دستگاه تله متری
اخبارهوش مصنوعی در ایران

دستگاه تله متری مجهز به هوش مصنوعی توسط یک ایرانی ساخته شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  اولین دستگاه تله متری مجهز به هوش مصنوعی در کشور برای استفاده در بخش آب و فاضلاب از سوی یکی از کارکنان این شرکت ابداع، طراحی و ساخته شد.

  بنا بر ادعای ابراهیم سلیمانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه، این دستگاه توسط رضا محمدی جهان، کارمند شرکت آب و فاضلاب مراغه در مدت ۳ سال طراحی و ساخته شد و در حال حاضر در این شرکت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

  دستگاه تله متری

  یکی از مزیت‌های استفاده از این سامانه بهینه‌سازی مصرف انرژی به ویژه آب و برق است. همچنین این دستگاه تله متری مجهز به هوش مصنوعی می‌تواند باعث جلوگیری از هدر‌رفت انرژی در چاه‌ها و مخازن تولید و استخراج آب شرب شود.

  ابراهیم سلیمانی با توضیح درباره مزیت‌های این دستگاه از به‌کارگیری آن در روستایی در مراغه خبر داده است: «با بهره‌گیری از این دستگاه در مخازن و چاه‌های عمیق، نیازی به استفاده از اپراتور و عامل انسانی نیست و تمامی مراحل تامین آب به صورت خودکار انجام می‌شود. برای اولین بار نیز این دستگاه پس از سپری کردن مراحل آزمایشی، در مخزن چاه آب روستای اسفستانج مراغه نصب شده و در حال بهره‌برداری است. همچنین این دستگاه پس از کسب موفقیت در مراحل آزمایش، به زودی در چاه‌ها و مخازن مختلف شهری و روستایی این شهرستان نصب و راه اندازی خواهد شد.»

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه در ادامه درباره مدت‌زمانی که سازنده این دستگاه برای طراحی و ساخت آن طی کرده و همچنین رقمی که برای آن هزینه شده اشاره کرد: «برای ساخت این سامانه در مدت سه سال حدود ۵۰ میلیون تومان هزینه شده که با بومی‌سازی و تامین قطعات لازم، هزینه ساخت هر دستگاه کمتر خواهد شد.»

  دستگاه تله متری

  دستگاه تله متری مجهز به هوش مصنوعی ساخته شده توسط رضا محمدی جهان، با شماره ۱۰۳۲۶۵ در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی ایران به عنوان اختراع ثبت شده است.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بررسی پتانسیل های هوش مصنوعی ، از تخیل تا واقعیت

  مقاله قبلی

  استخراج داده به جای چشم دوختن به چاه نفت؛ تقابل علم داده و اقتصاد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.