جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 نشست بررسی دگرگونی‌های دیجیتال لغتنامه دهخدا برگزار می‌شود

نشست بررسی دگرگونی‌های دیجیتال لغتنامه دهخدا برگزار می‌شود

قرار است نشست تخصصی دگرگونی دیجیتال در لغتنامه دهخدا و آموزش زبان فارسی برگزار شود.
به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، روابط عمومی و بخش بین‌الملل موسسه دهخدا اعلام کرده نشست فوق‌الذکر روز چهارشنبه دهم شهریور و از ساعت ۱۰ صبح به عنوان یکی از نشست‌های تخصصی اولین جشنواره دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

لغتنامه دهخدا

هادی ویسی، معاون علمی موسسه لغتنامه دهخدا و دانشیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران به عنوان مدیر پنل، محمود بی‌جن‌خان رئیس موسسه لغتنامه دهخدا و استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، مهرنوش شمس‌فرد، دانشیار دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی و دارا تفضلی، پژوهشگر حوزه فناوری در آموزش زبان دانشگاه نیوکاسل استرالیا، سخنرانان این نشست هستند و قرار است به موضوع دیجیتالی کردن فعالیت‌های موسسه دهخدا بپردازند.

در این نشست به غیر از پرداختن به موضوع چگونگی دیجیتالی کردن امور حوزه تالیف لغتنامه دهخدا و همچنین آموزش فارسی، به اقدامات انحام شده در راستای تحول دیجیتال این موسسه هم پرداخته خواهد شد. این اقدامات شامل فراهم کردن دسترسی به محتوای کامل لغتنامه دهخدا از طریق وبسایت موسسه، طراحی و پیاده‌سازی سامانه برخط آموزش زبان فارسی، تولید محتوای مرتبط با توسعه زبان فارسی در فضای مجازی، موزه مجازی دهخدا و پیکره الکترونیکی متون فارسی هستند.

هوش مصنوعی و لغتنامه دهخدا

در این نشست همچنین مرور اقدامات پیشرو برای دیجیتالی کردن موسسه دهخدا ازجمله ارائه دسترسی برخط به لغت‌نامه‌های موسسه به صورت API به منظور بهره‌برداری سازمان‌ها و کسب‌و‌کارهای دیگر، بهره‌گیری از فناوری‌های هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی در تهیه انواع فرهنگ‌ها و پیکره‌ها، تولید لغتنامه همایندهای فارسی، ایجاد سامانه نرم‌‍افزاری و اتوماسیون فرهنگ‌نویسی، توسعه پیکره زبانی ویژه استخراج لغتنامه‌ها، تولید و ارائه پیکره فارسی‌آموز، و سامانه آموزش زبان فارسی کودکان مرور می‌شود.

قرار است از دو محصول دیجیتالی موسسه که سامانه برخط آموزش الفبای فارسی و برنامه کاربردی تلفن همراه فرهنگ متوسط دهخدا هستند، رونمایی شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این وبینار رایگان باید ابتدا در سامانه زیر ثبت‌نام کرده و سپس از قسمت نشست‌ها، این پنل را جستجو و انتخاب کنند.

ثبت‌نام

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها