جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 علاقه دولت عراق به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی

علاقه دولت عراق به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی

علاقه دولت عراق به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی، در دیدار نخست‌وزیر این کشور با ضیاءالجمیلی تأیید شد؛ در بیانیه مطبوعاتی کابینه دولت در روز یکشنبه، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، طی جلسه‌ای با ضیاءالجمیلی، استاد هوش مصنوعی و رئیس انجمن مهندسی eSystems، اعلام کرد دولت به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی علاقه‌مند است و قصد دارد از پژوهشگران حوزه‌های مرتبط پشتیبانی به عمل آورد.

کاظمی در این دیدار، از دستاوردهای علمی جمیلی که در مجامع علمی جهانی نیز مورد توجه قرار گرفته است، تقدیر کرد و از علاقه دولت عراق به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی سخن گفت.

در این بیانیه مطبوعاتی، کاظمی با ابراز علاقۀ دولت نسبت به پشتیبانی از پژوهشگران هوش مصنوعی، از قصد خود برای تأسیس پایگاه علمی این فناوری مدرن در کشور و آموزش منابع انسانی متخصص در این حوزه خبر داد.

از سوی دیگر، جمیلی با تشکر از استقبال نخست‌وزیر، از برنامه‌های دولت مبنی بر حمایت از نوآوران و گسترش نقش آن‌ها در جامعه است، تمجید کرد و آن را نشانه علاقه دولت عراق، به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی دانست.

دولت عراق و هوش مصنوعی

برای اشاره به حوزه‌های پژوهشی مورد علاقۀ ضیاء الجمیلی، استاد دانشکده علوم کامپیوتر و ریاضیات دانشگاه جان مورز لیورپول، می‌توان به طیف وسیعی از دیدگاه‌های بین‌رشته‌ای، در مورد نظریات و کاربرد هوش مصنوعی کاربردی در پزشکی، زیست‌شناسی انسانی، محیط زیست، جامعه هوشمند و مراقبت‌های بهداشتی اشاره کرد.

از ضیاءالجمیلی تا کنون بیش از ۳۰۰ مقاله ممتاز در عرصه بین‌المللی، ۱۲ کتاب و ۱۴ فصل از کتاب‌های مستقل در حوزه‌های پژوهشی میان‌رشته‌ای، به چاپ رسیده است.

هوش مصنوعی به قابلیت کامپیوترهای دیجیتال یا ربات‌های کامپیوتری در انجام مسائلی اشاره دارد که معمولاً به هوش انسانی منتسب می‌شدند. هوش مصنوعی علمی مدرن است که طی سال‌های اخیر گسترش یافته‌ و حوزه‌های پژوهشی و صنعتی فراوانی، از جمله رباتیک و خدمات دولتی هوشمند را تحت تأثیر قرار داده است. علاقه دولت عراق به توسعه تسهیلات هوش مصنوعی، می‌تواند گامی مهم در جهت پیشرفت این کشور باشد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.