام برای تصمیم‌گیری بهتر مدیران و کمک به بهبود عملکرد سازمان‌ها هستند.

بنیانگذاران حراء کسب‌وکار خود را حول محور داده‌کاوی و علوم مرتبط با آن معرفی کرده اند. حوزه فعالیت گروه داده کاوی حراء در زمینه راهکارهای سازمانی و نیز آموزش متمرکز شده‌است. فعالیت در زمینه دیتاست از دیگر زمینه‌های این گروه شناخته می‌شود.

فروش خدمات نرم‌افزاری و برگزاری دور‌ه‌های آموزشی حوز‌ه‌های درآمدی حراء هستند. نوع استفاده از هوش مصنوعی در محصولات این گروه به طور مستقیم بوده و نقش هوش مصنوعی در آن متوسط ارزیابی می‌شود.

این گروه در خصوص نحوه انتخاب اسم شرکت خود این توضیح را ارائه می‌دهد: «پیامبرمان قبل از بعثت روزهای زیادی در غار کوچک و تاریکی به نام غار حرا عبادت می‌کردند و با خدای خود راز و نیاز می‌کردند تا اینکه در این غار تاریک و کوچک و بسیار تنگ اولین آیات نور بر ایشان نازل شد و در واقع همین جا بود که اولین بار از دل این تاریکی، روشنایی هدایت برای راهنمایی مردم، به گستره ی جهان پخش شد و منتشر شد.

ما نیز یک تیم هستیم و می‌خواهیم تمام تلاش خود را برای اینکه بتوانیم اندکی از تاریکی‌های کسب‌وکارهای ایرانی را با کاری که فکر می‌کنیم آن را خوب بلدیم – داده کاوی – بزداییم و این تاریکی را قدری روشن تر بکنیم تا کسب‌وکارهای ایرانی بیشتر از کسب‌وکار خود بدانند و بر همین اساس بیشتر رشد کنند و بیشتر دامنه‌ی این روشنایی گسترش یابد. البته واژه حراء چه در دین زرتشت و چه در اساطیر یونانی نیز معانی جالب و بدیعی دارد و همین امر وجه تسمیه‌ استفاده از حراء برای نام «گروه داده کاوی حراء» را بیشتر موجه می‌نماید.» شعار این شرکت نیز برگرفته از نام آن، از تاریکی به روشنی است.

از جمله محصولات این گروه می‌توان به دیتاست محموله‌های کشتی، دیتاست پیش بینی چاقی،دیتاست تایتانیک، دیتاست سوانح هوایی، دیتاست فروش هفتگی والمارت، دیتاست مدیریت منابع انسانی، دیتاست فروش سیگار و دیتاست الماس اشاره کرد. حراء برای مشتریان خود راهکارهایی در زمینه جمع آوری داده، راه اندازی و پشتیبانی پایگاه داده، انبار داده، طراحی مدل‌های داده‌کاوی و مصورسازی داد‌ه‌ها را پیشنهاد می‌کند. در زمینه دور‌ه‌های آموزشی نیز به دور‌ه‌هایی همچون کاربردهای داده‌کاوی و یادگیری ماشین در نظام سلامت، دوره آموزشی زبان پایتون و دوره آموزشی داده‌کاوی و هوش تجاری اشاره کرد.


گروه داده کاوی حراء در یک نگاه

گروه داده کاوی حراء


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه داده کاوی را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]