Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 حمایت معاونت علمی از توسعه نرم‌افزارهای کاربردی رابط های مغز و رایانه

حمایت معاونت علمی از توسعه نرم‌افزارهای کاربردی رابط های مغز و رایانه

بنا بر ادعای رئیس مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای معاونت علمی ریاست جمهوری، این مرکز سه نرم‌افزار در زمینه کاربردی رابط های مغز و رایانه توسعه داده است.

علی محمد سلطانی یکی از اهداف سال گذشته تیم تحت رهبری‌اش را توسعه ابزارهای قابل حمل ثبت سیگنال عنوان کرده و مدعی شده با حمایت آن‌ها تابه‌حال دو محصول در این حوزه طراحی و توسعه داده شده و این محصولات در حال انجام آزمون‌های استاندارد هستند.

ایشان «ابزار چند کاناله ثبت سیگنال برای بهبود اختلالات یادگیری و بیش‌فعالی کودکان» و «دستگاه قابل حمل ثبت سیگنال برای توسعه نرم‌افزارهای کاربردی» را به‌عنوان برخی از محصولات مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معرفی کرد.

سلطانی همچنین عنوان کرد که در بخش نرم‌افزارها در زمینه کاربردی رابط های مغز و رایانه سه محصول موردحمایت قرار گرفته که عبارت‌اند از «تشخیص افسردگی پنهان»، «تشخیص وسواس» و «کمک تشخیص در بیماری‌های اختلالات مغزی و شناختی بر پایه نتایج نقشه‌های مغزی و با استفاده از هوش مصنوعی». این محصولات توسط سه گروه در پژوهشکده فناوری‌های همگرای دانشگاه تهران ارائه شده‌اند.

از دیگر محصولات مورد حمایت این مرکز می‌توان به تجهیزات پایش مستمر اعصاب افراد بیمار در حین عمل جراحی اشاره کرد. این ابزار می‌تواند تا 70% از وقوع اختلالات و آسیب‌های احتمالی عصبی جلوگیری کند و به غیر از آن طراحی و تولید دستگاه پایش عصبی در حین عمل جراحی (IONM) به پیشنهاد جراحان در دستور کار قرار گرفته است.

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا در راستای توسعه و گسترش زنجیره ارزش توالی‌یابی نسل، حمایت از طرح شناسنامه ژنتیکی اسب بر اساس تحلیل داده‌های NGS با عنوان «ارجاسب» و همچنین حمایت از ساخت داخل دستگاه NGS را در اولویت قرار داده است.

به غیر از این از 5 تیم منتخب فراخوان کسب‌و‌کارداده‌های زیستی با فعالیت روی سه محصول «پیش‌بینی سرطان و تعیین روند درمانی بر اساس تحلیل داده‌های NGS»، «تشخیص و پیش‌بینی بیماری‌های ژنتیکی نادر بر اساس تحلیل داده‌های NGS» و «توسعه نرم‌افزارهای بومی تحلیل داده‌های NGS» حمایت صورت گرفته است.

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.