نخبگان کشور
اخبار

مسئولین نخبگان کشور را دلگرم به ماندن کنند!

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری مهر، احمد علی مقدم عضو شورای حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان، در رابطه با توصیه‌ها و تذکرات رهبر معظم انقلاب، طی دیدار با نخبگان کشور اعلام کرد: مسئولان کشور وظیفه دارند تا در ارتباط با نخبگان کشور، آن‌ها را به ماندن دلگرم کنند و از ناامید کردنشان بپرهیزند.

  این عضو حزب مؤتلفه اسلامی به بررسی بیشتر نکات موجود در توصیه‌ها و تذکرات رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان کشور و نیز نخبگان اشارات متعددی داشته و به‌تفصیل درباره هر کدام صحبت کرد.

  ایشان تأکید کردند که بر طبق نکات مطرح شده از سوی معظم لَه، باید به نیروی نخبه کشور توجه جدی شود. نقطه قوت ما نخبگانمان هستند. این افراد همچون امید و آینده مردم هر کشوری خواهند بود، زیرا پیشرفت کشور متکی بر حضور و فعالیت ایشان در عرصه‌های متفاوت است. خاصه آنکه ایشان در سخنان خود بر آینده‌ساز بودن هوش مصنوعی تأکید داشتند.

  وی با توجه به رهنمون‌های رهبر معظم انقلاب بر این عقیده هستند که غفلت از نخبگان عرصه‌های مختلف به ویژه فناوری‌های نوین هوش مصنوعی، مصداق بارز غفلت از توانمندی‌های خودمان است. همچنین، اشاره داشتند که غفلت از این توانمندی‌ها یکی از خواسته‌های استعمار است که در ۲۰۰ سال اخیر در صدد اجرای آن بوده است.

  ایشان برای تأکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همین رابطه گفتند: زمانی که یک کشور از توانمندی‌های خود غفلت کند، غارتشان نیز آسان خواهد بود.

  نخبگان کشور

  ضرورت توجه به نخبگان کشور

  احمد علی مقدم مجدداً به رهنمون‌های رهبر معظم انقلاب گریزی زده و اشاره داشت که توانمندی ایران تا آن حدی که بتواند آثاری تولید کند تا در سراسر جهان ترجمه شود، همگی متکی بر توجه و اهمیتی است که باید در قبال نخبگان کشورمان داشته باشیم.

  ایشان چشم‌انداز رهبر معظم انقلاب برای کاربست هوش مصنوعی در کشور و یادآوری از آن به عنوان یک پدیده آینده‌ساز را نشان از درایت ایشان دانسته و بر این نکته تأکید کردند که آگاهی از توانمندی‌ها، خودباوری و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی علاج مشکلات کشور است. در همین راستا با هدف تأکید بر تذکرات رهبر معظم انقلاب، موانع جدی تولید در داخل را از جنش فرهنگی برشمردند.

  ایشان در انتها بر ضرورت خطرپذیر بودن نخبگان تأکید کردند و در راستای توضیح بیشتر نکات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت حس تکلیف نخبگان و نیز احساس وظیفه مسئولین در قبال ایشان اشاره داشتند.

  به نظر شما معضلاتی که باعث می‌شود نخبگان از کشور بروند کدام هستند و چه راه‌هایی برای رفع این معضلات وجود دارد؟

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی و مسیر قانون‌گذاری آینده

  مقاله قبلی

  سیوس ؛ توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای تحت وب

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.