دوربین هوش مصنوعی
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

دوربین هوش مصنوعی نظارت بر رانندگان آمازون را راحت کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  آمازون قصد دارد از هوش مصنوعی در صنعت خودروسازی برای نظارت بر رانندگان خودروهای تحویل بار استفاده کند. این شرکت از یک دوربین هوش مصنوعی که Driveri  نام دارد و از پلتفرم نرم‌افزاری بهره می‌برد که توسط شرکت Netradyne تولید شده، استفاده می‌کند. این دوربین هوش مصنوعی می‌تواند به رانندگان در مورد عملکرد نامناسب و تخلفات جاده‌ای هشدار دهد. همچنین این ابزار قادر به جمع­آوری و ثبت اطلاعاتی است که آمازون می‌تواند با استفاده از آن‌ها راننده‌های خود را ارزیابی کند.

  دبورا باس سخنگوی آمازون در بیانیه‌ای به CNBC گفت:«ما در حال انجام سرمایه‌گذاری در زمینه ایمنی در همه عملیات‌های خود هستیم و به تازگی صنعت ایمنی مبتنی بر دوربین را در سراسر ناوگان حمل و نقل خود راه­اندازی کرده ایم. این فناوری به رانندگان هشدارهای لحظه‌ای می‌دهد تا آن‌ها در حین رانندگی در جاده ایمن بمانند.»

  ویدئویی که توسط کارولینا هارالدسدوتیر از مدیران ارشد آمازون منتشر شده است، نشان می‌دهد که این شرکت می‌خواهد تصادف و رفتارهای پرخطر راننده را کاهش دهد. برای این کار چهار دوربین HD به طور مداوم در حال ضبط تصاویر اطراف کابین و راننده هستند.

  این سیستم هوش مصنوعی اجازه نمی‌دهد که رانندگان به صورت لحظه‌ای کنترل شوند، بلکه فیلم‌ها را برای انجام ۱۶ اقدام گوناگون به یک سیستم ایمنی اختصاصی ارسال می‌کند.

  رفتارهای غیرقانونی همچون توقف در مکان‌های ممنوع یا سرعت غیرمجاز باعث هشدارهای صوتی می‌شود. همچنین این دوربین هوش مصنوعی، تصاویر مربوط به برخی کارها از جمله ترمز شدید و ناگهانی یا نبستن کمربند ایمنی را بدون هشدار بارگذاری می‌کند. علاوه بر این راننده می‌تواند با فشار دادن یک دکمه وقایع جاده یا بسته بودن محل تحویل بار را ضبط کند.

  هارلدسدوتیر که در این ویدیو درباره یکی از کاربردهای هوش مصنوعی توضیح داده، می‌گوید که این پلتفرم طراحی‌شده تا رانندگان را در مسیر موفقیت قرار دهد، اما یکی از رانندگان آمازون در مصاحبه‌ای می‌گوید کار ما بسیار سخت است و دوربین هوش مصنوعی نیز استرس ما را بیش از پیش افزایش می‌دهند و باعث می‌شود کار از آنچه که بود نیز دشوار‌تر شود. در این صورت ما باید در مورد هر اشتباه احتمالی که دوربین‌های هوش مصنوعی فکر می‌کنند دیده‌اند، نیز نگران باشیم.

  دوربین هوش مصنوعی

  با این که رانندگان سرویس فلکس آمازون به طور مستقیم توسط این شرکت استخدام نشده‌اند، اما قراردادهای آن‌ها به گونه‌ای تنظیم شده که باید از قوانین کار آمازون پیروی کنند. به این معنا که رانندگانی که با پیمانکار قرارداد دارند برخلاف رانندگان شرکت اوبر در مواقع اجرای محدودیت‌های ناشی از کرونا و اجبار به ماندن در خانه هیچ دستمزدی دریافت نکردند. به همین علت اخیراً کمیسیون فدرال تجارت آمریکا آمازون را به دلیل نقض حقوق رانندگان فلکس، ۶۱.۷ میلیون دلار جریمه کرده است.

  آمازون پیش‌تر نیز از دوربین هوش مصنوعی در کامیون‌های بزرگ استفاده کرده بود تا میزان دقت و تمرکز رانندگان را بسنجد. همچنین سایر شرکت‌های تحویل‌دهنده‌ محصولات ازجمله یونایتد پارسل سرویس نیز فناوری مشابهی را به کار گرفته اند.

  گزارش‌ها نشان می‌دهد اگر آمازون نتواند شرایط را کنترل کند و رانندگان زیر فشار برنامه‌های تحویل کالاها باشند، ممکن است بار بیشتری روی دوش آن‌ها بیاندازد که این اتفاق می‌تواند در وهله اول خطرهای بیشتری را به همراه داشته باشد.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  اظهارات بزرگان هوش مصنوعی درباره ترندهای ۲۰۲۱: امنیت سایبری و داده های عملیاتی

  مقاله قبلی

  خطرات دیپ فیک: آیا این فناوری منجر به تضعیف دموکراسی می‌‎شود؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.