دعوت از شرکت‌‌های دانش بنیان
اخبارهوش مصنوعی در ایران

دعوت از شرکت‌‌های دانش بنیان برای حل چالش‌های صنعت لوازم خانگی کشور

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  جدیدا صنعت لوازم خانگی کشور برای حل یکی از چالش‌های موجود در فرایندهای خود، به دعوت از شرکت‌‌های دانش بنیان و تیم‌‌های خلاق و چابک در حوزه فناوری‌‌های الکترونیکی و کامپیوتر، روی آورده است.

  به گزارش هوشیو به نقل از ایرنا، در بانک اطلاعاتی قدرتمندی که از نیازهای فناورانه شرکت‌‌‌ها و نهادها و موسسات ایجاد شده، صنعت لوازم خانگی کشور نیاز خود را برای دریافت راه‌حلی چابک مطرح کرده است. عنوان این نیازمندی «دستگاه تشخیص ترک با تکنولوژی CURRENT EDDY» است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز شنبه اعلام کرد: «شرکت‌‌های دانش بنیان و تیم‌‌های خلاق که در حوزه فناوری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته فعالیت‌‌‌ می‌کنند، اگر موفق به ساخت چنین دستگاهی شوند، علاوه بر انعقاد قرارداد همکاری با این مراکز، از حمایت‌‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز صنعت لوازم خانگی کشور بهره‌مند خواهند شد.

  دستگاه تشخیص ترک با تکنولوژی CURRENT EDDY از جمله دستگاه‌‌های بسیار مهم در صنعت لوازم خانگی است و در حقیقت، راهکاری برای یکی از چالش‌‌های این حوزه در مرحله تست آزمایشگاهی حین تولید و پیش‌تولید است. وجود این دستگاه، رصد انواع مخاطرات و گلوگاه‌‌های کیفی مطرح در ماشین آلات و قطعات را میسر می‌کند و افزایش کیفیت تولید و جلوگیری از هدررفت انرژی و بهره‌وری صنایع را در پی دارد.

  صنعت  لوازم خانگی کشور همچنین نیاز مهم دیگری را مطرح کرده و دعوت از شرکت‌‌های دانش بنیان و تیم‌‌های خلاق برای توسعه و ارائه «زیرساخت‌‌های اینترنت اشیاء» را در برنامه خود قرار داده است. پژوهشگاه‌‌های علم و فناوری، شرکت‌‌های دانش بنیان، تیم‌‌های استارتاپی و فناوران فعال در حوزه نرم‌افزار، کامپیوتر و علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات قادر خواهند بود به این نیاز فناورانه پاسخ دهند.

  در حال حاضر، وسایل الکترونیکی هوشمند و متصل به اینترنت روزبه‌روز در حال گسترش هستند و از همین رو، نیاز به ایجاد یک شبکه گسترده و زیرساخت جامع و غیرجزیره‌ای در صنعت لوازم خانگی به شدت احساس‌‌‌ می‌شود.

  دعوت از شرکت‌‌های دانش بنیان برای حل چالش‌‌های صنعت لوازم خانگی کشور شامل نیازهای دیگری نیز‌‌‌ می‌شود که در حوزه اینترنت اشیاست: توسعه و تامین ماژول‌‌های ارتباطی بر مبنای زیرساخت‌‌های کشور، تقویت حوزه پدافند در حیطه  Devices Connected، زیرساخت‌های حوزه اینترنت اشیاء شامل شبکه‌های اختصاصی ۶ LowPan و مانند آن، تجمیع داده و یکپارچه‌سازی و مدیریت داده ها در یک سامانه اختصاصی تحت عنوان  Layer Application. همچنین برای دیگر چالش‌‌‌ها نیز‌‌‌ می‌توان به فرهنگ‌سازی با هدف کاهش مصرف انرژی با استفاده از تکنولوژی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و الگوریتم‌های تلفیقی و سیستم نوفراست هوشمند اشاره کرد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات این فراخوان به سامانه زیر مراجعه نمایید:

  لینک فراخوان

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  شرکت پایا هوشمند رصد: خالق جامع‌ترین نرم‌افزار نظارت تصویری بومی

  مقاله قبلی

  ایران خانه بزرگ‌ترین شرکت‌های هوش مصنوعی و هوشمند‌سازی منطقه

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.