Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ایجاد امنیت توریست‌ها، با دوربین‌ های مجهز ‌به هوش مصنوعی

ایجاد امنیت توریست‌ها، با دوربین‌ های مجهز ‌به هوش مصنوعی

اداره‌ گردشگری هند قصد دارد با نصب دوربین‌های مجهز‌ به هوش مصنوعی در مناطق پرطرفدار شهر گوا، ازجمله سواحل، مقبره‌ها، کلیساها و آبشارها، رفتار توریست‌ها را تحلیل‌کرده و برای برنامه‌ریزی شهری به‌کار ببرد. این دوربین‌ها نه‌تنها امنیت و رفاه بازدیدکنندگان را تضمین می‌کنند، بلکه قادر ‌به تشخیص رفتارهای ضد‌اجتماعی این توریست‌ها در کشور مقصد یعنی هندوستان نیز هستند.

به‌ گزارش هوشیو، این دوربین‌های هوشمند به مسئولین کمک می‌کنند تا رفتارهای ضداجتماعی و غیرقانونی را تشخیص دهند و افرادی که قصد کلاهبرداری از توریست‌ها را دارند، شناسایی نمایند. داده‌های به‌دست‌آمده در ‌اختیار پلیس قرار می‌گیرد تا اقدامات لازم انجام شود. علاوه‌براین، دوربین‌های مذکور به اداره‌ گردشگری کمک می‌کنند، تا شمار توریست‌ها و مسافران را نیز محاسبه کند.

یکی از مسئولین ارشد این اداره توضیح می‌دهد: «به‌ کمک این دوربین‌ها می‌توانیم مناطقی را که مورد‌بازدید قرار می‌گیرند، شناسایی کنیم و علاوه‌بر برنامه‌ریزی برای سفر توریست‌ها، زیرساخت‌های لازم را نیز برای آنها ایجاد نماییم. لازم‌‌به‌ذکر است که داده‌های شخصی توریست‌ها را ثبت نمی‌کنیم، البته چهره‌ افراد اسکن می‌شود تا حرکت‌شان قابل رهگیری باشد.»

در گام اول، 50 دوربین به‌ صورت پنهان در بوردهای تبلیغاتی نصب می‌شود. از آن‌جایی که مردم از وجود این دوربین‌های مجهز‌ به هوش مصنوعی خبر دارند و می‌دانند تحت‌نظر هستند، دیگر در مناطق گردشگری دست ‌به اعمال غیرقانونی و نابهنجار نمی‌زنند.

مسئول ارشد ادامه می‌دهد: «اداره‌ گردشگری با‌دسترسی لحظه‌ای به داده‌ها، می‌تواند ببیند که برای مثال، کدام ساحل شلوغ‌ شده یا کدام منطقه‌ گردشگری خالی است. براساس این داده‌ها حتی می‌توان فضای پارکینگ موجود را هم برای توریست‌ها تشخیص داد.»

طبق توضیحات این مقام ارشد، وقتی توریستی برای نخستین‌بار وارد شهر گوا می‌شود، سیستم به‌عنوان «بازدیدکننده دفعه ‌اول» او را تشخیص می‌دهد. سپس دوربین‌ها این شخص را در مکان‌های گردشگری شناسایی می‌کنند، تا بدانند از چه مناطقی بازدید کرده است. اداره‌ گردشگری از این داده‌ها استفاده می‌کند، تا زیرساخت‌های لازم را بسازد، فضا را تغییر دهد یا تجهیزاتی همچون وسایل نقلیه را فراهم آورد.

امنیت توریست با هوش مصنوعی

در‌حال‌حاضر، سیستمی وجود ندارد که نشان دهد توریست‌ها، به‌عنوان‌مثال، بطری نوشیدنی‌هایشان را در ساحل رها می‌کنند، یا در سطح زباله می‌اندازند، اما دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی جدید چنین رفتارهایی را نیز تشخیص می‌دهند.

به‌گفته این‌ مسئول ارشد، داده‌هایی که هتل‌ها در ‌مورد مهمانان‌شان ارائه می‌دهند، در درجه اول اهمیت قرار دارد و داده‌های به‌دست‌آمده از دوربین‌ها در اولویت بعدی از لحاظ اهمیت قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب، به‌عنوان‌مثال، اگر داده‌های هتل بگویند فردی دو روز در شهر اقامت داشته، اما دوربین‌ها در روز سوم هم او را نشان دهند، می‌توان دریافت که یک روز اضافی را پیش دوستانش مانده یا در اقامتگاه‌های غیرقانونی سپری کرده است. چنین داده‌هایی به مسئولین کمک می‌کنند الگوی تردد توریست‌ها را دریابند.

به‌ گفته‌ مسئول ارشد، دولت هند تصمیم‌ گرفته برای این پروژه از یک شرکت خصوصی استفاده کند. این شرکت خصوصی می‌بایست از طریق تبلیغات درآمدزایی کند، تا هزینه‌ای برای دولت به‌ همراه نداشته باشد. شرکت مذکور موظف است داده‌های تحلیلی مربوط به توریست‌ها را به ‌اداره‌ گردشگری ارائه دهد و هر پنج‌سال یک‌بار، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایش را به‌روزرسانی کند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.