40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 تولید پهپاد و صادارت هوش مصنوعی، دستاورد خانه‌ خلاق منطقه۲۲

تولید پهپاد و صادارت هوش مصنوعی، دستاورد خانه‌ خلاق منطقه۲۲

مصطفی مصدق مدیر خانه خلاق منطقه۲۲ تهران، از ایجاد نخستین خانه محلی خلاق در این منطقه خبرداد و افزود: این خانه از زمان ایجاد تاکنون دستاوردهای چشمگیری داشته، که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تولید صفر تا صد پهپاد و صادرات هوش مصنوعی به فراسوی مرزها اشاره داشت.

به گزراش هوشیو، ایجاد چنین خانه‌های محلی در اصل با هدف کارآفرینی برای جمعیت جوان و نخبه، و در راستی حمایت از شرکت‌ها دانش بنیان شکل گرفته است. خانه خلاق منطقه ۲۲ یکی از نمونه‌های موفق این خانه‌ها به شمار می‌رود، که با رویکرد سرعت بخشیدن به ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و خلاقانه ایجاد گردیده است.

مدیر خانه خلاق منطقه ۲۲ با اشاره به شکل‌گیری این خانه‌ها به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، می‌گوید: «حدودا ۴ ماه از فعالیت خا‌‌‌‌نه خلاق منطقه ۲۲ تهران می‌گذرد و در این مدت کوتاه این مرکز توانسته در ۵ حوزه گوناگون، دستاوردهای ارزنده‌ای در خدمت شرکت‌های دانش بنیان قرار دهد. ۵ حوزه مذکور شامل ساخت پهپاد، استارت‌آپ‌های قابل استفاده در حوزه شهری، نرم افزار، هوش مصنوعی و الکترونیک است.»

مصدق ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر در حدود ۵ تیم در راستای تجاری‌سازی محصولاتشان گام برداشته‌اند، می‌افزاید: «یکی از اصلی‌ترین نیازهای ما در حوزه صنعت و تکنولوژی، تربیت نیروهای ماهر و متخصص است. در حال حاضر خانه خلاق منطقه ۲۲ با توجه به امکانات موجود، پتانسیل توانمندسازی و آموزش ماهانه بیش از یک هزار نیروی مستعد را دارد.»

منطقه 22

تولید صفر تا صد پهپاد دستاورد خانه خلاق منطقه ۲۲

وی برای اثبات این ادعا خاطر نشان ساخت: « خانه خلا‌‌‌‌‌ق ما در راستای تولید پهپاد موفق عمل کرده و ساخت صفر تا صد پهپادهای امدادی، نمایشی و کشاورزی از جمله مهم‌ترین این دستاوردها هستند. البته ما در زمینه صادرات هم توفیقاتی داشته‌ایم و در حال حاضر اغلب محصولات تولیدی مرکز ما مشتریان خارجی دارند.»

شایان ذکر است: در حال حاضر در حدود ۷۰ خانه خلاق در ۱۰ رشته مختلف در حال فعالیت هستند. یکی از موضوعات جالب توجه در خصوص خانه‌های خلاق تهران آن است که این مراکز تاکنون توانسته‌اند در حدود ۲۵ استارت موفق حوزه تولید محتوا را در خود بگنجانند. برخی دیگر از نمونه‌های این خانه‌های خلاق همچون راه ابریشم به تنهایی ایجاد کننده ۱۰ استارت‌آپ موفق در حوزه کودک و نوجوان بوده‌اند. نکته ارزنده دیگر در خصوص این صنایع خلاق گردش مالی بسیار عالی آنها در دنیاست، که چیزی در حدود ۲۷۰۰ میلیارد دلار ارزیابی گردیده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]