دکتری هوش مصنوعی در علوم پزشکی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

تاریخ آزمون دکتری هوش مصنوعی در علوم پزشکی مشخص شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  آزمون دکتری هوش مصنوعی در علوم پزشکی در نوبت عصر یکشنبه ششم تیرماه برگزار خواهد شد. این رشته یکی از رشته‌های جدیدالتاسیس گروه علوم پزشکی است. آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیرماه به دو روش الکترونیکی و کاغذی برگزار خواهد شد.

  بنابر تصمیمی که شورای سنجش و پذیرش وزارت بهداشت اتخاذ کرده است آزمون رشته‌های نوبت سوم یعنی صبح روز یکشنبه ششم تیر ماه ۱۴۰۰ به‌صورت الکترونیک در دانشگاه‌های محل حوزه آزمون برگزار می‌شود و بقیه رشته‌ها به‌صورت کاغذی خواهد بود. بنابراین آزمون دکتری رشته هوش مصنوعی در علوم پزشکی که در نوبت عصر یکشنبه ششم تیرماه برگزار خواهد شد نیز کاغذی خواهد بود.

  کارت ورود به جلسه آزمون، از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه سی‌ویکم خرداد ماه تا ساعت ۱۲ شب جمعه چهارم تیرماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل بارگیری است. طبیعتاً داوطلبانی که کارت ورود به آزمون را نداشته باشند امکان حضور در آزمون را نخواهند داشت.

  مانند آزمون‌های مشابه دیگری که در دوره کرونا برگزار شده است، پیش از این آزمون نیز داوطلبان باید فرم خوداظهاری مربوط به بیماری کرونا را پر کنند.همچنین بخش مصاحبه آزمون دکتری قرار است در نیمه دوم آبان ماه به‌صورت حضوری برگزار شود.

  دکتری هوش مصنوعی در علوم پزشکی از رشته‌های جدید در دانشگاه‌های ایران است که به‌تازگی مجوز راه‌اندازی‌اش صادر شده است. همین چند ماه پیش بود که باقری‌فرد، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر راه‌اندازی دکتری هوش مصنوعی در علوم پزشکی را داد. به گفته او برای سال آینده سه نفر در این رشته پذیرش شوند. تاسیس رشته هوش مصنوعی در علوم پزشکی نشان می‌دهد که ماهیت بین‌رشته‌ای هوش مصنوعی در این مورد به‌خوبی درک شده است و قرار است این رشته به کاربردهای هوش مصنوعی در پزشکی بپردازد.

  این رشته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شده است و قرار است تدریس دروس این رشته جدید را نیز اعضای هئیت علمی این دو دانشگاه بر عهده بگیرند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  فناوری‌های جدید و توصیه مدیرعامل شرکت پالایش گاز برای استفاده از آن‌ها

  مقاله قبلی

  مرکز‌ تحقیقات هوش مصنوعی هند، کره جنوبی و ایران و پیشرفت‌های چشم‌گیر آن‌ها

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.