اخبار

تأسیس دپارتمان هوش مصنوعی در استان مرکزی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش‌های متنوعی را در کشور ارائه می‌دهد که راه‌اندازی مراکز دانش‌بنیان نیز به خدامات این سازمان اضافه شده است. سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در این مورد گفت: «دپارتمان‌های فنی و حرفه‌ای دانش‌بنیان در این استان ایجاد خواهد شد و راه‌اندازی دپارتمان هوش مصنوعی در این استان، در دستور کار قرار دارد.»

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا رستمی، در گفتگو با خبرنگار این مرکز، با اشاره به ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای برای رشد صنعت و تولید در مراکز فنی و حرفه‌ای، اظهار داشت: «برای اینکه محصولات تولید شده از سوی صنعتگران این مراکز مفید باشند، باید به سطح دانش‌های جهانی برسند و دانش‌بنیان باشند. در واقع بهتر است به تولید محصولات مفید و متفاوت بپردازیم که مناسب با سطح توسعه علم و فناوری در جهان امروز باشند.»

  وی افزود: «برای تولید محصول دانش‌بنیان باید میزان بهره‌وری از علم را درنظر داشته باشیم؛ محصولی دانش‌بنیان محسوب می‎شود که حداقل ۵۰ درصد قیمت آن، بر اساس دانشی باشد که در تولید محصول از آن، استفاده شده است. شرکت‌های دانش‌بنیان با در نظر گرفتن این اصل، به تولید محصولات خود می‌پردازند. برهمین اساس تولید محصول، کاری تیمی بر اساس دانش روز است و دانش روز در کار تیم‌های حرفه‌ای رصد می‌شود.» رستمی در ادامه بیانات خود افزود: «تولید محصولات دانش‌بنیان پیش‌نیاز حمایت نهادهای دیگر از فنی و حرفه‌ای برای توسعه این حوزه است.در واقع فنی و حرفه‌ای به‌عنوان یکی از دستگاه‌های مؤثر در تولید اشتغال، به تنهایی قادر به توسعه در این زمینه نیست؛ چون در صورتی که دستاوردی داشته باشد از حمایت نهادهایی چون تأمین اجتماعی برای بیمه و بنگاه‌های اقتصادی برای سرمایه‌گذاری و اداره کار برخوردار می‌شود و این همکاری باعث توسعه بیشتر محصولات دانش‌بنیان می‌شوند. »

  رستمی با اشاره به اهمیت نقش فنی و حرفه‌ای در این زمینه، گفت: «باید تلاش کنیم این مرکز نقش واقعی خود را پیدا کند؛ بنابراین برنامه جامع و دقیقی برای توسعه و اجرای این بخش در نظر گرفته شده است. در این میان یکی از اهداف فنی و حرفه‌ای، توسعه مراکزی جنب شرکت‌های صنعتی است که در کنار کار، به آموزش مهارت‌ها بپردازد.» او افزود: «در نظر داریم دپارتمان هوش مصنوعی را، به عنوان قطب این دانش در کشور راه‎اندازی کنیم و یک کارگاه آموزشی خوب نیز برای توسعه اقتصاد دیجیتال در نظر گرفته‌ایم.»

  رستمی در انتهای سخنان خود افزود: «در کنار آموزش‌های سخت، آموزش‌های نرم، هم در نظر گرفته شده اما آموزش‌هایی که صرفا کارآفرینی محسوب نشوند و توسعه دانش‌بنیانی را نیز با آموزش مهارت‌ها تلفیق کنند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  وزیر ارتباطات: تحقق ۴۰ درصدی دولت الکترونیک در کشور

  مقاله قبلی

  بردار کلمات و راهنمای استفاده از آن با gensim و keras

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.